Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 16. srpna 2022 Jáchym

Kyjev, dva roky poté...

16. 02. 2016 16:36:43
Rad se vracam na misto činu. Při moji posledni navštěvě Kyjeva pravě probihal statni převrat. Nejdřiv sem si myslel, že su ti synci z EvroSjuza nedusledni a neumi zrobit pořadny statni převrat. Mylil sem se.

Když su dostatečne zdroje, da se statni převrat zrobit kdekoliv. A tady dostatečne zdroje byly. Zrobme si taku malu rekapitulačku.

- v letě roku 13 byly v Syrii použite chemicke zbraně. Ameryčan měl fajnu zaminku k zasahu podobně tajak v Lybii a Iraku, ale zly Putin mu to zkazil. Domluvil Asadovi, že bude stačit, když ty chemikalie zniči, a tak se sji stalo. Obama byl za vola a valečneho štvača. A to se neodpušťa. Bylo třeba stav obratit a zrobit valečneho štvača z Putina.

- na podzim roku 13 projednaval Ukrajinec možnost přistupu k EvroSajuzu, ale podminky byly take, že kdyby na to přistupil, zrujnoval by ekonomiku, a to se mu nechtělo, bo až tak hlupy ten oligarcha Janukovyč nebyl.

- synkum v Kyjevě se to moc nelibilo a začali demonstrovat. A to byl přesně ten okamžik, kery bylo třeba využit. Mirumilovne demonstrace se zvrhly v nasilne. Synci leli molotovove koktejly policajtum na hlavu, ale policajti měli přikaz nezasahovat, a tak drželi jak hlupi cele dva měsice, přestože jim hořela nejenom puda pod nohama.

- na kyjevskem naměsti nezavislosti se vystřidali velvyslanci USA, Francie, Španělska, Německa, Dánska, představitelka vlády USA Victoria Nuland, senátoři USA Chris Murphy a John McCain, ministr zahraničí Německa Guido Westerwelle, ministr zahraničí Nizozemska Frans Timmermans, vrchní komisařka pro zahraniční vztahy a bezpečnost EU Catherine Ashton, bývalý prezident Gruzie Šukašvili, europoslanec Jacek Protasiewicz, litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius, mluvčí litevského parlamentu Loreta Grauzhinene, bývalý premiér Polska Jaroslaw Kaczynski, český senátor Jaromír Štětina, Karl Schwarzenberg... a obvinili Rusko z vměšování se do vnitřních záležitostí Ukrajiny.

- po dvuch měsicach nasili dohodli tři minystři EvroSajuza s legalně zvolenym tlustym oligarchu Janukovyčem ukončeni nasili a předčasne prezidentske volby do třech měsicu. Zdalo se, že je všecko vyřešene, ale komusik to nevyhovovalo. Dalšiho dne rano kdosik ze střech budov pozabijal stovky lidi, policajtu aji demonstrantu, takzvanu nebesku sotňu. Legalně zvoleny tlusty oligarcha zdrhnul s pomoci ukrajinsko-libanonskeho agenta Aliho Fajada do Ruska a v naslednych volbach byl zvolen čokoladovy kral prezidentem. Ali Fajad je ten synek, kereho zme před štrnacti dňama vyměnili za 5 našich synku, to su suvislosti, co? Vzbouřenci převzali moc.

- o par dnu později Autonomní republika Krym se z rozhodnutí tamního Parlamentu, které bylo učiněno na základě všelidového referenda, stala součástí Ruské federace. Tajak bylo Kosovo odtržene nelegalně od Srbska, byl Krym odtrženy od Ukrajiny. Rus neměl jinu možnost, jinak by přišel o jediny přistup k Černemu mořu, bo měl na Krymu jedine přistaviště s loďkama. Druhe take přistaviště ma Rus kusek od syrske Latakie. Musite uznat, že jezdit s loďkama do Černeho a Středozemniho mořa z Ledoveho oceana okolo cele Asie se Rusovi prostě nechtělo.

Když sem se ptal lidi na Majdanu, o co jim kura vlastně jde, byli stručni. Chtěli se zbavit korupce, oligarchy, zlepšit ekonomiku, moct cestovat svobodně po Šengenu a mět klid a mir. Dneska maju jineho oligarchu, ekonomika je v hajzlu, stat zadluženy na tisic roku dopředu a klid a mir tež nenastal.

Kurs hřivny se zhroutil. Před převratem se platilo 2,50 Kč za hřivnu, dnes je kurs uměle drženy na 1:1. Všecko, co se dalo na Ukrajině kupit, je pro nas skoro tři razy levnějši. Raj na zemi. Pro nas, ne pro Ukrajince. Jejich pruměrny plat je kajsik okolo 2.500,-Kč měsičně.

Dneska je nadherne jezdit po Ukrajině. Připadate si jak Němec v Československu na počatku devadesatych let. Pivo v hospdě stoji 8 korun, taliř luksusniho oběda 30 korun, baba 300 korun na hodinu. Tuž - nekupte to.

----------------------------------------------------------


Takhle to vypadalo před dvěma rokama-...

Naměsti plne.

Na podyjach plamenni řečnici z EvroSajuza...

Dneska je všechno jinak.

Pomniky mrtvych osiřely...

Hotel ukrajina prazdny...


Vinik cele situace je všem jasny.


Taku svačinku fčil pořidite za 150 korun.

A zatimco my se možeme citit jak bohači, Ukrajinci vrtaju ďury do Dněpru a chytaju obživu.

S takym šlendryjanem vas ale synci nikdy do EvroSajuza nepusti... no, po pravdě řečene, nepusti vas tak jako tak.

Metro ale funguje, i když za jizdne 2 kačky nechapu, jak to možu ekonomicky zvladat.

V hotelu Bratislava, kdysik za 2.000Kč na noc, se dneska možete ubytovat za 300 Kč.

A ten vyhled stoji za to.Tuž, zrobte si vylet. Letenka do Kyjeva vyjde na 1.200,-Kč.

Tuž, co dal? Putin si zas robi srandu z Obamy, bo mu bombarduje jeho vycvičene žoldaky v Syrii. A to Ameryčani nemaju radi. Nedivil bych se, kdyby to jakymsik zpusobem nechtěli vratit.

Nedivil bych se, kdyby ukrajinska vlada, plně řizena měnovym fondem si nechtěla zpatky zebrat Krym. Bylo by to přece legitymni, ne? A kdyby se zas - enem co odejdu mrazy - nezačalo bojovat o Donbas. A karabašska fronta, vic jak dvacet roku stabilizovana, by se tež měla otevřit. Bo Turek je naštvany, že mu Rus překazil byznys se syrskym benzinem. A Azerbajdžan, to je Turek.

Mame se letos na co těšit.

Autor: Ladislav Větvička | úterý 16.2.2016 16:36 | karma článku: 48.12 | přečteno: 16563x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Oslavny proslov k "Pamatniku česko-německeho otroctvi"

Tuž, bylo to těžke. Jak chcete přeložit projev nemeckeho flastenca, kery to mysli dobře, vzdejte se, nyc se fam nestane, a zaroveň, aby to bylo od hercny. Jako od srca. To je těška praca překladatela.

15.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 41.15 | Přečteno: 1630 |

Ladislav Větvička

Slavnostni odhaleni "Pamatniku česko-německeho otroctvi"

Zatimco v Praglu život tak nějak multykulturně stagnuje, na koncertach su slyšet aktyvistyčti muzikanti, televize oblbuju lidi svoju ukrajinsku propagandu a minyster Valky se chysta na štvrtu vlnu opichani, v regionach to žije.

12.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 45.76 | Přečteno: 4559 |

Ladislav Větvička

Od stareho Heitzmanna ke kolinskemu cyklonu

Když sem se na koncu zimy loučil ze staryma Židama, keři zdrhli před Hytlerem a v Karybiku vybudovali tropicky raj, stary Heitzmann mi doporučil, abysem nezapomenul navštivit Kolin. A hlavně stare židovske pamatky teho města.

8.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 44.27 | Přečteno: 3994 |

Ladislav Větvička

V Polsku je svět furt v pořadku...

Tajak každy rok, aji letos na počatku červenca se par synku zebralo, nechalo za sebu totalitni opatřeni českeho establišmentu, sedlo na kola a zmizelo ze země, kde se musite po desate doprošovat, aby vam dali pivo.

4.8.2022 v 11:11 | Karma článku: 45.14 | Přečteno: 5695 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Vlk

Vláda nás zahřeje.......... dobrou radou.

Vzal jsem si k srdci rady České vlády, jak šetřit s energiemi. Je to zásadní a jediná vládní pomoc Českému národu. Ano, ano, "Dobrá rada je přece nad zlato!"

15.8.2022 v 18:12 | Karma článku: 32.81 | Přečteno: 847 | Diskuse

Ladislav Jílek

Výročí dvou bitev

Dne 15. srpna byly rozhodnuty dvě bitvy. Prvou byl bitva o Brno roku 1645 a druhou byla bitva na Visle či bitva o Varšavu v roce 1920.

15.8.2022 v 15:57 | Karma článku: 10.36 | Přečteno: 143 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Mé dojmy z absence na koncertu Jaromíra Nohavici

Nebyl jsem v pátek 12. srpna v zámeckém amfiteátru ve Strážnici na koncertu známého folkového písničkáře Jarka Nohavici, ač bych o něm mohl napsal, že je to z minulosti přímo můj známý. Jenže já znám osobně lidí, až hanba.

15.8.2022 v 12:15 | Karma článku: 27.10 | Přečteno: 1152 | Diskuse

Karel Trčálek

Obrácení Karla T.

Moudře, správně a pravdivě bylo napsáno, že by bylo úžasné, kdyby i Karel T. prošel podobnou změnou, jakou prošli sv. Pavel a Jan Želivský, změnou, která by ho osvobodila od potřeby urážet Boha, Ježíše a Ducha svatého

14.8.2022 v 17:51 | Karma článku: 18.52 | Přečteno: 370 | Diskuse

Aleš Szabó

Vládo prosím vzmuž se!

Zdá se to jenom mě, že se vláda namísto aby byla odhodlaná a rozhodná se chová jako ubrečená pohřební plačka? Není snad rozhovoru vládních činitelů kde by nezmiňovali válku, Putina ale hlavně Babiše. Je na čase vládnout.

14.8.2022 v 14:57 | Karma článku: 28.78 | Přečteno: 771 | Diskuse
VIP
Počet článků 1213 Celková karma 45.45 Průměrná čtenost 10355

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Najdete na iDNES.cz