Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

blb

Chrámy

Mocní na celém světě a za všech režimů stavěli a stavějí chrámy, které zasvěcovali svým bohům. A dnešní vládce je to bůh konzumu...! Jo a petici za zachování Bazalů jsem taky podepsal.

0/0
11.4.2012 14:02

Pietrolini

Nová Krabicina

RvRv

0/0
11.4.2012 11:40

CallMeIzmael

nová fukušima v ostravě to už je opravdu moc

stejně jako většina Ostraváků jsem sice stále hrdý na to, že jsem z Ostravy, ale stašně mě sere co z mého milovaného města dělají různí pohlaváři a penězochtiví politici, kteří tahají za nitky a schvalují neustále další a další nesmysly místo toho, aby konečně něco udělali pro město a lidi v něm žijící. Dlouho jsem si říkal, že by mohli na tom poli před zříceninou u Frýdlantských mostů mohli něco pěkného postavit a co tam nakonec vznikne? Nová Fukušima ! Naprosto zbytečná krabicová stavba plná zasraných obchoďáků. Máme jich tady málo? Vždyť 2 tramvajové zastávky od Fukušimy máme Carrefour s těmi stejnými obchody, dále Shoping Park v Zábřehu a plno dalších (menších)...dneska nikdo nemá problémy s tím, že by to měl daleko do obchodu, tak proč právě Nová Fukušima? -Otřesnej hnus, ze kterého se mi dělá špatně, když kolem projíždím...Dle mého názoru, tam vznikla tato stavba jen proto, že někomu šla do kapsy hodně tučná provize za souhlas k tomuto projektu nic víc v tom není...

+1/0
25.3.2012 17:13

Ježikača

dost hnus.

a moc se mi líbí, jak primátor íká, že jsou rádi za rozporuplné emoce, protože pouze kladné ohlasy jsou divné? prima. takže až udělám něco jiného, než se po mně chce, řeknu, že jsem chtěla demonstrovat proměnlivost v názoru na věc. gut.

0/0
24.3.2012 23:12

socbubák

to je fakt votřes

Teď jsem viděl na čt24 tu Novou Karolínu, i zevnitř, prý připraveno k otevření. To je prachsprostá obyčejná nákupní krabice, jaké se staví v nákupních zónách kolem Prahy, to je fakt zločin. Na tak libovym místě postavit tohle...japonskej starosta města by za tohle musel spáchat seppuku.

+2/0
22.3.2012 0:53

cvlad

Hezký.

R^

0/0
16.3.2012 18:44

socbubák

.

Kdyby Karel IV.znal dnešní moderní postupy ve stavebnictví a nechybělo mu ekologické a ekonomické myšlení, jistě by Pražský hrad vypadal podobně jako to hezké moderní centrum obchodu. Bohužel tehdy stavitelé příliš obtěžovali krásou, svým vrozeným a rozvíjeným vkusem, nesmyslným smyslem pro detail a harmonickým umístěním staveb v prostoru. Utráceli za věžičky, sokly, vikýře, arkády, zábradlíčka a trapné vodotrysky...To už je naštěstí pryč. Není nad dobře zateplenou krychli. Tak upřímnou....soustrast.

+1/0
15.3.2012 19:13

EddieCz

Starbucks do Polska

kam ten svet speje .....

0/0
15.3.2012 15:50

R. Hrabovský

Jéžišikriste....

Hamburger od Vyhlidala.... Nevěřil bych, že si na toto eště někdo vzpomene...R^;-)

V Porubě na vozovně, nebo v Marijankach na naměsti, dokud tam eště nestalo zatiši s Teskem... Po odpoledni aj dva...

0/0
14.3.2012 8:40

vlado.zlinsky

Takýto architektonický paskvil by ani Mamula nieschválil.

Pekne meno ta "Fakušima" tomu monstru ozajstne sedí.Ta stará hala za Fakušimou je krajšia ako ten moderny hnus!Je to na pogrcanie,mátě pravdu pánko Vetva.R^R^

0/0
14.3.2012 0:53

knihca

Rypnuti..

Dobry den, pisete, ze vas potesilo, ze na Bazalach neco fajneho vyroste. Tusite, o kolik to bude predrazene? O 30%? Nebo o 50%? :-)))

Pokud to ma soukromeho investora, tak to neznamena, ze to nebude predrazene.. ;)

0/0
13.3.2012 20:54

Vlastimil.Kornas

v 83. jsem se učil v Mariankach

a co si pamatuju tak po Gottwaldovej cestě do centra bylo jen jedno vlasenkařstvi,pusto,prazdno.Karolina byla dluhodobá zřicenina elektrarny,v te době tam byl už jen stator turbiny a dal by se tam točit film o bitvě ve Stalingradu.

Teraz tam postavili novou elektrarnu a podla nazvu asi dopadne stejně.

0/0
13.3.2012 19:36

ted61

bohužel

řeknu to po našemu Ostrava je v řiti, bohužel. život tady není, pokud nepočítám korzující davy ve Futuru nebo Avionu či jak se to menuje. Teď se budou jen magistrátníci bít do prsou jakou záslužnou věc udělali že zastavěli KArolinu.

0/0
13.3.2012 16:51

pěnice

Koukám, koukám

kolik je nás tady Ostraváků.8-o:-)

0/0
13.3.2012 15:31

pěnice

Jsem z jedné části Ostravy,

ale do centra jezdím málokdy, není pro co. Nedávno jsem právě tady na blogu četla kritiku na Karolínu, tak jsem tam sjela se podívat. Máte pravdu, nic neříkající a nevzhledné. Rv

+1/0
13.3.2012 15:27

javaho

Jsme s Vámi - brňáci

Nebojte se, pane Větvičko, jsme tu v Česku všichni na jedné lodi. Kdesi jsem četla kritiku té modré věci, kterou nám postavili na Náměstí Svobody a k tomu vysvětlení, že dnes dávat na domy historizující prvky (přeloženo do proluky postavit něco, co by ladilo s okolím) je zbytečné a zpátečnické či co. Prostě je třeba vyhlásit soutěž, odměnit výherce - a... postavit něco jiného, zásadně ošklivějšího. :-)

0/0
13.3.2012 13:18

Ježikača

Re: Jsme s Vámi - brňáci

no. jestli maí v Ostravě pocit, že je to nejhnusnější nákupně-zábavní monstrum v republice, ať se přijedou podívat na Velký Špalíček. za ten by mělo být zavřeno takovejch lidí... a diplomy vracet a sebevraždy páchat. v tom máme prvenství zcela jistě

0/0
24.3.2012 23:19

chachar58

Barva radnice "velké Ostravy" je bohužel

modrooranžová (už dlouho a pokud nebude více lidí, jako LV-BP, kteří se naštvou a změní to, tak budou stavět betónové bubáky dále). Jinak škoda, že uhybáš přes Fifejdy, to nemožeš vidět, jak se okolí Sýkoraku změnilo. Staré baráčky jsou opravené a postupuje se dále (to je díky "malé Ostravě"). Smutnější jsou prázdné výlohy v centru, kde některé jsou prázdné - k pronájmu - už přes 4 roky. Něco je špatně. Já jsem v centru s vyjímkou už 60 roků. Jeden časopis nafotil, co je v Ostravě - centru pěkné. Já sice nejsem fotograf, ani bloger, ale asi v sobotu (má být 20 st.) vezmu svůj telefon a nafotím to, "co není pěkné". S dovolením to na Ládina přepošlu, třeba jeho úderná blogová síla zabere. A Baníček bych vrátil na Střelnicu, tam to bylo fajne a pěkné.

+2/0
13.3.2012 13:12

javaho

Re: Barva radnice

S těmi obchody máte pravdu. U nás v Brně je to "némlich" to samé. Obchody se buď mění po pár měsících nebo zejí prázdnotou dlouhodobě s cedulí o pronájmu. V některých částech jako je Cejl (náš Bronx) je to dost pochopitelné. Ale začíná jich být čím dál víc. Jen vietnamčíci s textilem a večerkama a herny se nenechají odradit. :-)

+2/0
13.3.2012 13:23

chachar58

Re: Barva radnice

U nás již prchají i vietnamci :-). Dali si 1 + 1 s Fukušimou a každému je jasné, že celé okolí bude jezdit (třeba jen ze zvědavosti) právě tam. Takže v centru máme 2 večerky a kromě "řetězců" od pátku odpoledne do neděle večer totálně mrtvo. Centrum Brna jsem měl (a samozřejmě mám) moc rád..- pivo moc nemusím, ale do "Stopky" jsem si vždy zašel nebo do Venuše na vínko - ale to už asi neexistuje.

0/0
13.3.2012 13:38

javaho

Re: Barva radnice

No při těch slavných reformách, bych, být vietnamcem, ještě chvíli posečkala, jejich doba ještě přijde. Jmenované podniky se sice dávno změnili, ale třeba příšerný Tabarin a na pivo sice nejlepší, ale neuvěřitelná Bláhovka dodnes odolali zubu času. Bláhovku dokonce tudle chválil Pohlreich za kvalitu piva, ale jinak kdo neviděl neuvěří. Taky jsem poprvé nevěřila vlastním očím. Ovšem atmošku to prostě má i přes vzhled poctivé čtverky;-D

0/0
13.3.2012 14:00

javaho

Re: Barva radnice

PS: je fakt, že absolutně ve všech super hyper je narváno od rána do večera, takže menší prodejny by asi neměly stejně šanci. Co docela má úspěch jsou malé pekárny s kvalitním chlebem a pečivem a masny.

0/0
13.3.2012 14:03

Ježikača

Re: Barva radnice

Venuše už není a Stopka je divný podnik. to, co říkáte je pravda, ale objevuje se stále více samodomo drobných živnostníčků. oni si lidi poradí i přes neutuchající snahu politické reprezentace a najdou si cestu. ale pokud se vrátíme k původnímu tématu, škoda peněz a místa. (Fukušima)

0/0
24.3.2012 23:25

J.K.S

Re: Barva radnice

Ono je to těžké - majitelé nevědí, co by za nájem chtěli, obchody jsou otevřené v době, kdy se do nich pracující člověk nedostane, a tak na ten drahý nájem nevydělají. Kromě toho se našinec centru vyhne, protože se mu nevyhýbají žebráci všeho druhu (mám na mysli i prodejce zbytečností, prý na dobročinné účely). Není tu dost bohatých lidí a ti, kteří mají peníze, jedou utrácet do jiných zemí, kde za tentýž knoflík nechtějí 40 Kč, ale jen 10 Kč. Máme to tu jaksi pokřivené.;-(

+2/0
13.3.2012 14:03

ort

.

A myslíte, že kdyby tam místo socdemáků seděli odesmani nebo topáci, že by to nedopadlo stejně, nebo dokonce hůř? Stačí se jen podívat, jak to vedou v Praze, taky se z toho zvedá žaludek.

0/0
13.3.2012 12:49

Smrť

Souhlas, Větvo.

Do centra naštěstí nejezdím často, takže obsah žaludku nemá mnoho důvodů k výletům po zpáteční trase; Stodolní mám v paži - na mě tam vždycky bylo moc kraválu, ožralců a smažek, ale Nová Fuckušima je bez debat krabicoidní, nevkusný sajrajt. Projekt prakticky na zelené louce, tam mohlo uprostřed města vzniknout něco výjimečného a je z toho jen další odporný, přerostlý Hytlermarket. Velebnosti, jdu blejt... Snad alespoň ty Bazaly se podaří zrekonstruovat, jakkoliv si Baník za své výkony z posledních let zaslouží trénovat a hrát někde na krtincích v Horní Dolní:-P.

+5/0
13.3.2012 11:47

dp11

Nic si z toho nedělej,

Na Václavák  už taky Pražáci ani nepáchnou. Tam to zabrali přiožralí cizinci, drogoví dealeři a afroameričané nahánějící první skupinu do barů a nočních podniků. Pokud jdu tamtudy z divadla, nekoukám napravo nalevo a mažu do metra, co mi nohy stačí.:-(

+4/0
13.3.2012 11:40

J.K.S

Prý nové cenrum Ostravy

Ten skelet má název - Rudý dům. Ale jinak souhlasím, Nová Karolina mi pije krev. A co víc - slibovali, že bude opravená krásná stará administrativní budova a bude na ni krásný pohled z tř. 28. října, ale dopadne to s ní jako s jatkami. (Ty ale nemají na triku socdemáci, ale odeesáci. Ona je to vlastně skoro stejná banda. Morálně rozhodně.) Taky ji nechají zchátrat, protože ty nové baráky nevydělají ani na sebe, natož na rekonstrukci staré budovy. Pro jistotu pohled na ni už teď překryli těmi hnusnými hranoly. Rv

+2/0
13.3.2012 11:36

Astaroth

Re: Prý nové cenrum Ostravy

Dopadne jako Hrusov, Ostramo, Petrkovicka nemocnice, Zarubek, secesni rada domu na 28. rijna atd. atd.

0/0
13.3.2012 13:39

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz