Pátek 24. září 2021, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. září 2021 Jaromír

Kdybych dostal za ukol zničit ekonomiku, robil bych to tak, jak to naši polityci robi

9. 03. 2021 11:55:00
Všimněte si, že schvalně nepišu ani o vladach vedenych slovenskyma premijerama, nepišu o šaškovi v rudem svetru, jehož chrabři podřizeni biju baby a na kere lidi volaju GESTAPO! tajak za Jakeša, nepišu ani o tych maryjonetach...

...keři sami sebe tytuluju "demogratycka" opozice, bo stejně se ruzni neomarxysti od piratu až po uťapnute profesurky třepu enem na to, aby už nahradili velkeho Koblihu a misto něho to robili naprosto stejně. Dokonce nepišu vubec o politykach našich.

Bo všimněte si, že polityci praktycky všeckych prumyslovych statu su tlačeni k temu, aby robili podobně nesmyslne kroky a sami tak lezu na kraj propasti dějin, aby pak jen milostivě počkali, až je kdosik postrči dule.

Kdybysem ja dostal za ukol zničit ekonomiku kličovych prumyslovych vyrobcu světa, robil bysem to přesně tak, jak to robi. Pod nesmyslnu zaminku bysem zavřel všechny ekonomicky aktyvni občany doma, zrušil bysem sport, kulturu a hlavně možnost lidi se schazat, dyskutovat a připadně - protestovat. Abysem jim zavřel hubu, zadlužil bysem děcka našich děcek gigantyckyma dluhama, kere bych rozdaval jak na běžicim pase, ale zaroveň tak, aby nikdo neměl dostatek a pomalu musel zadlužovat sam sebe, bo jinak vas banka vyhodi z baraku. A na zavěr bysem ještě zavřel na měsic cely prumysl a dělnicke třidě bysem dal sto procent platu, bo synci by byli šťastni, že robit nemusi a prachy stejně přichazaju a co bude za měsic, je nezajima. Že jim nastavajici inflace zežere uspory a životni pojistky, že jim banky vypovi smluvy a navyši splatky zrušenim fixačnich dob, to je zatim nezajima, bo nevidi za roh. Že jim bude znarodněny majetek formou navyšeni daně z majetku a zavedene totalitni zakony, kere změni cestovani a veškery život světa, to je tež nezajima, bo nevidi za dva rohy.

"A jak by mi asi mohli znarodnit moje uspory a nemovitosti?" pta se hňup. Tak si spočitejte, jaku ročni daň z majetku zaplatite, až sečtete veškera aktyva na vašich učtach s daňovym vyměrem z vaši nemovitosti? To se pak prašti povaleči přestanu chlubit u domaciho sojoveho latečka robeneho z kořene čekanky, že si pořidili kvartyr v dupě za Prahu za pět milionu. Při pětiprocentni dani z majetku mu to zrobi 250 tisic ročně. Ještě rad by ten kvartyr prodal aji s protivnu staru, ale nebude komu. A egzekutor si kvartyr rad vezme, ale protivnu staru vam necha...

Ja vim, je to trochu depresyvni čitani, ale je dobre vědět, do čeho idete, bo ja pak budu moct řikat oblibenu větu "ja sem vam to řikal", tajak sem vam to řikal tyden před zadratovanim Česko-Slovenska a vy ste nevěřili a mnozi ste mě posilali v dyskuzi do zvlaštni školy.

Tuž poďme na zavěr k čemusik pozityvnějšimu. Cilem likvidace su kličove prumyslove staty, k nimž bohužel Česko-Slovensko se svojim automobilovym prumyslem a navaznyma vyrobama patři (o tym, že tento prumysl pude jako prvni do hajzlu, už doufam nepochybujete). Což by ovšem mělo znamenat, že ostatni staty nesu tak tlačene, aby jejich polityci robili stejne prasarny tajak u nas.

Par sem jich za poslednich několik měsicu navštivil. Od proklinaneho Běloruska přes bananovu Hispaňolu až po susedni Ukrajinu. Tyto staty nesu kličove, a tak bylo dohlidnute enem na to, aby na prvni pohled zavedly podobna restryktyvni idyjotska opatřeni tajak naše země. Hispaňola třeba zakazuje kupat se v Karibiku v sobotu mezi polednem a setměnim a po sedme večer se nesmite kupit grilovane kuře před obchodem. V praxi se to moc nehlida, kuře kupite vevnitř v kramu, když zaklepete a kupat se možete tež, bo tam nemaju Hamačkovo gestapo.

Bělorusko nezavedlo žadna sebevražedna opatřeni a dokonce odmitlo nechat se zkorumpovat několikamiliardovou "pujčkou". Za trest přišly restrikce Eurosajuza a otevřene financovani protistatnich aktyvit. Ukrajina sice zavadi podobna stanna prava jak u nas, ale nikomu nic nekompenzuje, z jednoducheho duvodu - země už vydrancovana byla a už neni třeba ju dale zadlužovat. A tak su hospody chvilu otevřene, pak vlada vyhlasi, že su zavřene, což znamena, že se zatahnu rolety a bavit a schazat se možete dal vevnitřku.

Takže ja bych ty naše hrdiny, kere zme si zvolili a keři to vedu, pochvalil. Pokud dostali za ukol zrujnovat svět, zavest totalitni zakony a podlomit zdravi narodu, pak to robi skvěle.

Ladislav Větvička, hlavni ekonom Mlade Fronty Fčil, Žitomir

Dalši přiběhy z cyklu Kronika koronopodfucku najdete tady.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ladislav Větvička | úterý 9.3.2021 11:55 | karma článku: 45.32 | přečteno: 5122x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Osobnost Moravy a jine ankety s chlebičkama aji bez

Mam rad ankety. Hlavně jak dostanu jakusik medajlu. Nebo aspoň chlebičky či podobně hodnotnu cenu. Nechapu sice, čemu se třeba anketa Blogař roka 2020 robi v řijnu 21, ale nepatram po tym. Duležite je byt na bedně a na tytulce,

23.9.2021 v 11:33 | Karma článku: 40.78 | Přečteno: 1961 | Diskuse

Ladislav Větvička

Krach dnu NATO v Ostravě

Na vojenskem letišťu O-Mošnov proběhla režimem protěžovana akce Dny NATO. Jak řikaju moji židovšti kamoši, je to tak trochu chucpe, robit přehlidku par dnu pote, co NATO utrpělo slavny vyprask v Kabulu.

20.9.2021 v 11:11 | Karma článku: 46.20 | Přečteno: 8262 | Diskuse

Ladislav Větvička

Dezinformačni šaškarna k 11. zaři 01 pokračuje

Statni medyjalni propaganda tvrdi, že před dvaceti rokama se dvě letadla trefila do dvuch baraku a tři z těchto baraku spadly. Bylo by to srandovni, kdyby za tym nebyly miliony mrtvych.

10.9.2021 v 15:15 | Karma článku: 45.94 | Přečteno: 7411 | Diskuse

Ladislav Větvička

U Kabula se bojuje za Prahu

Odejit by dokazal jen srab. To prohlasil vrchni velitel česke okupačni armady přesně před třema rokama, v srpnu 2018. Tuž nevim, nejsem si jisty, ale žaden velitel by neměl takto hovořit o svojich jednotkach, byť okupačnich.

7.9.2021 v 13:13 | Karma článku: 45.25 | Přečteno: 4427 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Poučení z jednoho průzkumu

Palestinskoarabské centrum pro politiku a výzkum veřejného mínění (PCPSR) se sídlem v Ramalláhu vydalo tiskovou zprávu č. 81 (obr. 1) přinášející obsáhlé informace týkající se názorů arabských obyvatel obou částí Autonomie.

24.9.2021 v 11:40 | Karma článku: 5.28 | Přečteno: 88 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Očkování dětí na ČT24

Televize přizvala jen tvrdé zastánce vakcinace, oponentů se bojí? Německá komise pro očkování je výslovně proti znevýhodňování neočkovaných dětí. EMA ke třetí dávce: málo dat.

24.9.2021 v 10:28 | Karma článku: 18.08 | Přečteno: 231 | Diskuse

Jan Bartoň

(Ne)blikači

Vzhledem k charakteru mé práce jsem často na cestách autem. Stále více pozoruji jeden „nešvar“, kterým je nedávání znamení o směru jízdy. Určitě jste se s tím také setkali.

24.9.2021 v 8:30 | Karma článku: 24.61 | Přečteno: 528 | Diskuse

Jaroslav Herda

Také se Vám stává, že je Vám uchazečů o křesla v parlamentu někdy líto?

Přesvědčit voliče, aby do urny vhodili lístek s jejich jménem, není snadné. Tolik krásných usměvavých lidí! Až oči přecházejí a hlava se z té hitparády točí.

24.9.2021 v 8:24 | Karma článku: 8.63 | Přečteno: 328 | Diskuse

Pavel Chalupský

Bohatství versus chudoba.

Jak poznat bohatství? Jak poznat chudobu? Myslíte si, že je to snadná otázka? Z určitého a obecně pojatého narativu zajisté. Zkusme se na bohatství a chudobu podívat jiným pohledem. Rozhodně ne obecným.

24.9.2021 v 7:23 | Karma článku: 5.62 | Přečteno: 171 | Diskuse
VIP
Počet článků 1120 Celková karma 44.58 Průměrná čtenost 10666

Osobni blog: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, lašsky cyp, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně... Pod autorským jménem Ladislav Větvička publikuje od podzimu 1991, kdy robil ve slezskych rádiích Attack, Ekol-S a Orion.

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na mejlu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Okolo Č-S aneb Kronika koronopodfucku I.

 

Najdete na iDNES.cz