Kosovo neni žadne Srbsko

21. 11. 2017 11:11:11
Když se jakysik kmen chce usadit a udržet na jakemsik uzemi, musi splňovat tři předpoklady: 1. přiměřeně suložit, 2. přiměřeně terorizovat a 3. mět přiznivu geopolitycku situaci.

Jak znamo, všecky prusery světa vychazaju z faktu, že z jakesik přičiny se na jednom uzemi objevi dva kmeny. A pak je enem otazka času, než přijde bod zlomu, životaschopnějši kmen pobije tomu druhemu chlopy, znasilni baby a přivlastni si děcka. Tak to tady chodi, co svět světem stoji, a nemyslete se, že to bude jinak enem proto, že se vam to zda ošklive.

Nastavme se zrcadlo a zhledněme sami na sebe. Pohraniči, rok 1938. Bod 1 - přiměřeně suložit byl splněny u obuch kmenu, Česi i Němci se množili vice meně stejně. V bodě 2 už měl jasně navrch Němec. Přiměřeně terorizoval a byl v tom uspěšny. Kdyby terorizoval malo, nikdo by si ho nevšimnul. Kdyby zas terorizoval moc, vzbudil by odpor světa a nemusel by tak dosahnut sveho cila - ovladnuti uzemi a zaplněni vlastnim kmenem. No a bod 3 - geopolitycka situace, byla jednoznačně na straně Němca. Dokazal šikovně na svoju stranu dostat velmoce. Vysledek byl jasny, byli zme odsunuti z uzemi, kere zme tisic let obyvali a ovladali.

Ale stal se zazrak, kery se v dějinach často nestava. Uplynulo pitomych sedum roku, a dvě vyznamne podminky se změnily v naš prospěch. Geopolitycky zme dostali velmoce na našu stranu, přiměřeně zme terorizovali (i nepřiměřeně, ale to nevadilo, bo nas kryly vitězne strany a hystoriju piše vitěz), a tym padem se nam povedlo totalně obratit všecko v naš prospěch. Odsunuli zme cizi kmen, kery uzemi stovky let obyval a stare uzemi se nam vratilo.

Taka situace se v dějinach nestava tak často. Buďme šťastni, že cizi kmen je jinde, mame mezi sebu jasne hranice, tym padem aji pořadek, a možeme byt velci kamoši. Bo největši svinstva vznikaju, když su kmeny promichane. A ty kmeny možu byt kulturni jako Angličani/Irové, meně kulturni jako Polaci/Ukrajinci, nebo podle nas uplni hotentoti jako Sinhalci/Tamilove. Kmeny ani nemusime chapat narodnostně, možeme je chapat nabožensky, jako katolik/pravoslavny, katolik/protestant, hinduista/muslim, žid/muslim, budhista/muslim. To je uplně jedno. Předchozi pravidlo plati stejně.

A proto na tomto vědeckem zakladě musim po pobytu v Kosovu konstatovat, že Kosovo neni Srbsko. Kamaradum Srbum se to libit nebude, kamaradi Albanci mi budu tleskat, ale o to nejde. Jak to tedy v Kosovu vypada?

Bod 1 - v přiměřenem suloženi jednoznačně vede albansky kmen, kery ma tři až pět děcek na robu, oproti srbskemu, kery ma jedno až dvě děcka. To je situace dluhodobě neudržitelna.

Bod 2 - před humanytarnim bombardovanim přiměřeně terorizovali Srbi, pak se to obratilo. Albanci zpočatku terorizovali nepřiměřeně, zabijali a vypalovali baraky a kostely. To se ale všecko može, pokud vas kryje vitězna strana. Dnešni teror už je jemny a přiměřeny, dokonce aji ty pravoslavne kostely už začali opravovat. Ona z nich totiž raz bude hezka pamatka, na keru bude UNESCO davat prachy. A co je duležite, z nepřatelskeho kmeňa už neni skoro nikdo, kdo by se tam schazal.

Bod 3 - geopolitycky to Srbi prohrali. Statuskvo je jasny. Velmoce su na straně Albancu.

Takže Srbi zrobili jedinu věc, kera jim umožňuje, aby se raz na uzemi Kosova mohli vratit. Kradež Kosova neuznali, neschvalil ju ani parlament. Tak samo to chytře zrobil Beneš a jeho vlada v roce 38, kdy rozhodli o odstoupeni pohraniči, ale nebylo to schvalene parlamentem. A o rok později zrobil to same Hacha, kdy on sam vložil osud Čech a Moravy do rukou vudca... A hned, jak se změnila geopolitycka situace, genyjalně teho Beneš využil (Hacha ni, ten musel byt obětovany).

Takže je třeba konstatovat, že Kosovo neni Srbsko. Ale legalni změna to nebyla, proto bruselšti fašisti tlači Bělehrad tlači do uznani tohoto fait accompli. Ale pokud Srbi nebudu hlupi, pak nic takeho nepodepišou. Eurosajuz dnešniho bruselskeho typu stejně nebude tvat dluho. A tak se musi Srbi starat o to, aby byli připraveni.

Což znamena, zlepšit se v bodě 1, dobře vystihnut, kdy začit s bodem 2, a hlavně si počkat, až se uplně obrati bod 3. Ale to nebude take jednoduche, ani rychle. Bo aby se obratil bod 3, pak to znamena valku. Velku valku.

Tak co? Ještě chcete, aby Kosovo bylo Srbsko?

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Prizren

Osvoboditelska armada
Osvoboditelsky tank
Prizren, mirny teror při zahlazovani pozustatku nepřatelske kultury
Prizren, drsny teror při vyhaňani zbytku nepřatel (pod demokratyckym dohledem humanytarnich německych sil KFOR
Prizren, dnešni stav
Prizren, dnešni stav
Kosovska Mitrovica, pozustatky odporu slabšiho kmene

Autor: Ladislav Větvička | úterý 21.11.2017 11:11 | karma článku: 46.09 | přečteno: 7983x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Kura, čeho sem se to dočkal? Kdyby mi kdosik v řijnu 89 řeknul: "Tu maš kličky a jdi na naměsti Lidovych milici zvonit", asi bych na něho čuměl jak puk. Asi bych se zeptal: "Proč? Co tym změnim?"

17.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.25 | Přečteno: 11552 | Diskuse

Ladislav Větvička

Retro potraviny su propagace komunyzmu!

Tak se nam tady rozmohl taky nešvar. Někteři vyrobci si našli staru knižku s normama ČSN a začali robit vyrobky podle receptur z dob totality.

8.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 47.93 | Přečteno: 17405 | Diskuse

Ladislav Větvička

Svatky neklidu

No tak to vidite, jak su ty přijemne věci pomijive. Měsic se prodirate narvanyma hytlermarketama, kde si mladi asi mysli, že ustředni vybor těsně před Vanocama pusti do prodeje jakesik podpulťaky, tyden se stresujete doma,

27.12.2018 v 11:11 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 7524 | Diskuse

Ladislav Větvička

Christmas time

Mam taky dojem, že pod vlivem masově medyjalni propagandy zapominame, že se bliži čas Vanoc, a že byzme měli trochu spočnut, rozhlidnut se kolem sebe a uznat, že nejenom my, ale aji lidi okolo nas maju plno roboty.

12.12.2018 v 13:31 | Karma článku: 46.09 | Přečteno: 8287 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Veronika Valíková

Prosím, nedávejte školství ČSSD!

V dubnu 2018 mi vyšla glosa, kterou jsem nestihla vložit na blog. Překvapivě je stále aktuální - jen bych pozměnila název: Nedávejte ani kousíček školství ČSSD. Nebo ještě aktuálněji: Nepouštějte ČSSD ani do školních jídelen!

18.1.2019 v 13:13 | Karma článku: 32.92 | Přečteno: 736 | Diskuse

Milena Zelenková

Pod prezidentem Zemanem se otřásá trůn

Televizní megaloman JS se rozhodl využít volného času mezi provozováním televize a moderováním, koncem roku jen 11, vlastních pořadů, ke vstupu do světa politiky. Založil politické hnutí nazvané, kupodivu, Listy Jaromíra Soukupa.

18.1.2019 v 8:11 | Karma článku: 15.37 | Přečteno: 833 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Zavrhneme Bacha i klasické Varhany ?

To,že bylo klasické komorní "A" změněno záhadně někdy kolem roku 1953 někdo ví.Ale,že to ladění nástrojů není žádné dogma se ví již méně.Nejde jen o varhany ale o mnoho jiných nástrojů,které tvoří tón určitou mechanickou cestou.

16.1.2019 v 12:02 | Karma článku: 11.11 | Přečteno: 559 | Diskuse

Zdenek Horner

Kdo Okamurovi věří distancování od Baldy?

Jedině naivka. Machievellistické strany, kam SPD nepochybně patří, jsou schopny všeho, podvádějí, lžou, uhýbají, zneužívají mezer v zákonech. Jde jim o zastrašování, což jasně vyplývá z jejich necenzurované komunikace.

15.1.2019 v 8:46 | Karma článku: 11.74 | Přečteno: 367 | Diskuse

Zdenek Horner

Je to přesně naopak

Podle Státního zastupitelství na Praze 1 se páter Piťha nedopustil trestného činu. Znovu se posunujeme k čím dál drsnější rétorice. Za vehementní podpory prezidenta se klerofašismus stává pozvolna realitou.

14.1.2019 v 20:04 | Karma článku: 9.01 | Přečteno: 515 | Diskuse
VIP
Počet článků 876 Celková karma 47.68 Průměrná čtenost 10904

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz