Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Posledni zaznamy a fotky z mirove Oděsy

2. 04. 2021 11:11:11
Okolo mě jezdi vlaky plne těžke techniky ze zemi NATO. Transporty tanku a dalšich valečnych hraček hlasili v poslednich dňach Slovaci. Ukrajinsky srandovni synek, nainstalovany do pozice prezidenta, upozornil obyvatelstvo

na to, že se bude muset připravit na partyzansky zpusob vedeni valky.

Obdobne transporty su hlašene z druhe strany - z kerčskeho mosta na Krym, z Krasnodaru, Rostova na Donu. Zda se, že do zahajeni valky chybi už enem zastiraci akce pod cizi vlajkou.

Valky? Jake valky? Prochazam se jarni Oděsou a všude je mir. V divadle hraju Chačatur Jana, male pivovary vaři pivko, lidi ho piju jak zamlada, kdy se to mohlo aji u nas, kavarenske zahradky su plne a muzikanti v podzemni vyhlašene knajpě Gambrinus hraju svoje odrhovačky jako by se par kilaku nešikovala vojska k masivnimu zahajeni valečnych operaci.

Novy amerycky prezidentsky maskot Bidet pry rozhodnul, že doba, v kere Ukrajina dostavala vojensku pomoc v hodnotě 2 miliard dolaru skončila a fčil je třeba vyzkušat, jak su ty nove kvery efektyvni. Nikdo samozřejmě nezačne valku enem tak, sam od sebe. To neni dobre z hlediska valečne propagandy. Adolf měl svuj glajvic, Nixon svuj zaliv vojaka Čonkina, Azerbajdžan v pul roku zapomenute valce zas obvinil druhu stranu z agrese, aby mohl vyslat drony a rakety na uzemi, kde už pětadvacet roku byl klid a mir. Vitěza se pak nikdo nepta, jak to vlastně bylo.

Pokud se chystate na dovolenku kajsik k teplemu mořu do Asie, doporučoval bych se podivat, jestli ten let nepovede přes Donbas. Bo jestli Bidet připravuje to, co se tady povida, pak bude odevřena široka fronta proti Rusku. Od Syrie přes Donbas, Krym, Abchazii, Podněstři až po Karabach.

Kdybysem byl byval valečny zpravodaj, asi by se mi v Oděse libilo, připravy na valku su ve slovach ukrajinskych aji ruskych polityku na dennim pořadku. Ale ja nejsem valečny zpravodaj. Naposled sem se prošel ulicama teho namořnickeho města, kere vypadalo klidně jak Brest v červnu jednaštyrycateho, sednul sem na vlak a zmizel zpatky do Ivano-Frankovska a na Zapad, kde včera znamena zitra...

PS:

- jaro 2020 Ukrajina oficialně odmitla udělit Donbasu zvlaštni status ve svoji ustavě, jak to po ni požaduju Minske dohody, kere podepsala...

- 24. března 2021 ukrajinsky prezident Zelensky podepsal vynos 117/2021, kery aktyvuje armadu k dobyti a sjednoceni Ukrajiny s autonomni oblasti Krym. Ukrajinšti občane v medyjach informovani nebyli. Tento vynos se praktycky rovna vyhlašeni valky...

- středa 31.3.2021 oznamil šef ukrajinske armady, že ozbrojene sily zahaji rozsahlu ofenzivu s cilem zničit separatystycke rebely na Donbase...

- čtvrtek 1.4.2021 byl most přes Kerčsku užinu uzavřeny a prohlašeny za vojenskou zonu.

- patek 2.4.2021 specialni jednotka ruske armady, 56. vysadkova brigada dorazila na Krym. Tato specialni jednotka, s historyckyma zkušenostma z boju z Afghanistanu a Čečenska nebyva obvykle určena k obrannym bojum...

- patek 2.4.2021 Evropske veleni ozbrojenych sil USA vyhlasilo stav nejvyšši bojove pohotovosti diky aktyvnimu pohybu ruskych sil na ruskem uzemi... (kura, to nevymysliš. Takže USA v okupovanem Německu vyhlasily nejvyšši bojovu pohotovost kvuli pohybu Rusa na ruskem uzemi... kdyby k valce nechyběly už enem jakesik Gliwice, byla by to nadherna absurdni sranda).

...ozbrojene sily Ukrajiny zahajily dělostřelecku palbu na pozice obrancu samozvane Luhanske lidove republiky.

...ukrajinska delegace si stěžovala Radě bezpečnosti OSN na agresivni akce Ruska, včetně eskalace na kontaktni linyji a zvyšeni ruske vojenske přitomnosti v blizkosti hranic

... ukrajinsky minystr zahraničí zavolal německemu minystrovi zahraniči a informoval ho o ruskych pokusach zničit mirovy proces. Poděkoval Německu za jeho neochvějnou podporu Ukrajiny a ujistil o uplne oddanosti Ukrajiny polityckym a dyplomatyckym řešenim. Německy minyster ujistil, že Německo pečlivě sleduje situaci a sdila pevny postoj Ukrajiny k potřebě deeskalace a opětovneho potvrzeni zavazku přiměři.

- ponděli 5.4.2021 situace po vikendu vypada klidnějši, bohužel enem na oko. Putin pry chysta "gruzinsky scenař", kdy vyprovokuje druhu stranu k utoku, aby pak zasahnul na "ochranu" obyvatel Donbasu.

... podle ukrajinskych zdroju Rusko připravuje utok z Krymu s cilem obnovit dodavky vody z krymskeho kanalu, kery poskytoval Krymu 85% zdroju vody. To ma podle lidovek za nasledek ukončeni pěstovani ryže na Krymu, což asi ruske zelene mužiky velice trapi

...koncem dubna se připravuje cvičení NATO - přes 30 tisic vojaku v obastech okolo Kaliningradu a Krymu. Pokud tedy ma k čemusik dojit, moc času sudruhu Putinovi nezbyva

- utery 6.4.2021 prezident Zelenský během telefonického rozhovoru s britskym premierem Johnsonem apeloval, aby byly posíleny sankce na Rusko v souvislosti se zhoršením situace na Donbasu a zvýšené aktivitě ruských vojsk v blízkosti rusko-ukrajinské hranice. Ukrajina vyzvala Británii, aby spolu s dalšími spojenci (NATO) posílila svou přítomnost v regionu a zvýšila tlak sankcí vůči Rusku, "uvedla Zelenskeho tisková kancelář.

..."Minysterstvo obrany Slovenske republiky upozorňuje obyvateľov Slovenska, že v období od 5. do 11. apríla 2021 je cez územie SR plánovaných osem cestných presunov zahraničných spojeneckých ozbrojených síl." Hmm, to by mě tak zajimalo, kampak ti synci asi tak jedou...

- čtvrtek 8.4.2021 Ruske zdroje: Kyjev obvinil Moskvu z přesunu vojsk na ukrajinské hranice a ukrajinská strana se nyní chystá společně se Severoatlantickou aliancí provést největší manévry obránce do roku 2021 od studené války. v souvislosti s tím, že posílení vojsk NATO na Ukrajině bude vyžadovat další opatření. Nyní nastala situace, kdy dvě země, Ukrajina a Rusko, tvrdí, že jejich bezpečnost je ohrožena. Ukrajina se bojí přítomnosti Ruska, zatímco Rusko se bojí přítomnosti NATO.

...Ukrajinske zdroje: prokremelská média zintenzivnily dezinformační útoky a vykreslovaly Ukrajinu jako bezohledného agresora (útočícího na své území!) a nešťastnou loutku USA; zobrazující Ukrajinu jako nacionalistickou v rozsahu nevyhnutelného genocida Donbass, a prohlášení, že Ukrajina není ani státem. Tento týden prokremelská média opět falešně obvinila Kyjev z porušování minských dohod, jako tomu bylo v předchozích letech. Dezinformace tvrdí, že USA tlačí na Ukrajinu, aby se postavila Rusku, a tento týden „občanská válka“ obdržela nové impulsy, ale postupovaly podle zavedeného vzorce. Prokřemelská média, jako by byla založena na „osvědčených postupech“, uváděla také velmi emotivní zprávy o mladém chlapci údajně zabitém dronem ukrajinské armády na Donbasu. Obvinění (která byla vyvrácena nezávislými ruskými a ukrajinskými zjišťovacími experty) mluvčí ruské Dumy požadovat diskusi o vyloučení Ukrajiny z Rady Evropy, “uvedli odborníci. Tento přístup je obdobou nechvalně známého příběhu „ukřižovaného chlapce“, který šířily prokremelská média již v roce 2014, aby rozdmýchal nenávist Ukrajinců mezi domácím ruským publikem a ospravedlnil jeho ozbrojenou agresi proti Ukrajině.

Zpravy ukrajinske strany možete sledovat tady: https://www.ukr.net/

Zpravy ruske strany možete sledovat tady: https://www.gazeta.ru/news/

Autor: Ladislav Větvička | pátek 2.4.2021 11:11 | karma článku: 47.84 | přečteno: 18094x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Oslavny proslov k "Pamatniku česko-německeho otroctvi"

Tuž, bylo to těžke. Jak chcete přeložit projev nemeckeho flastenca, kery to mysli dobře, vzdejte se, nyc se fam nestane, a zaroveň, aby to bylo od hercny. Jako od srca. To je těška praca překladatela.

15.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 41.21 | Přečteno: 1639 |

Ladislav Větvička

Slavnostni odhaleni "Pamatniku česko-německeho otroctvi"

Zatimco v Praglu život tak nějak multykulturně stagnuje, na koncertach su slyšet aktyvistyčti muzikanti, televize oblbuju lidi svoju ukrajinsku propagandu a minyster Valky se chysta na štvrtu vlnu opichani, v regionach to žije.

12.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 45.77 | Přečteno: 4560 |

Ladislav Větvička

Od stareho Heitzmanna ke kolinskemu cyklonu

Když sem se na koncu zimy loučil ze staryma Židama, keři zdrhli před Hytlerem a v Karybiku vybudovali tropicky raj, stary Heitzmann mi doporučil, abysem nezapomenul navštivit Kolin. A hlavně stare židovske pamatky teho města.

8.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 44.27 | Přečteno: 3994 |

Ladislav Větvička

V Polsku je svět furt v pořadku...

Tajak každy rok, aji letos na počatku červenca se par synku zebralo, nechalo za sebu totalitni opatřeni českeho establišmentu, sedlo na kola a zmizelo ze země, kde se musite po desate doprošovat, aby vam dali pivo.

4.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 45.15 | Přečteno: 5696 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Josef Nožička

Rudé právo blogera Jaroslava Kvapila

Co se týká politické uvědomělosti a jednostrannosti píšících redaktorů, tak mi z dnešních médií předlistopadové Rudé právo opravdu nejvíc připomíná internetový deník Forum 24.

16.8.2022 v 8:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Ivana Kotoučková

Překonání sebe sama

"Dnes se cítím naprosto úžasně.", říkám si po své ranní návštěvě transfúzního oddělení. V zápětí si uvědomím, že úžasně se cítím pokaždé, když začnu den darováním krve. Čím to je?

16.8.2022 v 6:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Otto Kamm

Co s covidem

Vypadá to tak, že se budeme moct trochu si odpočinout od té potvory, prý do půli listopadu. Řekl to ministr zdravotnictví.

16.8.2022 v 0:46 | Karma článku: 13.54 | Přečteno: 218 | Diskuse

Lubomír Stejskal

V Mnichově po padesáti letech

Vzpomenete si ještě, vy dříve narození, kde vás zastihla zpráva o útoku arabských teroristů na izraelské olympioniky na letních hrách v Mnichově 1972? Mně bylo (minus 50) šestnáct let a vím přesně, kde jsem byl a co jsem dělal.

15.8.2022 v 23:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 93 | Diskuse

Irena Fuchsová

V čem je stáří naprosto nepřekonatelné

Napadlo mě to, když mi bylo sedmdesát. A už se mě to nepustilo. Dřív nás to nikoho nenapadne! K tomu, aby nás to napadlo, musíme zestárnout! Neříkám, že v sedmdesáti jsem stařena, ale pro mě je to věk, kdy mě to poprvé napadlo.

15.8.2022 v 23:02 | Karma článku: 11.81 | Přečteno: 282 | Diskuse
VIP
Počet článků 1213 Celková karma 45.45 Průměrná čtenost 10355

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Najdete na iDNES.cz