Je jaro. Přiroda se probouzí, vše čarokrasně oživa (+). A na co čekate vy?

11. 04. 2016 11:11:11
Každe jaro přiroda ožije. Zbavi se zimniho sajrajtu, sadlo nashromažděne na zimu už se rozpustilo a cela přiroda planuje dalši rok. Kdysik to tak robil aji člověk, když byl součast přirozenych procesu. Ale to bylo davno.

To byly doby, kdy bily, aryjsky, heterosexualni chlop musel nařezat dřevo na zimu, cely rok stavat před svitanim jak cyp, aby mohl robit dopoledně na svojim a odpoledne na panskem, starat se o urodu, o kury aji o bravka a roba se starala o domacnost, na šichtu mu nosila krajic chleba ze škvarkama, pyskovala děcka a večer, když chlop zmoženy dovalil dodom z hospody, ještě pul hodiny šlapala na stroju, aby vyrobila eletryku a chlop se svojima uspěchama mohl podělit s kamošama z jinych vesnic na fejsbučku.

Dnešni hovado, kere se hrdě považuje za člověka, nechape rozdil mezi zimou a jarem. Už davno si nerobi uzene a špek na zimu, aby přežil. Už davno nechysta dřevo, aby mu v zimě nezmrzla hospodarka. Dnešni hovado ani žadnu hospodarku nema. Na co tež, že? Cosik, co připomina uzene a špek ma denodenně vedle u masařa. Ze svojich peněz, kere mu každy měsic přiteču na virtualni konto v bance, si može kdykoliv kupit jakykoliv kus masa z tych ohyzdnych tun scypleho materialu, ležiciho v mražalkach nejbližšiho hytlermarketa.

Ale přiroda je sviňa. Chvilu se možete stavjat na zadni a bojovat proti přirozenemu řadu. Chvilu možete brat uspěšnym a davat to pazgřyvcum. Chvilu možete oblbovat lidi a tvrdit, že dotace a zakazy s přikazama su cesta vpřed. Možete tvrdit, že mišani afryckeho křovinořeza s česku selku je přirozene a uchrani to rust populace. Přiroda neni hlupa. Při prvni krizi se přihlasi s plnu silu a rozmeta všecky idyjotske dotace, granty, eet, daňove hlašeni a zvratky, a s nima smete všecky multykulturni zločince, keři chtěju branit přirozenemu řadu a buduju ruzne socializmy, od nacionalnich, internacijonalnich až po ten dnešni multykulturni.

Zatim to musite strpět, bo tu neni viditelna sila, kera by multykulturni zvrhlosti zabranila. Ale možete se jet poučit do země, kde mnoho přirodnich zakonu furt funguje. Škoda, že multykulturni panstvo jim rozprodalo zem pod nohama a zadlužilo je na tisic roku dopředu. Ale vztahy mezi lidmi, prací a prostředky, které z ní plynou, su na vesnicach furt přirozene...

Česky autobus je jak z jineho světa, co? Jak UFO mezi husitama. Vzadu bolševicky hnusny panelak, vepředu poctivy cygan s harmonyku...
Ale hned jak vystupite z teho UFA a nadechnete se nezkaženeho luftu, vite, že svět je v pořadku. Bo vrabci jebú.
A všimněte si, jebe vrabčak s vrabčicu. Nikdy holub s tetřevem, hrdlička s kachnu nebo vrabčak s krahujcem. Vrabčak s vrabčicu.
Tady je svět ještě v pořadku, Bo na všecko dohližaju ty, kere vam připali a popřeju dobru noc.
Ukrajinsky Kagor. Znalci už vědi. To neni žaden suchy patok, kery obdivuju zblbnute paničky ze středni Evropy. To je vino hutne jak cyp!
Připada vam to uměle a nevkusne? To je vaš problem.
Su mista, kde se z grantu a dotaci stavi nakladne vodni světy, kere při prvni ekonomicke krizi pudu do dupy. Třeba v Česko-Slovensku.
A su mista, kere vydrži. Bo tady prudi ze země voda tepla jak cyp už tisic roku. A dalšich tisic roku prudit bude. Ale to vy už tady nebudete...
...fajna teplota, no ni? A na tych lavkach vzadu se možete zrobit pyknyk, vyhulit vodni dymku, ugrilovat šašlik. Nic neni problem.
Když mate chuť na mrtvu rybu, zrobite si mrtvu rybu. V řece možete lovit jak chcete. Tady žadne rybařske listky nesu třeba. Řeka totiž patři všem. Enem sukrome jezirka su za penize.
Možete si dat aji mrtve prase. Je od suseda, fajně vykrmene a čojka tu nechodi. Hnali by ju sviňskym krokem. Nelibi se vam hospoda nebo žradlo? Tak tu kura nechoďte.
Kobzolove placky su robene z nastruhanych kobzoli, a ne z jakesik hnusne namišane předmražene sračky z metramakra.
Ježyš, ty česnekove kobzole mi voni ještě fčil z teho obrazku...
Aji tady plati jista pravidla, ale tyto su enem tak pro srandu. Na baby čumět možete, bo tu neni Saucka Arabia, a do misy se tež zvracat može. Proto zme si ju vymysleli. To by mě zajimalo, jak zvracejici muslim objima turecky zachod...
Tuž, vesnica. Jak ma byt... Pro hlupe, mlade čtenaře, nevyznajici se v azbuce překlad: "Vyšukana, domaci kuchyně"
Aktualni kurs hřivny a koruny je 1:1.
A to se vyplati, bo tento fajny hotel v centru Mukačeva vyjde na 250,- Kč na chlopa.
Když si vzpomenu na zglajšaltovanu nabidku uzenin u nas v šopu, tak bych brečel.
Mate chuť nazbirat hřiby, zavařit je a prodat? Tak to kurva zrobte! Co vam brani? Čojka, EET a spol, to je zvrhla cesta do bolševickeho pekla plneho zakazu a přikazu.
Flaky uzene kyty od suseda, červene vino z vlastniho sklepa a med od včelařa z lesa.
Mrtvoly su čerstve. A dokud se neprodaju, nezabije se dalši. To enem u nas jedu všecky jatka non stop. To je hovadizmus...
Všecko, co chlop potřebuje, na jednom mistě. Alkohol, tabak, pivo, voda.
Aji slovni humor se da najit. Možna vzpominka na VW nebo JH.

Ja sem si prostě po dvutydennim pobytu v Perzii musel spravit chuť :-)

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iFčil, Mukačevo

(+) PS: Puvodni tytulek byl pozměněn a zkracen, bo neodpovidal pravidlam slušnosti koncernu iFčil a mohl by některe zaostale čtenaře přivest do rozpaku, z kerych by se už nemuseli vzpamatovat. Puvodni tytulek v nezkracenem zněni zni takto: "Je jaro. Přiroda se probouzí, vše čarokrasně oživa, ptačci jebú. A na co čekate vy?"

Autor: Ladislav Větvička | pondělí 11.4.2016 11:11 | karma článku: 48.01 | přečteno: 14588x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Kura, čeho sem se to dočkal? Kdyby mi kdosik v řijnu 89 řeknul: "Tu maš kličky a jdi na naměsti Lidovych milici zvonit", asi bych na něho čuměl jak puk. Asi bych se zeptal: "Proč? Co tym změnim?"

17.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.24 | Přečteno: 11504 | Diskuse

Ladislav Větvička

Retro potraviny su propagace komunyzmu!

Tak se nam tady rozmohl taky nešvar. Někteři vyrobci si našli staru knižku s normama ČSN a začali robit vyrobky podle receptur z dob totality.

8.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 47.92 | Přečteno: 17400 | Diskuse

Ladislav Větvička

Svatky neklidu

No tak to vidite, jak su ty přijemne věci pomijive. Měsic se prodirate narvanyma hytlermarketama, kde si mladi asi mysli, že ustředni vybor těsně před Vanocama pusti do prodeje jakesik podpulťaky, tyden se stresujete doma,

27.12.2018 v 11:11 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 7523 | Diskuse

Ladislav Větvička

Christmas time

Mam taky dojem, že pod vlivem masově medyjalni propagandy zapominame, že se bliži čas Vanoc, a že byzme měli trochu spočnut, rozhlidnut se kolem sebe a uznat, že nejenom my, ale aji lidi okolo nas maju plno roboty.

12.12.2018 v 13:31 | Karma článku: 46.08 | Přečteno: 8287 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Vladimír Hauk

Barevný slum milionářů z chatrčí

Indonéský Malang je druhým největším městem východní Jávy. Jodipan, malá čtvrť barevných domečků u řeky, leží přímo v centru. Špinavý a páchnoucí slum se proměnil v místo, které žádný návštěvník města nemůže minout. Proč?

18.1.2019 v 13:15 | Karma článku: 16.73 | Přečteno: 345 | Diskuse

Petr Novák

Anglie a Irsko autem ještě za EU v r.2018 - I.část

Každá dovolenková cesta, i ta v roce 2018 do Anglie, na ostrov Man, do Skotska, do Severního Irska a Irské republiky, začíná teoretickou a praktickou přípravou na cestu. O té je první část článku.

18.1.2019 v 10:55 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 292 | Diskuse

Jan Sochor

Toulky Toulavou: Bechyně - perla v bílém

Sluníčka a sněhu dohromady jsme si u nás v kraji od Tábora až k nám... letos zatím moc neužili. Když se to tedy konečně sešlo, neváhal jsem, vzal foťák a hurá na výlet. Ale kam? První volba padla na Bechyni.

18.1.2019 v 10:54 | Karma článku: 17.91 | Přečteno: 497 | Diskuse

Zuzana Palečková

Gabon 13 - Smutek u Pygmejů

V Čechách předpokládám, že někam jedu a také tam dojedu ve stejném dopravním prostředku. V Gabonu jsem zjistila, že tomu tak nemusí být vždy. A co? Však ono to nějak dopadne!

18.1.2019 v 2:28 | Karma článku: 12.65 | Přečteno: 373 | Diskuse

Klára Kutačová

Cesta kolem světa - Singapur

Singapur je skutečně poněkud netradiční branou vstupu do JV Asie, ale zároveň pro mě dobrým mezistupněm mezi Kanadou a "tou pravou Asií", kam se postupně chystám přejet.

17.1.2019 v 10:00 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 373 | Diskuse
VIP
Počet článků 876 Celková karma 47.68 Průměrná čtenost 10904

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz