Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. ledna 2023 Ingrid

Byl to fajny rok

3. 01. 2022 17:17:17
Všeci se stěžuju, že ten rok nestal za nic. Ja si myslim, že byzme se neměli stěžovat. Dostali zme přesně to, co si zaslužime. Jak řikal velky vudce německeho naroda Erich Honecker - každemu, co mu patři.

Mohli byzme brečet, že nam Pražaci vybrali vladu Bruselske pětky, ale to je asi tak všecko, co s tym možeme robit. Přiště se starejte vic o to, aby nas Pražaci nepřehlasovali. Pokud teda ještě jakesik volby budu, že...

Byl to fajny rok, bo zme se mohli v mnohem poučit. Na počatku zme ještě netušili, že vlada je schopna přebijat jeden nesmysel druhym. Enem namatku - roušky bylo třeba vlastnoručně ušit. Pak byly špatne a bylo třeba se kupit ty činske. Pak aji to bylo malo a pitomci si davali na pysk roušky dvě. A když si poslušně nalepili na pysk haderky dvě, vlada řekla, že to je tež zbytečne a že jedině učinny je ten přistroj, kery do te doby použivali autolakyrnici. Že ani jeden nesmysl neměl na šiřeni jakehosik viru žaden vliv, vi dneska všeci, ale ti hlupi to furt obhajuju. Jak kdyby netušili, že na nas vlada zkušala Bidrmanovu metodyku - v tomto připadě bod č.8.

Zatimco vlada prosazovala svoje nesmyslne požadavky, odjel sem do jedne bananove republiky, kde mimo dosah celosvětove debilizace bylo možne v klidu baru Don Pepé psat druhy dil koronopodfucku. Je radost psat taku knižku, když znate Birdmanovu taktyku a těšite se na dalši kroky organyzatoru biologicke valky, kera okolo nas zuři už třetim rokem.

Navic pohled zvenku dava možnost odstupu od domacich udalosti, a tak sem už na počatku unora mohl napsat text Don Babiš skončil:

"Už nemusime čekat na řijnove volby. Už to vime dneska. Don Babiš jako vudce vlady skončil. Prohral chybama vlastnima, aji natlakem zvenči, bo už jim neni potřebny, svuj ukol splnil, ekonomiku a lidi přiškrtil, stat gigantycky zadlužil. Mouřenin poslužil, mouřenin može jit. Ať si o Andym myslim cokoliv, tento vyvoj neni dobry. Prohrali zme všeci."

Z tepla bananoveho statu sem se přesunul do relatyvni svobody Podkarpatske Rusi, kde v době, kdy u nas zakazovali vystrčit frňak z okresa, všecko v ramci probihajici biologicke valky fungovalo relatyvně normalně. A tak sem na břehu te řeky, co dostala jmeno podle užovek a podle řeky se pak pojmenovalo aji hlavni město teto starobyle maďarske země, mohl v klidu v kavarně dat 3K - kafe, koňak a kaljan a napsat nasledujici slova:

"Když uřady omezi svobodny pohyb nemocneho, pak se temu řika karantena nebo izolace. Když uřady omezi svobodny pohyb jednotlivca, musi to zduvodnit jakymsik zakonem, řika se temu omezeni osobni svobody, lidově kryminal. No a když uřady omezi svobodny pohyb velke skupině osob, nebo dokonce drtive většině osob, řika se temu totalita neboli dyktatura."

Každa totalita može fungovat tak dluho, dokud su lidi v kriminale. U nas su v kriminale skoro všeci - bo skoro každy ma na krku kriminal zvany hypoteka, lizink, pujčka. A kdo je v kriminale, nemože protestovat. Takže se nedalo divit, že vlada, jejiž lid neprotestuje, pokračovala salamovu metodu dal a dal a poprve od konce druhe světove valky zavedla na našem uzemi segregačni zakony aparteidu. Všecko, co jsme popsali v koronopodfucku, se plnilo tempem nevidanym a vlada se nestyděla zavaďat to, co ještě před paru tydňama sama označovala za houksy, fejkňuzy a udavači z minysterstva vnitřku za to mazali weby a fejsbučkove profily.

Tuž zajel sem se podivat za Štefanem Banderu, abych zjistil, jak se robi ten odboj. Bandera je pro jedny vlastenec, pro druhe vrah. To už tak na světě chodi. Prošel sem cele to jeho muzeum na uzemi vychodni Galicie, ale zjistil sem, že robit taky odboj v době hypotek je marne.

A tak sem se vratil do vlasti, kde se mezitym začali všeci předhaňat v tym, kdo si necha dřiv pichnut jakesik jedy o kerych se nevi, co za par let s člověkem zrobi, a diky temu mu bude laskavě dovolene podivat se na Balaton nebo do Jugošky.

Je smutne, že lidi su ochotni robit take věci.

Opichat sem se nenechal a ve zbytku roku sem navštivil Albanyju, Srbsko, Maďarsko, Doněcku oblast a několik dalšich statu, kere ještě su normalni.

