Frustrovani mladi a 17. listopad...

19. 11. 2018 11:11:11
Je to smutné, jak se všechno politizuje. Není to tak dávno, kdy na výročí 17. listopadu se člověk šel projít, někde položil kytky, jinde si poslechl koncert, zašel na kafe a nemusel se starat o politiku. Ty časy jsou bohužel pryč.

Tak jsme zažili vzrušující 17. listopad. Na jeho začátku vyhodili aktivisté do koše květiny od Zemana a Babiše, protože květiny od nich ,,jsou v rozporu s demokracií” a ,,lide jako Babiš rozbourávají demokracii”. Lze to pochopit?

Lze to pochopit. Ti lidé jsou frustrovaní, že není po jejich. Představte si, že už patnáct let pobíhají po ulicích, fasují červené karty, vyrábějí transparenty, kupují vajíčka, demokraticky je vrhají na ty, kteří byli zvoleni jinak, než si frustráti představovali a ... nic.

Už patnáct let nemají ani toho svého vytouženého prezidenta. To musí být frustrující. Představte si, že ji bylo třeba osmnáct let, když skončil mandát jejich idolu, prezidenta Havla. Dnes jim tedy je třiatřicet. Mládí v hajzlu, tolik úsilí a ...nic. Tak se radikalizují a dělají prasárny (viz třeba ty kytky v koši).

Na akcích se objevily transparenty jako ,,Babiš je čurák” či výzvy k Miloši Zemanovi, aby už umřel. Miroslav Kalousek se vyfotil s dětmi, které nesly transparent ,,děti na Krym nepatří”. Desetitisíce lidí žádali demisi vlády. Jsou takové oslavy svátku přehnané, nebo si to Babiš zaslouží? A co vlastně Ladislav Větvička a 17. listopad? Komunista jistě nejste, takže slavíte?

Já slavím 17. listopad jako návrat svobody. V létě roku 89 jsem smutně chodil okolo berlínské zdi (z té blbé strany) a nenapadlo by mě, že rok poté se budu po Západním Berlíně svobodně procházet. Dva týdny před 17. listopadem jsme s přáteli poslouchali ve Wroclavi naživo Kryla a Hutku spolu s Nohavicou, Dobešem a Streichlem a nevěřili bychom tomu, že je o pár dnů později všechny uvidíme u nás v Československu. Do té doby jsem mohl bez omezení cestovat leda tak do NDR nebo do Maďarska, najednou jsem u cesty zvedl palec a byl v Dánsku, Rakousku nebo Řecku. Otevřel se nám svět a je mi úplně jedno, jestli toho dosáhli generál Lorenc s KGB nebo Havel a jeho parta. Je mi úplně jedno, že na počátku naší barevné revoluce byla bolševikem povolená manifestace SSM, roznětkou se stali ležící agent státní bezpečnosti Ludvík Zifčák a mluvící agentka Dražská a bodem zlomu byla opravdová „fake news“ Petra Uhla o mrtvém studentovi (v originále na Svobodné Evropě si ji můžete poslechnout tady). Počítá se výsledek a myslím, že můžeme oběma stranám děkovat, že převrat po listopadu proběhl bez násilí a civilizovaně.

Pokud jde o ,,kauzu Babiš ml.”, tak Vy jste se vyjádřil, že o starém Babišovi jste nikdy nenapsal nic dobrého, ale to, jak tu věc rozehrála Slonková a Kubík, se Vám nelíbí.

Že se mi to nelíbí? To, co provedli Slonková s Kubíkem a režiséry Remundou s Klusákem, tedy tajné natáčení a následné zveřejnění soukromé osoby, navíc nemocné, je největší svinstvo, které může novinář udělat. Nedivil bych se, kdyby jim to kolegové novináři dali sežrat, protože z lidského i novinářského hlediska to je hyenismus jak vyšitý. Navíc uměle dotočený příběh dokumentu o dokumentu to celé posunuje do absurdní roviny.

Reportáž je měsíc stará. Čekalo se na vhodný den ke zveřejnění. Ten nastal minulé pondělí večer. Je zvláštní, jak byli politici na tento bezprecedentní útok připraveni. Už druhý den ráno byli všichni šéfové opozice zajedno ve vyvolání vládní krize.

Mimochodem, z trestně právního hlediska je například natáčení soukromé osoby bez jejího souhlasu trestným činem, v Německu se trestá odnětím svobody až na 10 let a pokutou od 50.000,- € výše, ve Švýcarsku taktéž a pokuta je až desetinásobná. Babiš mladší je švýcarským občanem a vůbec bych se nedivil, kdyby Švýcarsko podalo žalobu na Slonkovou s Kubíkem.

Až se tohle proflákne, budeme z toho mít na Západě pěknou ostudu.

