Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek.

Nanebevzeti svate Milady

30. 06. 2020 11:11:11
Tak nam o vikendu proběhlo svatořečeni děvuchy, keru zabili komunysti. Kdysik se svatořeč robila v kostelach, dneska je jina doba, modernějši, tak se to robi v Česke koronovizi, rozhlase a jinych prostředkach moderni propagandy.

Když bylo štyrycate vyroči vraždy, vzpomenul si aspoň ten Havel. Když bylo padesate vyroči vraždy, nevzpomenul si nikdo. Když bylo šedesate vyroči vraždy, tež si nikdo nevzpomenul. Až fčil, při sedumdesatem vyroči došlo slunkařskym propagandystum, že by se to vyroči dalo využit.

Tuž, když je přikaz zapominat na oběti německych zločinu, nebavit se o Lidicach, Třech kralach, březnove okupaci, francuzsko-britskem mnichovskem podrazu, osvobozeni Československa Rudu armadu, musite na druhu stranu najit jakysik protipol. To su zaklady propagandy, to učil už sudruh Goebbels.

Tak tu Horakovu nam zabili komunysti. Svině. Zrobili to podle zakona 231, bo pry pořádala protikomunystycke schuzky a podavala informace cizi mocnosti.

A lidi si ty komunysty zvolili, bo byli hlupi. V roce 1946 je volilo 40% mysliciho obyvatelstva, v roce 1948 už 90% obyvatelstva. Takže ju vlastně zabilo 90% mysliciho, voliciho obyvatelstva. Bo měli strach. Což je sice šlechti, ale neomluva. Muj kamoš řika, ze 90% Čechu su idyjoti. To by pak odpovidalo.

No nic, poďme zpatky k tym komunystum. Ten chlop od Horakove podalpřihlášku ke komunystum hned po unoru 1948. Takže je tež idyjot a vrah? Ja už temu nerozumim. A jeho roba pry o tym věděla. Temu už vubec nerozumim.

Ale mi nevadi, že chtěl vstupit. Mi vadi, že utekl. Ještě dřív, než komunysti stihli projednat jeho přihlášku. Rok a pul na to měli, ale nestihli to. Oni toho totiž měli moc, bo hodně lidi chtělo vstupit do strany a oni to nestačili zapisovat. Ale to asi ti lidi ještě nevěděli, že ta strana je taka zla a že bude věšat baby a zabijat stovky a zavirat desetitisice jinych.

A pak se ten Horak převliknul z uřednika za dřevorubca, což nikdo nečekal a komunystyckym pohraničnikum, kerym by, nebyt te jeho roby, mohl byt brzo za kolegu, prokluznul a chtěl do USA, ale tam zase nechtěli jeho, bo měl podanu tu přihlašku do KSČ. Ale v USA žadna KSČ neni a to bylo tym Ameryčanum divne. Navic neměli čas zkumat, proč tu přihlášku podal a pak chtěl zdrhnut, bo zrovna zabijali vlastizradce agenty Rosenbergovy. To byli ti, keři podavali jine informace jine cizi mocnosti. A přitom si ani nepodali prihlašku do KSČ. No složité to je, co? Tak hlavně, že to mame za sebu.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil

PS: Celkem proběhlo 35 následných procesů s tzv. "skupinou Horákové", ve kterých bylo vyneseno 10 trestů smrti, 48 doživotí. Nejvíce poprav se konalo v Ostravě, značná část odsouzených naletěla provokatérůmz řad StB. Tresty byly neúměrné "vině", šlo o to zlikvidovat jakoukoliv opozici. A to se do značné míry podařilo. Národ se dostal do útlumu a strachu. Lámaly se charaktery, lidé chtěli přežít, tak jako už tolikrát v našich dějinách se ohnuly mnohé páteře. A mnohé se neohnuly a množí se pokusili bojovat proti zlu.Ale o skupině Mašínů se teď bavit nebudeme, to je zas jiný příběh. A pro dokresleni sviňske doby ještě par dokumentu:

Slovutný pane prezidente,

jako obhájce obžalované obdržel jsem od své chráněnky příkaz, abych jejím jménem vznesl na Vás, pane prezidente, uctivou prosbu o udělení milosti. Soud nalézací i odvolací zvážil jistě pečlivě vše rozhodné pro posouzení viny a uložení trestu dle zákonů tohoto státu, konečné rozhodnutí dle zákona psaného v srdci lidském vložil však lid do Vašich rukou a moje chráněnka prosí snažně, abyste použil Svého práva a zaměnil jí nejkrutější trest za trest doživotního žaláře. Dr. Milada Horáková má otce osmdesát dva roky starého a je matkou šestnáctileté dcery. A právě v zájmu a z lásky k této dceři prosí moje chráněnka o milost, aby mohla alespoň občasnými listy ze žaláře působiti na výchovu svého dítka a přispěti tak k odčinění své těžké viny. Uvažte, prosím, že nevinná rodina odsouzené byla by výkonem rozsudku potrestána snad tíže než dr. Horáková sama, vezměte laskavě zřetel k tomu, že rodina ta trpěla již jednou, když dr. Horáková byla vězněna a mučena v německých žalářích. Omilostnil jste, vážený pane prezidente, již řadu odsouzených, a osměluji se proto doufati, že neoslyšíte prosby mé chráněnky, která se jako žena ve své úzkosti k Vám obrací. V Praze, dne 24. června 1959; V hluboké úctě za JUDr. Miladu Horákovou; Dr. Martin, v.r.

V lidově demokratickém Československu byl zákonem č. 231/1948 Sb. zaveden trestný čin velezrada (a další podobné trestné činy), který se trestal vězením na 10–25 let či doživotí, případně trestem smrti. Tento zákon posléze soudy užívaly v politických procesech (typicky odstavec c, „[Kdo se pokusí] zničit nebo rozvrátit lidově demokratické zřízení nebo společenskou nebo hospodářskou soustavu republiky, zaručené ústavou“). Tento zločin byl zrušen v roce 1961 novým trestním zákonem. Namísto něj byly zavedeny zločiny vlastizrady a válečné zrady, s výrazně omezenější působností.

Autor: Ladislav Větvička | úterý 30.6.2020 11:11 | karma článku: 46.10 | přečteno: 6525x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Koronovi mafiani žvani: data ukazují, že epidemie neočkovanych je nesmysl

Dneska se před kamery zas postavil ten panaček, kery za svoje služby bude brzy popijat Koskenkorvu a začal cosik žvatlat. To je obvykla dělostřelecka připrava předchazejici novym fašizujicim opatřenim, psal o tym už stary Josef.

26.10.2021 v 13:13 | Karma článku: 45.45 | Přečteno: 5774 | Diskuse

Ladislav Větvička

Štvrta vlna fašizace je tady

Tajak zme popisovali v kronyce koronopodfucku, pokud se lidi nepostavi proti šikaně, vladce bude pokračovat a jeho arogance přeroste ve fašizaci. A pokud nebude odpor proti fašizaci, přijde teror a koncentraky.

25.10.2021 v 11:11 | Karma článku: 45.06 | Přečteno: 4747 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nudite se? Nekupujte myvala a valte do Doněcke oblasti, než nas zas zavřu...

Tuž zopakujme zakladni fakta. Letenka z letišťa Ostrava-Katowice do Zaporoži stoji 400,-Kč. Vlak z Užhoroda do Oděsy stoji 300,-Kč. Jak se dostanete do Užhoroda, nebo na OV-Katowice, je už na vas.

18.10.2021 v 11:11 | Karma článku: 43.74 | Přečteno: 3964 | Diskuse

Ladislav Větvička

Drang nach Osten

Duvodem, čemu tahnut na Vychod a čas od času se tam porozhlidnut, samozřejmě neni potřeba svezt se vlakem ze sedumdesatych roku nebo projet se maršrutku po rozbitych cestach. Po tem može tužit možna tak masochista.

14.10.2021 v 13:13 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 4992 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Vladimíra Bošková

Odškodnění za AstraZenecu

Matka zemřelé dcery: Očkování jedině na dobrovolné bázi. Berlínská vláda má připraven "nouzový plán" pro nemocnice, ale zatím k němu není důvod.

28.10.2021 v 19:18 | Karma článku: 11.54 | Přečteno: 180 | Diskuse

Karel Trčálek

Pražská kavárna a senátní pučisté v šoku, Miloš Zemam dnes na Hradě předá vyznamenání!

Tak to pražská kavárna ani pučisté nečekali! Pan prezident, kterého tyto hyeny už zaživa pohřbily, dnes předá na Hradě státní vyznamenání. Jdětě se vycpat s článkem č. 66

28.10.2021 v 17:41 | Karma článku: 18.47 | Přečteno: 367 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Padl za zemi, v níž nikdy nebojoval

Jak může český bloger uctít památku muže padlého ve zbrani? Touto otázkou jsem se zabýval po otevření webu HonorIsraelsFallen.com, abych se seznámil s osudem člověka, který se dostal na přední stránky médií.

28.10.2021 v 17:15 | Karma článku: 12.41 | Přečteno: 179 | Diskuse

František Stočes

Neuvěřitelné pochybení epidemiologů Ministerstva zdravotnictví

Někdejší vládní Mezioborová skupina pro epidemické situace MeSES vydala 16. října 2021 Stanovisko k vývoji epidemie covid-19 v podzimních měsících 2021

28.10.2021 v 16:28 | Karma článku: 11.05 | Přečteno: 532 | Diskuse

Karel Kužel

Pošmourná revoluce

Žijeme v přelomové době, jejíž zvraty by si zasloužily uměleckého ztvárnění a filozofického vytvoření nové ideologie. Nic takového vidět není. Proč?

28.10.2021 v 14:47 | Karma článku: 7.14 | Přečteno: 166 | Diskuse
VIP
Počet článků 1131 Celková karma 45.41 Průměrná čtenost 10648

Osobni blog: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, lašsky cyp, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně... Pod autorským jménem Ladislav Větvička publikuje od podzimu 1991, kdy robil ve slezskych rádiích Attack, Ekol-S a Orion.

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na mejlu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Okolo Č-S aneb Kronika koronopodfucku I.

 

Najdete na iDNES.cz