Ladislav Větvička

Konec leta - zpatky v Užgorodě

11. 09. 2017 11:11:11
Podkarpatska Rus neni Ukrajina. Je to země, kera byla do roku 1918 sučast Uherska, do roku 1939 sučast Československa, do roku 1945 sučast Maďarska, do roku 1991 sučast SSSR a fčil prozatim sučast Ukrajiny.

Prozatim, bo jak vidime z historie, v teto oblasti nebude nikdy klid. A tak zatim sdili Podkarpatska Rus všechny prusery, kere se vali z vychodu, ať už od Moskvy, nebo od Kyjeva.

Ekonomicky su vytunelovani jak Harvardske fondy. Stači si poslechnut byvaleho ukrominystra dopravy Červoněnka:

"Za tři roky od dne revoluce na Maidanu, Ukrajina ztratila 25 miliard dolarů spory s Ruskem a ztratila permanentně i trhy SNS. Ukrajina ztratila nejen své průmyslové giganty, ale i svůj logistický a transportní potenciál. „Přišli jsme o 25 miliard dolarů. Ano, říkáme "agresor", ano, nemáme je rádi. Ale nevyženeme své ruské manželky, manžely a přátele. Pravídla přichází a odchází, ale přátelství a láska zůstanou.

"Agresor" byl dříve závislý na nás. Všechny lodi ruských flotil závisely na výrobcích města Nikolaeva. Vše jsme ztratili, ztratli jsme raketový průmysl, motory pro helikoptéry, letecký průmysl. Ztratili jsme nejen Rusko, ale také Kazachstán, Ázerbájdžán, Uzbekistán - obrovské trhy... to vše jsme ztratili naší vinou, díky naší politice."

Tuž, nemusi nas to zajimat, neni to naše země, ale vzpomeňte si na naše polityky, jak vitali odtrženi Ukrajiny od Ruska a přiklon k EuroSajuzu. Ti sami vitali svrženi Kaddafiho a těšili se, až bude podobně zavražděny mlady Asad.

Dost polityky - z Třinca je to furt bliž do Užhoroda, než do Praglu. Kdo ma hlavu a rozum, co by robil v Praglu?

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty fČil, Užgorod

Zvyšte článku karmu!
Autor: Ladislav Větvička | | karma: 46.38 | přečteno: 7498 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 24 příspěvků.
Poslední z 18. 9. 2017, 15:25

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz