Ladislav Větvička

Krameriovu cenu už maju dva synci z Poruby

13. 07. 2017 11:11:11
Kdysik davno, na počatku osumdesatych let, byla krasna doba. Pivo za dvě padesat, hranice zavřene a Havel tež. Aby se lid nebuřil, strana poskytovala lidu chleba a hry. Chleba byl poctivy, ne tajak dneska z hytlermarketa.

Ale hry byly plně pod kontrolu strany. Vypadalo to, že lid može svobodně hlasovat aspoň ve Zlatem slavikovi, ale ani to nebylo bez cenzury. Když lid hlasoval jinak, než chtěla strana, tak se vysledky upravily. A tak z vysledku mizel emigrant Matuška, zakazana Kubiška nebo nechtěny Pražsky vyběr. Sem tam to bolševikovi uteklo, třeba když mlady Kocab v přimem přenosu na Kotvě řeknul cosik, co neměl dovolene, ale jinak to bolševik poctivě kontroloval.

Po převratu převzali hry sluničkaři a dluhu dobu měli všecko pod kontrolu tež. Až v posledni době se začinaju zlobit, bo ne vždycky lid hlasuje tajak by si oni přali, ani ten prezident už nevyznamenava všecky pajtaše, kere navrhnu. A pak se slunka vztekaju a robi medyjalni humbuk, když si lid zvoli Ortela, nebo když prezident nechce dat medajlu strykovi.

A fčil to vypada, že se slunka vzteknu uplně, bo su rozzuřeni do ruda. Kdosik jim zebral hračku! Představte se, že kdosik, kdo neni slunko, se rozhodne davat medajle podle slunkama neschvalenych seznamu! A navic chlopa, kery to vymyslel, nemožu moc očerňovat, bo je byvalym policejnim šefem, zakladatelem uřadu pro vyšetřovani bolševiku a ja nevim co všecko ještě.

Tuž a komisa vedena tym chlopem se rozhodla, že letos dostanu Krameriovu cenu dva synci z Poruby. A z teho mam dvojnasobnu radost. Za prve z teho, že aji v daleke Praze vědi, kaj leži Poruba, a za druhe proto, že slunečni pitomci se fčil možu vzteknut.

Se sudružskym pozdravem Buch je veliky

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, laureat z Poruby

Krameriovou cenu 2016 převzalo 6 novinářů, redaktorů a publicistů:

JAN PETRÁNEK – cena za celoživotní přínos
JAN SCHNEIDER – zvláštní cena za publicistiku

TEREZA SPENCEROVÁ (Literární noviny) – periodický tisk
ONDŘEJ NEFF (Neviditelný pes) – internetová žurnalistika
ROBERT MIKOLÁŠ (Český rozhlas) – rozhlasová žurnalistika
TOMÁŠ HAUPTVOGEL (TV Prima) – televizní žurnalistika

Krameriovou cenu 2017 převzali tito novináři, redaktoři a publicisté:

ZDENĚK ZBOŘIL – cena za celoživotní přínos
STANISLAV MOTL – cena za publicistiku

VLASTIMIL VONDRUŠKA – historik, spisovatel
OTAKÁRO MARIA SCHMIDT a KRISTINA STUDNIČKOVÁ - režisérská dvojice
LADISLAV VĚTVIČKA - čtyřnásobný zlatý bloger
JIŘÍ SKUPIEN - fotograf a kameraman
JAROMÍR NOHAVICA - český písničkář

video //www.youtube.com/embed/A0nWwn_u7_Y

Trochu o tym Krameriovi a dalšich oceněnych si možete přečitat tady.

Ladislav Větvička
Čtyřnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů na serveru iDNES a Parlamentní listy. Je autorem divadelního scénáře "Osudové setkání 1913" (o setkání Hitlera, Stalina, Lenina a Masaryka v Café Central ve Vídni v lednu roku 1913) a jako autor pěti knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“, „Osudové setkání 1913“ a "Některe baby su všecky stejne". Ve svém díle využívá lokálního lašského dialektu a slangu, ale zdaleka se neomezuje jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak, Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus, černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy.

Zvyšte článku karmu!
Autor: Ladislav Větvička | | karma: 47.98 | přečteno: 14078 ×
Facebook Twitter Google Plus

Diskuse

Vstoupit

V diskusi je 77 příspěvků.
Poslední z 23. 7. 2017, 23:21

Poslední články autora
PŘEJÍT NA ÚVODNÍ STRÁNKU iDNES.cz