Neděle 31. května 2020, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 31. května 2020 Kamila

Praha, 2020.

13. 05. 2009 12:51:50
23.12.2020: Muj mily deničku. Dnes je středa, ale do školy netřeba. Prezident Paroubek vyhlasil volno na počest desateho vyroči podepsani Lisabonske dohody.

Ladislav Vetvicka

Všude je klid, nikdo nerobi. On ani tak nikdo moc nerobi. Tata řikal, že od krize v desatem roce se teho hodně změnilo. Zepar Čechu vymřelo na tu sviňsku epidemyju. Naštěsti nam s chybějicim obyvatelstvem pomohli kamoši ze zapadu, hlavně Francuzi s Němcama. Stačil zakon o tym, že každy može pobirat socialni davky v puvodni vyšce v kerekoliv zemi Unyje. Sedum milijonu novych francuzkych nezaměstnanych nahradilo chybějici lid. Popravdě řečeno se jim robit nechce ani tady, ale vubec se jim nedivim, když ty daně su take vysoke. A tak se zatim uči česky a ze socky beru skoro 30 klacku měsičně tajak na zapadě.

Někteři z nich robi taxikaře. Vlastně dneska su všichni taxikaři ze zapadu. Su moc hodni, akorat mi vadi, že nechtěji vozit mojeho Bobika. Citim se s nima bezpečně, vždycky vědi, jak mě zavezt do školy přes ty nove čtvrti. Tam se ještě moc bezpečně necitim, ale je to jen otazka času, než se nam novi lide přizpusobi. Hlavně jim musime pomoci, než si na nas zvyknu. Nesmime je dyskriminovat. Mama řikala, že když nebudu provokovat a budu nosit šatek, tak se mi nikdo na ulici ani ve škole smat nebude.

Začala jsem se učit nove jazyky, abych se mohla s novyma kamošama bavit v jejich jazyce. Tata sice řikal, že by se měli naučit česky, ale ja si myslim, že čeština je těžky jazyk, musime jim vyjit vstřic. Ja tež ještě trochu mluvim ostravskym dyjalektem a stydim se za to. Ale brzy se naučim pražsky jazyk tak fajně jak mluvi ty blondynky v televizi.

Mama mi slibila, že si dnes odpoledne zajedem do města na falafel. Centrum Prahy je fakt krasne. Už se těšim, až si novočeši opravi svoje předměsti Vinohrady, Dejvice a Smichov. Pry to kdysi byly tež hezke čtvrti, ale moc se mi nezda, že by se daly baraky zničit za tak kratku dobu. Libi se mi, že si v centru možu vybrat z ruznych světovych kuchyni. Minule jsem zahlidla aji par českych hospod, ale moc se mi nelibily. Maju licenci na prodej alkoholu, je to tam zakuřene a lidi žeru prasata. Naštěsti takych hospod už moc nima. U nas na ostravsku tež byly take špeluňky, ale od te doby, co aji posledni alkoholicku hospodu Na Mexiku převzala novočeska rodina, už se ani tam nic tak hnusneho nevyskytuje. Bylo to tam fakt hrozne. Dneska tam je fajna čajovňa.

Od te doby, co zme se přestěhovali do satelitu v Pruhonicach, je konečně klid a pořadek. Ochranka zvenku do satelitu nikoho ciziho nepusti a nam je tu fajně. Ne jak na lenince v Porubě. Tam sem se bala. Před tym, než v Bruselu odsuhlasili to odškodněni pro sudetske Němce, pry ani nemusely byt ostnate ploty kolem satelitu, ale to se mi zda divne. Jak by se tenkrat branili proti krimynalitě? Odškodněni bylo nutne, bo zme tym Němcum fakt moc ubližili. Stejně jina možnost nebyla, bo to schvalila Unyje. Němci dostali odškodněni anebo si mohli u nas vybrat barak. Moc jich to nevyužilo, kdo by tež u nas chtěl barak? Většinou ti staři prodali svoje naroky mladym novoněmcum. A to bylo dobre řešeni. Dnes jich ze tři milijony žije v Sudetoslezskem kraji a chovaji stada ovci. Miluju ovečky a jehněči kebab.

Škoda, že už s nama nežije tata, vzala bych ho tež s sebu na kebab. Ale mama stejně řikala, že tata byl prase. Kuřil, jedl bravky a pil alkohol. Nevim, proč to robil, když to je škodlive, smrdi to a niči mozek. Na každe lahvi je dneska z poloviny napsane varovani, jake to je svinstvo. Ale dneska už to neni taky problem jak kdysik. Tenkrat se pry chlast prodaval všude, aji v potravinach. Nedavno sem jela okolo specialky na alkohol a bylo to fakt hrozne. Dobře, že naš premier Rath se švedskym premierem l'Rathanem inycyjovali zakaz prodeje teho jedu v obchodech s potravinama. Měl by zakazat aji ty zbyvajici specialky. Po přištich volbach se mu to určitě povede. Všichni přistěhovalci stejně voli socijalisty a ti maju spolu s MDU-ČSL sedumdesat procent hlasu. Už se těšim, až ja budu moct tež volit, určitě dam Davidovi hlas! Je to doktor, je hezky oblikany a to, jak kdysi zatočil s tym nacionalistyckym prezidentem a jak prosadil mnohokulturni republiku, bylo super.