Proč nesdílíte argumenty demokratické opozice, že Babiš podle všeho znemožňuje svědectví svého syna o 50milionivém podvodu na Čapí hnízdo? Že svého syna nechal zašantročit někam na Krym, aby se ho zbavil? Že se z něho snaží dělat blázna? A vůbec, že tím Krymem vystavil naši zemi bezpečnostnímu riziku, jak tvrdí Jakub Janda?

Nesmyslné řeči Jakuba Jandy a jeho z ciziny placené bandy nemá smysl komentovat (i když paradoxně i on potvrdil zájem tajných služeb na výsledku tendru na dostavbu JET & JED). Babiše jako politika nemám rád, to on je zodpovědný za ničení svobody projevu a ničení živnostenského prostředí u nás. V době, kdy je ve vládě, vznikly tisíce nesmyslných úřednických míst a stovky nových nařízení a předpisů, ve kterých se nikdo nevyzná a které mají za cíl buzeraci občanů.

A proč nesdílím argumenty tzv. demokratické opozice? Protože nedávají logiku. Když si dáte chronologicky do řady vše, co oni už měsíce a léta omílají pořád dokola (přesně je to popsáno v mém blogu), tak tomu může věřit jen neinformovaný člověk.

Když se nad tím tak zamyslíte, chcete vlastně, aby Babišově vládě vyslovila sněmovna nedůvěru? Souhlasíte s některými názory, že kdyby byly nové volby, tak Babiš zase posilí? Jan Zahradil napsal, že když se do čela demonstrace postaví Kocáb a podobní, je to jen bod pro Babiše. A házení kytek do koše je už jen vrchol...

Obávám se, že po té šaškárně, kterou ta tzv. demokratická opozice předvedla, kdyby dnes byly volby, tak Babiš dostane 40%.

Když řeknou A, musí říct i B. Když chtějí svrhnout vládu a touží po předčasných volbách, musí si uvědomit, že strany jako TOP, ČSSD nebo STAN se už do sněmovny nemusí dostat. A i kdyby se tam dostaly a uspěly, kdo bude premiérem? Kalousek? Bartoš? Nebo turkofil, kterému u nás říkáme Al Hammaček? Vždyť jsou k smíchu.

Co o celé věci slýcháte ve vašem okolí? Jezdíte po Česku dělat byznys, chodíte do hospody... Co slýcháte o tomto příběhu dnešních dní, kde je všechno... Babiš, Zeman, Kalousek, Němcová, Listopad 89, demonstrace, rodina, novináři, peníze...?

Slyším smích. Ale takový smutný, hořký smích, spíš grimasu. A to je špatně. Nic není pro politika horšího, než když se jim lidi smějí. Smějí se Němcové i Fialovi, smějí se Babišovi i Kalouskovi. Smějí se vysílání České televize a její urputné snaze o propagandu. Nakonec z toho paradoxně nejlíp vychází Miloš Zeman, kterému se sice taky smějí a nelíbí se u něj mnohé věci, třeba jeho „buranské“ chování v roli prezidenta, ale nakonec řeknou – vždyť on má vlastně pravdu.

Babiš nám kazí budoucnost, protože naši zemi tahá na východ, nebo k Polsku a Maďarsku, znělo na demonstracích. Naopak zase zní, že ti, kteří prohráli volby, dělají Majdan. Kde bude víc pravdy? A taky se šušká ledacos o jaderné energii.

O prachy jde v první řadě. Dostavba Temelína a Dukovan, která má v rozpočtu stovky miliard korun, je příliš lákavým soustem. Návštěvy amerických soudruhů u Babiše v posledních dnech a týdnech jsou podezřelé. Popsal jsem to v blogu na iDnes a nemám k tomu co dodat.

Co se to zase stalo s tou naší zemí, že tady prožíváme nějaký ,,Dallas” nebo podobný seriál, akorát že ve zprávách a na stránkách novin a hádáme se, která postava je ta hodná a ta zlá? Čím to je, že se to u nás stává čím dál častěji?

To není tak složité vysvětlit. Nechali jsme si vzít mediální prostor, který je skoro kompletně obsazen multikulturními socialisty, kteří navíc mají neomezené zdroje. Zmizelo nestranné zpravodajství a stala se z něj jen propaganda jedné strany. Zbytky svobodných médií, jako jsou třeba právě Parlamentní listy, některé televizní stanice a třeba právě blogy iDnes, pořád existují, navzdory neutuchajícímu tlaku na jejich likvidaci. Jsou označovány za nositele „fake news“, je jim ubírán reklamní prostor a autoři jsou pod drobnohledem všech těch cenzorských band, jako je státní Centrum proti hybridním hrozbám a další organizace placené ze státního rozpočtu nebo zahraničních zdrojů, zavádějících u nás cenzuru.

Je to smutné, ale už zase si zvykáme na umění číst mezi řádky.

A co říkáte na včerejší půlhodinový rozhovor Ray Korantenga s Andrejem Babišem na TV Nova?

To bylo něco příšerného. Schválně jsme si to pustili s chlapy u nás v hospodě. Když to skončilo, bylo ticho. Styděli jsme se. Styděli jsme se, že máme premiéra, který není schopný jednoduše vysvětlit, co se děje. Bylo to příšerné jak jazykově, tak z hlediska řeči těla. A styděli jsme se i za reportéra TV Nova, který nebyl za půl hodiny schopen dostat z premiéra kloudnou odpověď. Úroveň naší mediální i politické scény je tristní.

Ale máme, co jsme chtěli. Miliony našich občanů to podporují ve volbách, miliony občanů to podporují sledováním těchto paskvilů. Dobře nám tak. My jsme televizi hned po této ztracené půlhodince vypnuli a vypukla opět pohoda nedělního večera bez medií a politiků...

Originál rozhovoru vyšel na PL 19.11.2018

Autor: Ladislav Větvička | pondělí 19.11.2018 11:11 | karma článku: 45.58 | přečteno: 6738x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Christmas time

Mam taky dojem, že pod vlivem masově medyjalni propagandy zapominame, že se bliži čas Vanoc, a že byzme měli trochu spočnut, rozhlidnut se kolem sebe a uznat, že nejenom my, ale aji lidi okolo nas maju plno roboty.

12.12.2018 v 13:31 | Karma článku: 44.10 | Přečteno: 4348 | Diskuse

Ladislav Větvička

Opravdove karpatske kotle

Opravdove karpatske kotle su mista, kaj si uheršti grofove po sezoně jezdivali vyhřat kosti. Protože maďaršti grofove maju dneska starosti se zadržovanim naporu islamistu z jihu, museli zme převzit štafetu my.

30.11.2018 v 13:13 | Karma článku: 46.81 | Přečteno: 7654 |

Ladislav Větvička

Ukrajinske kotle

Jacisi valečni štvači asi zas potřebuju spotřebovat vojensky material. Čokoladovy Pedro, kery za dobu sve vlady zkazil co se dalo a je nevolitelny asi vycitil, že ma posledni šancu ovlivnit narod.

29.11.2018 v 19:41 | Karma článku: 48.19 | Přečteno: 14826 | Diskuse

Ladislav Větvička

Uspěšny kandydat na prezidenta

Nedavno sem se začetl do moji stare knižky "Tajemstvi bohatych" a narazil na citat jedneho slavneho bojovnika: "Naše sláva nespočívá v tom, že nikdy nepadneme, ale v tom, že po každém pádu znovu vstaneme".

21.11.2018 v 11:11 | Karma článku: 47.89 | Přečteno: 12589 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Petr Bajnar

Co stojí za kauzou Hyuawei?

Již před mnoha lety jsem četl první články o tom, že „Velký bratr“ mně stále hlídá a všechny moje emaily, telefonní hovory a sms zprávy jsou kýmsi cizím zaznamenávány.

19.12.2018 v 16:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 131 | Diskuse

Pavla Gomba

Dítě v nás

Znáte ty momenty, kdy vás závan buchet z trouby, písmenka v polévce nebo melodie v rádiu nečekaně přenese do dětství?

19.12.2018 v 14:52 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 164 | Diskuse

Josef Nožička

Inkluze ve vzdělávání: některé neziskové organizace zřejmě postrádají zdravý rozum

Téma inkluze ve vzdělávání je stále předmětem veřejných diskusí, po dvou letech od jejího spuštění je veřejně projednávána novela inkluzivní vyhlášky.

19.12.2018 v 13:40 | Karma článku: 41.21 | Přečteno: 2027 | Diskuse

Marek Síbrt

Smutek a bolest, radost i veselí: dva víkendy se svatou Barborou

Svatá Barbora přináší naději a ochranu nejen horníkům. Může být oporou nám všem. Nenechme se vtáhnout do zběsilého adventu v nákupních centrech. Zastavme se a zamysleme se nad tím, co je důležité...a pobavme se...třeba po havířsku

19.12.2018 v 13:33 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 63 | Diskuse

Adam Šimčík

Já sním o Vánocích bílých...

Je to neuvěřitelné, ale stalo se! Sen se stal skutečností, jen o trošku dříve. Letos napadl první sníh už v prosinci, přestože v to ani naši ministři nedoufali.

19.12.2018 v 11:49 | Karma článku: 6.37 | Přečteno: 162 | Diskuse
VIP
Počet článků 873 Celková karma 47.61 Průměrná čtenost 10884

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz