Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. června 2023 Medard

Radyjace se vratila k normalu, vyšetřovani skončilo. Zapomeňte.

21. 05. 2023 18:18:18
Tuž si řikam, jestli se cela ta blba hystoryja netoči furt v kruhu. Jak se z něčeho nepoučime, buch nam dřive nebo později poskytne možnost poučeni si zopakovat.

Dobře pamatuju zpravodajstvi z konca dubna 1986, kdy buchnul reaktor v Černobylu a Rude Pravo deprem 3 dny po vybuchu zveřejnilo kratičku zpravičku. A to všecko až pote, co tytulni stranky plnily texty s tytulky jako "S Romešem Čandrou proti jadernemu nebezpeči" nebo "Francia provedla dalši jaderny vybuch na atolu Mururoa".

article_photo

V te době už počty mrtvych v Černobylu dramatycky rostly, ozařenych hasiču, keři to schytali z prvni ruky a čekali na smrt v okolnich nemocnicach byly desitky, město Pripjať bylo evakuovane a na Evropu padal radyjoaktyvni prach. Jadro reaktoru bylo rozžhavene na tisic stupňu, propalovalo se kajsik dule a pokud by se dostalo k podzemni nadrži, exploze vodiku by mohla zažehnut opravdovy jaderny vybuch, kery by zrobil z Ukrajiny neobyvatelnou krajinu.

Ovšem naše zpravodajstvi zdurazňovalo, že se nic neděje, vladni komisa byla vytvořena a cosik takeho se stalo v SSSR poprve, na rozdil od zleho Zapadu, kde take havaryje probihaly na pravidelne bazi. V te době ovšem ještě Zapad byl opravdovym Zapadem a ne zvrhlym socialistyckym multykulturnim bruselem.

No a zda se, že se hystoryja opět opakuje.

Použiti střel s ochuzeneho uranu zpusobilo po nelegalnim utoku NATO na Srbsko v roce 1999 masivni narust onemocněni rakoviny. Srbsko je dokonce v jejim vyskytu na druhem mistě na světě. Přesto se najdu hovada, kere furt tvrdi, že střely z ochuzeneho uranu nesu žadnym nebezpečim. A vzhledem k temu, že Ameryčanum a Brytum je uzemi vychodni Evropoy ukradene, neni divu, že spolu ze svojima tankama začali dodavat aji munyci s ochuzenym uranem.

Rusko oznamilo, že pokud se tak opravdu stane, bude to začatek jaderne katastrofy a že nikdy nedopusti použiti teho svinstva na svojem uzemi. Varovalo, že se tato aktyvita vrati Evropanum jak bumerang. Zapadu je ovšem Vychod ukradeny a tak karcinogenni munyce byla dodana, s největši pravděpodobnosti i do skladu ve městě Chmelnicky. Jestli si myslite, že to je kajsik v dupě, tak se mylite. Sklad leži 400 km od slovenske hranice. A jestli si myslite, že radyjoaktyvni mrak se zastavuje na hranicach, aby počkal na procleni, tak se mylite.

Minulu sobotu, 13. května 2023 večer, byly podzemni munyčni sklady zasažene ruskyma kindžalama. Došlo k masivnim explozim se vznikem mraku, keru obvykle skladiště min nebo dělostřeleckych granatu nezrobi. Rus dobře věděl, co robi a počkal si aji na přiznive povětrnostni podminky, kdy větr nebude fukat na Rusko, ale na Zapad.

Je mi jedno, jestli v konfliktu fandite Ukrajině nebo Rusku, ale zda se, že opět nas naš zapadni bratr obětoval. Co ovšem chcete, když ste si do čela postavili debily, keři už rok a pul tvrdi, že zme ve valce a posilaju zadarmo těžke zbraně do valečneho konfliktu, kde na ně jejich kamoši maluju nacistycke symboly? Tak fčil už ve valce zme.

Dva dny po explozi zaznamenala Unyverzita Maryje Čuryje Sklodowske v polskem Lublinu masivni narust radyjoaktyvnich izotopu v ovzduši. Když kliknete na obrazek, ukaže se vam aktualni stav. Nic na tym neukecate. A proto asi všecka medyja drži hubu. Nemaju notičky, jak to komentovat

article_photo

Nevim, jestli x - nasobny narust teho bizmuta a dalšich latek je škodlivy, nebo se nemusim strachovat a furt možu zbirat medvědi česnek v lese a nebat se, že v noci budu svitit, aniž bysem měl rozsvicene. Atomova baba řikala, že to nic neni a že když vas boli zuby, tak dostanete větši davku a že situace jest nadmiru přizniva a radyjačni situace je normalni. Ale to ja na grafach vidim tež, že fčil už je zas normalni. Bo veškere to svinstvo už spadlo na zem.

Tuž ja nevim. Očekaval bysem, že by třeba Česka televiza nebo jine medyjum, kere lidi ještě furt zbytečně plati, by mi k temu, co se tam stalo, cosik řeklo.

Ovšem jedine, co slyšim, je ticho. Tajak po Černobylu. Opět zme se nepoučili...