Tak ahoj, deničku, musim končit. Za chvilu přijede řidič z ochranky a odveze nas do centra.

Tvoja Amalie Větvičkova

Autor: Ladislav Větvička | středa 13.5.2009 12:51 | karma článku: 46.00 | přečteno: 13765x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Konec ramadanu a "Atentat na kultůůůru II"

Tak nam Červenaček Al Hammaček v nedělu zapadem slunka slavnostně ukončil ramadan, robot Emil odevřel hospody a oznamil, že od pulnoci už korona do hospod nepoleze a že si laskavě možeme k pivu sednut

26.5.2020 v 11:11 | Karma článku: 46.09 | Přečteno: 12976 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nejsme žadni vtipalci. Vraťte, co ste ukradli!

Včera označil jakysik chlapec z Čech synky, keři na cesty namalovali označeni hystoryckych zemi Moravy a Čech, jako vtipalky. My nejsme žadni vtipalci.

14.5.2020 v 12:12 | Karma článku: 47.85 | Přečteno: 19577 | Diskuse

Ladislav Větvička

Už se možete k temu pivu sednut. Ale enem na mraze, prašivi psi!

Vztah vladnuci třidy k poddanym byl vždycky stejny. Ať už to byla společnost otrokařska, buržoazni, bolševicka nebo dneska multykulturni, vladnuci vrstva dycky davala najevo, že zežrala všecek rozum.

12.5.2020 v 11:11 | Karma článku: 44.69 | Přečteno: 5837 | Diskuse

Ladislav Větvička

A zatimco z nas robi cypy, nad hlavu začina litat pěkny maras

To su paradoxy, Vašku. Představ si, že tvoje ovečky čumi na bednu, kaj se jakysik chlapeček s hadrem přes pysk dohaduje s inšpektorem Drajfusem. Jeden tvrdi, že homosexuala s nužkama byste si asi domu zvat neměli,

22.4.2020 v 11:11 | Karma článku: 45.38 | Přečteno: 8918 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marek Trizuljak

Krajina ležící, zvlněná - A drobný příběh o posvěcené dezinfekci

Ještě několik záznamů. Deník z karantény, která nyní už pomalu ustupujíce. Několik kontrastujících a přesto vzájemně ladících listů: Krajina jako kráska se zeleným tělem. Posvěcená dezinfekce. Naděje velikonoční a svatodušní..

31.5.2020 v 16:00 | Karma článku: 6.15 | Přečteno: 95 | Diskuse

Pavla Gomba

Patří děti do školy?

V minulých týdnech pandemie koronaviru uzavřela brány škol pro neuvěřitelnou jednu miliardu tři sta milionů dětí celkem v 188 zemích světa.

31.5.2020 v 14:56 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 341 | Diskuse

František Kašpárek

Vyhoďte ji z kola ven!

Následující úvaha je pouze mým osobním názorem. Mohu mít pravdu, nebo částečně pravdu, mohu se mýlit. V duchu existence tří pravd: Moje pravda, tvoje pravda, a pravda.

31.5.2020 v 14:48 | Karma článku: 23.16 | Přečteno: 433 | Diskuse

Karel Januška

Úvaha

Úvaha zákonodárcům, soudcům a všem občanům republiky. Domnívám se, že postup naší vlády, členů Senátu a Poslanecké sněmovny je neefektivní.

31.5.2020 v 13:49 | Karma článku: 5.93 | Přečteno: 133 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Dějiny lidstva: nesnášenlivost a násilí

Upozorňuji na vynikající knižní novinku americké historičky židovského původu Deborah Ester Lipstadtové Antisemitismus: tady a teď. Netýká se ale jen antisemitismu.

31.5.2020 v 13:28 | Karma článku: 7.37 | Přečteno: 122 | Diskuse
VIP
Počet článků 987 Celková karma 46.50 Průměrná čtenost 10925

Osobni blog: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, lašsky cyp, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně... Pod autorským jménem Ladislav Větvička publikuje od podzimu 1991, kdy pracoval ve slezských rádiích Attack, Ekol-S a Orion.

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky: Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut - přiběh opravdoveho člověka, Okolo Rakusko-Uherska.

 

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Vodafone měl masivní výpadek. Hodiny nefungovaly prakticky žádné služby

Lidé po celém Česku zaznamenali ve čtvrtek odpoledne výpadky služeb Vodafonu včetně bývalých služeb UPC, ať už šlo o...

Monika Bagárová porodila. Dcera dostala jméno po mamince Muradova

Zpěvačka a porotkyně SuperStar Monika Bagárová (25) je maminkou. Se šťastnou novinkou se pochlubila fanouškům na...

Milenec? Ano, ale nezapomínejte na důležitá pravidla nevěry

Nejen muži, ale i ženy často utíkají za potěchou mimo domov. Hledají si milence, který jim dá to, co ve vlastní ložnici...

RECENZE: Jsem sexuální pracovnice, hlásá hrdinka filmu Pátrání po Evě

Točí se při sexu s muži, ve vaně se ženami, když bere drogy či pózuje pro vyzývavé fotografie. Fanoušci na sociálních...