Takže - byl to fajny rok. Nemožeme se stěžovat. Bo ten rok 22 vypada, že bude podstatně horši. Apartheid trva, viru je uplně jedno, jestli mate štvrtu nebo sedmu davku a podle všeckeho se v susednim statě na přelomu ledna a unora chysta krvava valka. Je sice pěkne, že Jarek Bašta piše, že se mocnosti dohodly, že jaderne zbraně zatim použite nebudu. Ale nekonečne vlaky s tankama, kere sem v prosincu viděl, jak se vali ze Zapadu přes slovensko-ukrajinsku hranicu, nevěsti nic dobreho. Bo pomoci stovek tanku se obranna valka nevede...

Tuž hlavu vzhuru!

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, bar Don Pepé

Autor: Ladislav Větvička | pondělí 3.1.2022 17:17 | karma článku: 46.46 | přečteno: 7396x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Dalši kampaň za nama. Polityci se směju, z lidi kape krev

Mam taky divny pocit, že nam to robi schvalně. Od roku 2010 do roku 2030 su enem dva roky, kdy nebyly a nebudu jakesik hlupe volby. Prezident, parlament, senat, eurosajuz, kraje, obce a ja nevim co všecko.

26.1.2023 v 11:59 | Karma článku: 43.33 | Přečteno: 1756 |

Ladislav Větvička

Dvakrat zme si postavili do čela generala a přišly zle dny. Zrobime to po třeti?

Poprve se postavil general do čela vlady v roce 1938. Podruhe se dostal general do funkce prezidenta v roce 1968.

25.1.2023 v 19:38 | Karma článku: 44.62 | Přečteno: 2889 |

Ladislav Větvička

Pražska kavarna je tak hlupa, že je schopna si předem vyhrany zapas zas prohrat

Vim, že pojem "pražska kavarna" je taky obecny, rozplizly, přiznivcum pražske kavarny snad dneska dokonce nepřijemny. Ale my vesničti vidlaci velice dobře vnimame osoby, kere se do teto skupiny samy aktyvně hlasi.

18.1.2023 v 14:14 | Karma článku: 47.24 | Přečteno: 5838 |

Ladislav Větvička

Projev sudruha Mamuly k prezidentskym volbam a kadrove otazce

Sudružky a sudruzi, už dopředu musim k tym blbějšim poznamenať, že projev jest fiktyvni. Strana už neni. Muj přitel Mamula jest 50 roku v nebi. Kadrova polityka neegzystuje. Kadry rozhoduju vše. Nebe neni.

17.1.2023 v 15:15 | Karma článku: 46.27 | Přečteno: 4544 |

Další články z rubriky Společnost

Martin Prášek

Jak nám Babiš uplatil voliče vpodstatě v přímém přenosu.

Ještě nad úmrtním oznámením Generála Pavla jsem se domníval, že více svinstva už ve volební kampani být nemůže. Ale že úderem sobotní 14:00 s uzavřením volebních místností shtstorm opadne a bude klid. Jenže nebude.Bude průšvih.

26.1.2023 v 21:51 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 310 | Diskuse

Karel Trčálek

Další prezidentská kampaň za námi. Politici se smějí, z lidí kape krev po kýblech

Kdyby nebyly volby, byl by na světě trvalý mír, protože prezidentem by byl Jaroslav Bašta a my bychom nežili v nové totalitě!

26.1.2023 v 16:23 | Karma článku: 15.56 | Přečteno: 216 | Diskuse

Ondřej Flégl

Terminátor politických stran Matěj Stropnický si brousí zuby na SPD

Terminátor politických stran Matěj Stropnický si brousí zuby na SPD. Zelené a ČSSD už odrovnal, teď je na řadě Okamura.

26.1.2023 v 13:11 | Karma článku: 22.80 | Přečteno: 591 | Diskuse

Radka Johnová

Jak ztratit svobodu

Letos to bude tři čtvrtě století, kdy naši předci ztratili svobodu v "demokratickém" únorovém puči. Poučíme se z historie?

26.1.2023 v 12:42 | Karma článku: 22.29 | Přečteno: 553 | Diskuse

Jan Šesták

Michael Kocáb si asi dovolil už hodně

Když na stanici ČRo Plus řekl: "Prezident s komunistickou minulostí? Plivnutí do tváře všem obětem komunistického režimu," a dodal: "Naprosto nepřijatelné a zklamání, že je tady 70 % voličů, kterým nevadí komunistická minulost."

26.1.2023 v 12:16 | Karma článku: 24.65 | Přečteno: 1322 | Diskuse
VIP
Počet článků 1248 Celková karma 45.64 Průměrná čtenost 10259

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Ještě jí není ani pětadvacet a už podniká. Našla díru na trhu

Ještě jako studentka textilní fakulty vymyslela moderní a ekologický způsob praní prádla, prací papírek. Když na vývoj...

Evropu čeká nemovitostní zvrat, varují experti. Hrozí potíže s financemi

Problémy s financováním exkluzivních staveb v evropských metropolích naznačují, že by Evropu mohl na realitním trhu...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Holmesová má jít do vězení, ne žít v luxusním sídle, stěžují si žalobci

Nepravomocně odsouzená podvodnice Elizabeth Holmesová má v dubnu nastoupit do vězení, aby si odpykala jedenáctiletý...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...