Vyšetřovani skončilo, zapomeňte...

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Užhorod

PS: Mezitym ve městě Chmelnicky visi vyhlašky, jak se chovat v pořipadě jaderneho ohroženi. Ja vim, že to s tym vubec nesouvisi. Však si to přečtěte sami. A pokud neumite ukrajinsky, tady je par doporučeni:

- k jidlu použivejte enem vyrobky, kere byly skladovany v uzavřenych prostorach

- nejezte zeleninu z kontaminovane pudy

- nepite mliko od krav, kere se pasu na kontaminovanych pastvinach

- nepite vodu z otevřenych zdroju

- zakryjte studny

- nepropadejte panyce, posluchejte zpravy

- zavřete okna, utěsněte škviry

- připravte se na evakuaci

Ja vim, že to nema nic s ničim společneho a že to su obecne kecy pro připad jakehokoliv jaderneho nebezpeči. Tak nezapomeňte zaplatit poplatek ČT a až budu volby, hoďte to zas jakemusi Pepovi 107, co nas vtahne do valky.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ladislav Větvička | neděle 21.5.2023 18:18 | karma článku: 46.25 | přečteno: 5401x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Konečně su v bezpeči - sudruzi v parlamentu brzo podepišu smluvu o pobytu vojsk

Skoro pětatřicet roku od plyšaku to trvalo! Furt sem se na ulici citil taky nejisty, zranitelny, ten pocit nebezpeči byl prostě všude. Až fčil se to měni. Černochova podepsala s černochem smluvu o dočasnem pobytu vojsk.

6.6.2023 v 11:59 | Karma článku: 46.29 | Přečteno: 4158 | Diskuse

Ladislav Větvička

Recenze "Okolo Česko-Slovenska aneb Kronika koronopodfucku I."

Slovensky katolicky akademicky spolek uveřejnil recenzi na moju knižku "Kronika koronopodfucku I.". Vzhledem k povaze mojich textu, sem s obočim zvednutym čital uhel pohledu těchto akademickych katoliku. Tady je:

4.6.2023 v 19:41 | Karma článku: 32.85 | Přečteno: 1100 |

Ladislav Větvička

Recenze "S Jarkem po sto rokach okolo Rakusko-Uherska"

Slovensky katolicky akademicky spolek uveřejnil recenzi na moju knižku S Jarkem okolo Rakusko-Uherska. Vzhledem k povaze mojich textu, sem s obočim zvednutym čital uhel pohledu těchto akademickych katoliku. Ale musim řict, že ja.

1.6.2023 v 17:17 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1505 | Diskuse

Ladislav Větvička

Kdo chce pomoci Ukrajině, nepojede letos do draheho Chorvatska, ale do Užhoroda

Posilani zbrani synkum v Podkarpatske Rusi nepomože. Naopak, zustane za nima vice mrtvych a vice zamořeneho uzemi. Pokud chcete opravdu pomoci lidem, vykašlete se letos na předražene Chorvatsko a zajedete na solna jezera

1.6.2023 v 15:16 | Karma článku: 44.87 | Přečteno: 4473 |

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Milan Smutný

Evropa uvázla v chřtánu čínského draka

Kdyby se zítra Čína rozhodla útokem definitivně připojit vzbouřeneckou provincii s demokratickou vládou na Tchaj-wanu, země EU by se kvůli své závislosti na Číně sotva mohly připojit k očekávané čínsko-americké konfrontaci.

7.6.2023 v 14:44 | Karma článku: 22.39 | Přečteno: 286 | Diskuse

Kateřina Kešnerová

Klimatický aktivismus ohrožuje důchody

„Klimatický žal“ může ohrozit nejen důchodový systém, ale ekonomickou stabilitu států. Je přitom uměle a cíleně vyvoláván i za státní peníze.

30.5.2023 v 9:11 | Karma článku: 23.48 | Přečteno: 424 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Náš zelený úděl na místě, kde lišky opravdu dávají dobrou noc

Zelená je krásná barva, barva lesa, barva trávy. Jen je ta barva nějak zneužita. My starší pamatujeme zelené mozky, což rozhodně nebyli žádní zelení aktivisté, ale lampasáci (vojáci).

28.5.2023 v 19:30 | Karma článku: 10.94 | Přečteno: 302 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Za většinu emisí nikdo žádné povolenky neplatí

Světová banka oznámila, že státy vybraly loni na emisních povolenkách přes 2 biliony korun. Jenže tyto peníze pokrývají pouze 23 procent celkových emisí. To krásně ilustruje, v čem tkví zásadní problém v boji se změnou klimatu.

25.5.2023 v 9:34 | Karma článku: 32.68 | Přečteno: 660 | Diskuse

Kateřina Kešnerová

Tohoto vědce zelení chtít poslouchat nebudou

Poslouchejte vědce, hřímala Greta Thunbergová. Vsadím se ale, že když mluví Václav Smil, zacpává si uši.

22.5.2023 v 10:54 | Karma článku: 35.36 | Přečteno: 921 | Diskuse
VIP
Počet článků 1278 Celková karma 45.87 Průměrná čtenost 10146

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...