Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 7. října 2022 Justýna

Oslavna proslof k "Pamatniku česko-německeho otroctvi"

15. 08. 2022 11:11:11
Tuž, bylo to těžke. Jak chcete přeložit projev nemeckeho flastenca, kery to mysli dobře, vzdejte se, nyc se fam nestane, a zaroveň, aby to bylo od hercny. Jako od srca. To je těška praca překladatela.

Nakonec zme se rozhodli, že projev ponechame v originale.

Oni ti naši sukmenovci maju prostě s čestinu problem. To se nemožeme divit. Přesto je krasne, že se podařilo najit take krasne propojeni mezi tšeskym a nemeckym narodem. Ano, asi vam došlo, že investor Pamatniku, Helmut z Ludgierzowitz (dnes dočasně pod nazvem Ludgeřovice), je tatu našeho Helmuta, ztvarněneho v knize "Helmut-přiběh opravdoveho člověka", keru zme s porubskym basnikem Viťu Hrčku napsali a vydali před začatkem teho koronopodfuckoveho šalonstva.

Akurat stareho Helmuta odsunuli hned po valce jako nacystu, ale mladeho by neodsunuli ani za nic, bo ten byl tak hlupy, že ho ani do Hytlerjugend nezebrali. V Nemecku ho nechtěli a tak zustal v Ludgeřkach.

Ale to nevadi.

Tady su slova investora:

------------------------------------

Dóbrý den, fašéni účastníci dnešního Patriot festu,

ja omloufam se přédem mécho Brief, dopísu, že já už sapómněl tóbře čechiš. Mlufit tólik eště nesapómněl, aber psat félmi težké. Proto ja napíšu ták, jak ja umět mlúfit. Ich hofe, toufam, že fy mi rosúmět. Před čásem sem se roschodnul fjenofat stáre flásti nejáky finánčny opnos na rósfoj umjeléckych aktífit, jako podekofáni za fšécko, co ona a čechiše národ dela. Oslófil sem organisatóra fášich pšatelských, flastenéckych setkání, ktéry souhlásil s poskynutym platz, mýsta, a ja nabydnul penýze na umjelécke dýlo, ktére by fyjadšofalo krasnou symbiózu nášich naródu v nófe Európa. V našich dejínach eště nykdy nebyla tak sílna spolupráce mezy naródem čéskym a neméckym.... Maxymalne určíte kratke optobi po roku 1938, ale to ponechme stránou...

"Heute, dnes, náše spolupráce funkuje perfekt. Césky delnik sehr gut a my v Dojčland nezapomináme na neho. Proto náše mutter firmen přinésly tolik Arbeit, práce, pro césky delnik v nemeckých filialen, filialkach. Schon uber dreizig Jahren, uš fíce než tšicet let, poctifě pracuje césky delnik za ein drittel Lohn (třetynu nemeckého platu) a za to si zaslouši pochfálu...

Dalši pochfálu on zaslouži, že za ten třetynóvy plat nakupuje v nášich, nemeckých hytlermarket Kaufland, Penny, Lidl atd. naše, nemecké produkty kvalita Abfall, odpad, za nemecke ceny a on spokojeny...

Našim West firmen und Banken (zapadnim firmam a bankam) také posilate káždy Jahr (rok) ungefer dreihundert, pšiblišně tšista miliard čechiše Kronen, ty dividendy. Je to od fas felmi felkorýse.

Platíte taky za fáši, čéská wasser z čéske zémě, natnarodnim firmam a nefádi fám to. Vyrabíte fur uns, pro nas, elektrickou energíi, a sámi za ni platíte nemecke cény, to krasne...pro nas. Místo lefnécho ruského plynu od ruského producenta obětafě nakupujete russische gas od nas za nasóbne ceny.... A je toho mnohem fíce.

Za to fšecko sem se rozchódnul, jako poděkováni, zaplátit vytvoření dýla oslafujicího unsere zusammen Arbeit, naši spolupráci. Meine Frau, moje žena, Lina Mathilda nafrhovala poslat fam nejaké koralky a zrcatka, to sem zakazal. Ona asi myslet, že fy indiáni....Potom ona žekla, že fam poslat obnošéne šaty nebo naše ojeté osobní automobily, to fy pry u nas v Dojčland rádi nakupujete a fam stáči... Ale ja myslet, že rozdat fam trochu drobne penýze to lepší. Fěřím, že fy to ocenýte, ten nemecká felkorysost. Jsem felmi zvědafy, jak se ten umjelecké dýlo podařilo, proto po odhalení bitte fotografieren a mi poslat. Posílat táky do celý svět pšes fšecky socialni sitě, uber alles in der Welt... ten signal, že my nášli konečne konečne řešení céske otázky v te nófa spolupráce.

Toufam, že moji duvěru kunstler, umjelec, ani vy nezklamete, protože v minulosti nektéři náši předkové mjéli takófe pochybnósti, že cesky národ, to jen smějící se bestie.... Já myslet, že to zbytečne říkat, duležite je, aby fěci fungovály a césky delnik měl klid na práci. Protože když takófe věci říkat nahlas, césky delnik může probudit... a fy potom umíte ten nejáky atentat nebo defenestrace.... Nam podažilo ten český lev pomálu uspat, ale když lefa nekdo probudit, to ne dobre, to on potom bude bojovat klidne sam proti všem, jak napsal ten Alois... Na ja, aber gut, já myslím, že teď je fšécko jak má být a budeme takófym krasnym zpusóbem spolupracófat na fjéčne čásy nebo aspoň tech, jak my planujeme, týsíc let....

Ať se fám ten osláfný dílo líbit

Mit freundliche Grusse, s přatelskými pozdrávy

Helmut

pufódem z Ludgierzowitz, mladi prošil v Bamberg,

momentalně bytem Berlin, Unter den Linden Strasse 18/88

Autor: Ladislav Větvička | pondělí 15.8.2022 11:11 | karma článku: 45.03 | přečteno: 4150x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Smutne navraty do zmrtvěleho Česka

Vystupil sem z letadla a na parkovišťu našel muj stary křap. Zaplatil sem za měsični parkovne tolik, co bych na RVHP zacaloval za dvě noci. Nastartoval sem, motor překvapivě po měsicu chytnul a vyjel sem z aeroporta Katowitz.

4.10.2022 v 12:44 | Karma článku: 45.13 | Přečteno: 4288 |

Ladislav Větvička

Naši synci z Hrušova pochopili system - volebni učast: NULA

Řika se o nich, že su nepřizpusobivi. Ani vlastně nevim, kdo tak hlupe slovo vymyslel a co to znamena. Bo každy je přizpusobivy a ten, kery se danemu prostředi přizpusobi rychle, je dokonce aji chytry.

27.9.2022 v 11:11 | Karma článku: 45.86 | Přečteno: 5185 |

Ladislav Větvička

15 roku blogařem, 13 vydanych knižek a 7 zlatych

Leti to jak cyp. Letos to je patnacty rok, co pišu blogy na iDnesu. Tuž sem si zrobil radost a k tomuto vyroči zrobil knižku, v kere su nejlepši texty ze všech knižek aji blogu za celu tu dobu, co pišu.

22.9.2022 v 11:55 | Karma článku: 41.47 | Přečteno: 3591 |

Ladislav Větvička

Tak mě napadlo vite co? Poďme omrknut, jak se bavi lidi na Mexiku

Z pohledu středověku nebylo Mexiko nikdy dobyto. Je to tym, že se tu nikdy nevalčilo. A považte, nejenže se tu netočil žaden film, ale dokonce ani žadna pohadka.

19.9.2022 v 10:04 | Karma článku: 43.17 | Přečteno: 5102 | Diskuse

Další články z rubriky Kultura

Dita Jarošová

Potencionální atentáty na sportoviště?

Pokud bychom se měli bát rusských jader, myslím, že by útok soustředili na sportovní utkání, z nichž jsou jejich krajané v rámci sankcí vyloučeni a kde se vyskytuje mnoho VIP lidí. Když jsou zvyklí nehrát fair play, tak lze čekat

5.10.2022 v 21:49 | Karma článku: 7.28 | Přečteno: 176 | Diskuse

Viliam Kusi

Příběhy, písně, video 2

Rio de la Plata, Láhev vodky, Navěky, Máma říká pravdu, Miluji Vás, Tvá láska. Mám před očima takový milý obrázek. Moje máma v kuchyni dělá nudle (z mouky a vajec) a poslouchá při tom v rádiu pořad Hrajeme jubilantům.

4.10.2022 v 19:19 | Karma článku: 3.64 | Přečteno: 123 | Diskuse

Eva Šamánková

Pozůstalí

Žila ve spokojeném manželství. Když se její život zhroutil následkem sebevraždy manžela, ztratila veškeré jistoty. Teď je potřeba znovu se postavit na vlastní nohy. Podaří se jí to? Najde k tomu sílu navzdory bezbřehé samotě?

4.10.2022 v 12:01 | Karma článku: 5.96 | Přečteno: 215 | Diskuse

Josef Prouza

Takový videoklip jste určitě v životě neviděli

Vznikl z nadšení a za pár tisícovek (což se vám po shlédnutí bude zdát nemožné). Je důkazem, že i v dnešní lehce ponuré době a finanční nouzi mohou vzniknout umělecká dílka pro čirou radost z tvorby. Vstupte, nebudete litovat!

3.10.2022 v 9:14 | Karma článku: 31.38 | Přečteno: 4577 | Diskuse

Eva Šamánková

Pokrevní pouta

Svérázná inspektorka na stopě záhadného vraha žen, který po sobě nezanechává žádné stopy. Alespoň prozatím... Přízrak z nedávné minulosti, který se znovu hlásí o slovo se svou ďábelskou hrou. Vyvázne policistka se zdravou kůží?

2.10.2022 v 15:17 | Karma článku: 5.12 | Přečteno: 106 | Diskuse
VIP
Počet článků 1227 Celková karma 45.79 Průměrná čtenost 10319

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Najdete na iDNES.cz