Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 27. ledna 2023 Ingrid

V Kunikundě je oproti multykulturni Francii nuda. Krasna nuda...

20. 07. 2016 11:11:11
Mam rad rasově čiste země. Třeba Iran. Rad čumim na ty nadherne perske baby skovane pod šatkama. Nebo Maroko. Nikdy nezapomenu na neopakovatelny středověky chaos na naměsti Mrtvych v Marakešu. Nebo Cejlon s pracovityma Sinhalcama.

Naopak se citim velice nepřijemně v rasově a narodnostně pomišanych oblasťach. Třeba v Pařižu. Tam bych se už nechtěl vratit. Nebo v Amstru. Ty vražedne pohledy lidi, keři se tu přistěhovali a enem čekaju na to, až jim to jednou bude patřit, su hrozne.

Uplně jinak se člověk citi v mistach, kde je sice enem hostem, ale pravě proto se mistni staraju o to, aby vam tam bylo fajně. A je jedno, jestli to je mezi Norama za polarnim kruhem, mezi Armenama v Karabachu nebo mezi Slovakama v Kežmaroku.

A tak sedim na zahradce stare babky v podkarpatske Kunikundě, kera mě ubytovala za padesat korun, čumim na ty lidi, keři chodi okolo a přemyšlam, jaky to maju smutny a nudny život. Nesu tu žadne menšiny, žadne cizi naboženstvi, žadne neziskovky, žadni minystři pro věci zbytečne. Nuda.

V Evropě se aspoň cosik děje. Stara Mrkalova, kera ma vyraz a charyzma smutečni vrby, přivedla do Rajchu dva miliony synku, keři už se časem postaraju o to, aby se Němci nenudili. Už dneska běhaju po vagonach afganšti Janošici a potomci stareho Bruny ze sekyrkama, vraždi lidi, bohatym beru a chudym tež. A to všecko je teprve začatek.

Francusky marksysta s nizozemskym jmenem a gzychtem překvapeneho prodavača citronu se zase divi, že se mu po nabřežich prohaňaju prodavači zmrzliny a po vzoru Olgy Hepnarove bulaju lidi jak kuželky. Přitom to byli pravě žabožruti, keři už před štyryceti rokama začali s importem cizich ras. Fčil sklizaju, co zaseli.

Nejvic je mi lito toho našeho kudrnateho multykulturně korektniho marksisty, bo každe dva měsice musi vymyšlat nove prohlašeni na tviter, jak je šokovany, jak v pevne a nerozborne jednotě stoji se svyma sudruhama v jednom šiku a jak se zasadi o zabraněni všeckych podobnych utoku v budoucnu.

Marksisti, keři vyžadovali zabaveni všeckych zbrani, budu fčil chvilu ticho, bo by pusobilo tak trochu blbě, kdyby fčil žadali zabaveni všech sekyrek nebo naklaďaku. Tak blbi ani ti multykulturni marksysti nesu.

A tady, v Kunikundě - nic. Nebyt českeho štvaveho tisku, tak člověk žije klidně a spokojeně. Brycke hlasovani tady nikoho nezajimalo. Turecky převrat tež ni, stejně jen stary Recept oprašil metodu, jak zlikvidovat opozicu. Zabijani lidi naklaďakem nebo sekyrku tu nikdo neřeši, bo do Šengenu su drahe viza a tak tam nikdo nejezdi. Všeci bavi o tym, jestli trochu zaprši, aby vyrostla kukuřica a kobzole, jestli po prazdninach pudu děcka do školy v Chustu nebo v Ťačivu a jestli je lepši robota řidiča Kamazu za 3 tisice šest set nebo ve vapence za 3 tisice osum set měsičně.

A proto to tu mam rad. Země, kde v hospodach lidi nečumi na televizu, ale bavi se spolu. Země, kde děcka nečumi do tableta, ale běhaju po kopcach a kupu se v řece. Země, kde o vikendu neslyšite zvuk sekaček, bo travu spasly ovce a telata.

Krasna země. A krasni lidi. Doufam, že nevstoupi do EvroSajuza, to by cela ta pohoda a klid šly do prdele. Neziskovky by začaly rozeštvavat lidi a dotace by zkurvily jakykoliv pokus o poctive podnikani. Nelegalni migranti by se začali domahat mešit a minaretu a štěkali by cosik o lidskych pravach. Tlusti aktyvisti a vychrtle škarede multykulturně marksistycke aktyvistky by běhali po ulicach a podporovali uchyly za penize, kere stat ukradl lidem. A jakysik idyjot by zavedl system DDT, diky keremu by babky před barakama měly vedle hromadky nadhernych rajčat ze zahradky velku kisňu, kera by z desetikorunove transakce hned odeslala hlašeni do Kyjeva a odvedla mistnim bafuňařum korunu padesat na depeha.

...tych fotek a zažitku je moc. Dneska je necham bez komentařu, ale myslim, že ta pohoda a klid ze země, kera je sice v řyti, ale přesto dokaže žit, je patrna na prvni ohled a komentaře nesu třeba...

Vitejte v Kunikundě...Autor: Ladislav Větvička | středa 20.7.2016 11:11 | karma článku: 48.66 | přečteno: 32682x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Dalši kampaň za nama. Polityci se směju, z lidi kape krev

Mam taky divny pocit, že nam to robi schvalně. Od roku 2010 do roku 2030 su enem dva roky, kdy nebyly a nebudu jakesik hlupe volby. Prezident, parlament, senat, eurosajuz, kraje, obce a ja nevim co všecko.

26.1.2023 v 11:59 | Karma článku: 43.34 | Přečteno: 1760 |

Ladislav Větvička

Dvakrat zme si postavili do čela generala a přišly zle dny. Zrobime to po třeti?

Poprve se postavil general do čela vlady v roce 1938. Podruhe se dostal general do funkce prezidenta v roce 1968.

25.1.2023 v 19:38 | Karma článku: 44.62 | Přečteno: 2889 |

Ladislav Větvička

Pražska kavarna je tak hlupa, že je schopna si předem vyhrany zapas zas prohrat

Vim, že pojem "pražska kavarna" je taky obecny, rozplizly, přiznivcum pražske kavarny snad dneska dokonce nepřijemny. Ale my vesničti vidlaci velice dobře vnimame osoby, kere se do teto skupiny samy aktyvně hlasi.

18.1.2023 v 14:14 | Karma článku: 47.24 | Přečteno: 5839 |

Ladislav Větvička

Projev sudruha Mamuly k prezidentskym volbam a kadrove otazce

Sudružky a sudruzi, už dopředu musim k tym blbějšim poznamenať, že projev jest fiktyvni. Strana už neni. Muj přitel Mamula jest 50 roku v nebi. Kadrova polityka neegzystuje. Kadry rozhoduju vše. Nebe neni.

17.1.2023 v 15:15 | Karma článku: 46.27 | Přečteno: 4544 |

Další články z rubriky Cestování

Gabriela Bretschneiderová

Cesta do Pardubic a zpět

Jak jsem slíbila, tak také plním. Zde je náš první cestopisný zážitek z letošního roku. No přežili jsme, vrátili se a jsme o něco opět moudřejší.

25.1.2023 v 20:33 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 308 |

Eliška Grecman

Chci cestovat a poznávat svět, ALE mám omezený rozpočet

"Ty zas někde lítáš?" "Já bych si tak strašně přála se aspoň jednou za život podívat k moři, do Říma nebo třeba do Benátek, ale na to já se svým platem můžu zapomenout, to se mi nikdy nesplní." PROČ? Ptám se já...

25.1.2023 v 11:20 | Karma článku: 21.48 | Přečteno: 573 | Diskuse

Alice Barešová

Procházka Prahou

Jestli se mi něco asi nikdy neomrzí, tak je to courání po staré Praze. Pořád je tam co objevovat a co si připomínat. Ráda se dívám na domy, jak se mění a hovoří k nám. Procházka nebude dlouhá a vlastně bude z dob covidu.

24.1.2023 v 14:08 | Karma článku: 9.25 | Přečteno: 208 | Diskuse

Jan Vaverka

Silvestrovská Černá Hora - 4. díl: Z Kotoru do Durmitoru

Je 1. leden. Obloha vymetená. Vydáváme se z Kotoru až do Žabljaku, centra NP Durmitor. A po cestě je Ostrog - největší sakrální památka Černé Hory.

24.1.2023 v 8:20 | Karma článku: 10.36 | Přečteno: 174 | Diskuse

Aleš Gill

Dvě tváře Mexika

Mexiko vnímáme jako zemi turistickou. Pyramidy, moře, pláže, turisti. Na druhou stranu tam vyjma několika destinací zahraniční turisty skoro nepotkáte. A pak je to země kartelů, nebezpečná, ale zároveň se tam utíká před zákonem.

24.1.2023 v 7:54 | Karma článku: 15.72 | Přečteno: 319 | Diskuse
VIP
Počet článků 1248 Celková karma 45.64 Průměrná čtenost 10259

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Ještě jí není ani pětadvacet a už podniká. Našla díru na trhu

Ještě jako studentka textilní fakulty vymyslela moderní a ekologický způsob praní prádla, prací papírek. Když na vývoj...

Evropu čeká nemovitostní zvrat, varují experti. Hrozí potíže s financemi

Problémy s financováním exkluzivních staveb v evropských metropolích naznačují, že by Evropu mohl na realitním trhu...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Holmesová má jít do vězení, ne žít v luxusním sídle, stěžují si žalobci

Nepravomocně odsouzená podvodnice Elizabeth Holmesová má v dubnu nastoupit do vězení, aby si odpykala jedenáctiletý...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...