Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek.

Kyjev, dva roky poté...

16. 02. 2016 16:36:43
Rad se vracam na misto činu. Při moji posledni navštěvě Kyjeva pravě probihal statni převrat. Nejdřiv sem si myslel, že su ti synci z EvroSjuza nedusledni a neumi zrobit pořadny statni převrat. Mylil sem se.

Když su dostatečne zdroje, da se statni převrat zrobit kdekoliv. A tady dostatečne zdroje byly. Zrobme si taku malu rekapitulačku.

- v letě roku 13 byly v Syrii použite chemicke zbraně. Ameryčan měl fajnu zaminku k zasahu podobně tajak v Lybii a Iraku, ale zly Putin mu to zkazil. Domluvil Asadovi, že bude stačit, když ty chemikalie zniči, a tak se sji stalo. Obama byl za vola a valečneho štvača. A to se neodpušťa. Bylo třeba stav obratit a zrobit valečneho štvača z Putina.

- na podzim roku 13 projednaval Ukrajinec možnost přistupu k EvroSajuzu, ale podminky byly take, že kdyby na to přistupil, zrujnoval by ekonomiku, a to se mu nechtělo, bo až tak hlupy ten oligarcha Janukovyč nebyl.

- synkum v Kyjevě se to moc nelibilo a začali demonstrovat. A to byl přesně ten okamžik, kery bylo třeba využit. Mirumilovne demonstrace se zvrhly v nasilne. Synci leli molotovove koktejly policajtum na hlavu, ale policajti měli přikaz nezasahovat, a tak drželi jak hlupi cele dva měsice, přestože jim hořela nejenom puda pod nohama.

- na kyjevskem naměsti nezavislosti se vystřidali velvyslanci USA, Francie, Španělska, Německa, Dánska, představitelka vlády USA Victoria Nuland, senátoři USA Chris Murphy a John McCain, ministr zahraničí Německa Guido Westerwelle, ministr zahraničí Nizozemska Frans Timmermans, vrchní komisařka pro zahraniční vztahy a bezpečnost EU Catherine Ashton, bývalý prezident Gruzie Šukašvili, europoslanec Jacek Protasiewicz, litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius, mluvčí litevského parlamentu Loreta Grauzhinene, bývalý premiér Polska Jaroslaw Kaczynski, český senátor Jaromír Štětina, Karl Schwarzenberg... a obvinili Rusko z vměšování se do vnitřních záležitostí Ukrajiny.

- po dvuch měsicach nasili dohodli tři minystři EvroSajuza s legalně zvolenym tlustym oligarchu Janukovyčem ukončeni nasili a předčasne prezidentske volby do třech měsicu. Zdalo se, že je všecko vyřešene, ale komusik to nevyhovovalo. Dalšiho dne rano kdosik ze střech budov pozabijal stovky lidi, policajtu aji demonstrantu, takzvanu nebesku sotňu. Legalně zvoleny tlusty oligarcha zdrhnul s pomoci ukrajinsko-libanonskeho agenta Aliho Fajada do Ruska a v naslednych volbach byl zvolen čokoladovy kral prezidentem. Ali Fajad je ten synek, kereho zme před štrnacti dňama vyměnili za 5 našich synku, to su suvislosti, co? Vzbouřenci převzali moc.

- o par dnu později Autonomní republika Krym se z rozhodnutí tamního Parlamentu, které bylo učiněno na základě všelidového referenda, stala součástí Ruské federace. Tajak bylo Kosovo odtržene nelegalně od Srbska, byl Krym odtrženy od Ukrajiny. Rus neměl jinu možnost, jinak by přišel o jediny přistup k Černemu mořu, bo měl na Krymu jedine přistaviště s loďkama. Druhe take přistaviště ma Rus kusek od syrske Latakie. Musite uznat, že jezdit s loďkama do Černeho a Středozemniho mořa z Ledoveho oceana okolo cele Asie se Rusovi prostě nechtělo.

Když sem se ptal lidi na Majdanu, o co jim kura vlastně jde, byli stručni. Chtěli se zbavit korupce, oligarchy, zlepšit ekonomiku, moct cestovat svobodně po Šengenu a mět klid a mir. Dneska maju jineho oligarchu, ekonomika je v hajzlu, stat zadluženy na tisic roku dopředu a klid a mir tež nenastal.

Kurs hřivny se zhroutil. Před převratem se platilo 2,50 Kč za hřivnu, dnes je kurs uměle drženy na 1:1. Všecko, co se dalo na Ukrajině kupit, je pro nas skoro tři razy levnějši. Raj na zemi. Pro nas, ne pro Ukrajince. Jejich pruměrny plat je kajsik okolo 2.500,-Kč měsičně.

Dneska je nadherne jezdit po Ukrajině. Připadate si jak Němec v Československu na počatku devadesatych let. Pivo v hospdě stoji 8 korun, taliř luksusniho oběda 30 korun, baba 300 korun na hodinu. Tuž - nekupte to.

----------------------------------------------------------


Takhle to vypadalo před dvěma rokama-...

Naměsti plne.

Na podyjach plamenni řečnici z EvroSajuza...

Dneska je všechno jinak.

Pomniky mrtvych osiřely...

Hotel ukrajina prazdny...


Vinik cele situace je všem jasny.


Taku svačinku fčil pořidite za 150 korun.

A zatimco my se možeme citit jak bohači, Ukrajinci vrtaju ďury do Dněpru a chytaju obživu.

S takym šlendryjanem vas ale synci nikdy do EvroSajuza nepusti... no, po pravdě řečene, nepusti vas tak jako tak.

Metro ale funguje, i když za jizdne 2 kačky nechapu, jak to možu ekonomicky zvladat.

V hotelu Bratislava, kdysik za 2.000Kč na noc, se dneska možete ubytovat za 300 Kč.

A ten vyhled stoji za to.Tuž, zrobte si vylet. Letenka do Kyjeva vyjde na 1.200,-Kč.

Tuž, co dal? Putin si zas robi srandu z Obamy, bo mu bombarduje jeho vycvičene žoldaky v Syrii. A to Ameryčani nemaju radi. Nedivil bych se, kdyby to jakymsik zpusobem nechtěli vratit.

Nedivil bych se, kdyby ukrajinska vlada, plně řizena měnovym fondem si nechtěla zpatky zebrat Krym. Bylo by to přece legitymni, ne? A kdyby se zas - enem co odejdu mrazy - nezačalo bojovat o Donbas. A karabašska fronta, vic jak dvacet roku stabilizovana, by se tež měla otevřit. Bo Turek je naštvany, že mu Rus překazil byznys se syrskym benzinem. A Azerbajdžan, to je Turek.

Mame se letos na co těšit.

Autor: Ladislav Větvička | úterý 16.2.2016 16:36 | karma článku: 48.12 | přečteno: 16551x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Koronovi mafiani žvani: data ukazují, že epidemie neočkovanych je nesmysl

Dneska se před kamery zas postavil ten panaček, kery za svoje služby bude brzy popijat Koskenkorvu a začal cosik žvatlat. To je obvykla dělostřelecka připrava předchazejici novym fašizujicim opatřenim, psal o tym už stary Josef.

26.10.2021 v 13:13 | Karma článku: 45.46 | Přečteno: 5802 | Diskuse

Ladislav Větvička

Štvrta vlna fašizace je tady

Tajak zme popisovali v kronyce koronopodfucku, pokud se lidi nepostavi proti šikaně, vladce bude pokračovat a jeho arogance přeroste ve fašizaci. A pokud nebude odpor proti fašizaci, přijde teror a koncentraky.

25.10.2021 v 11:11 | Karma článku: 45.07 | Přečteno: 4761 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nudite se? Nekupujte myvala a valte do Doněcke oblasti, než nas zas zavřu...

Tuž zopakujme zakladni fakta. Letenka z letišťa Ostrava-Katowice do Zaporoži stoji 400,-Kč. Vlak z Užhoroda do Oděsy stoji 300,-Kč. Jak se dostanete do Užhoroda, nebo na OV-Katowice, je už na vas.

18.10.2021 v 11:11 | Karma článku: 43.74 | Přečteno: 3966 | Diskuse

Ladislav Větvička

Drang nach Osten

Duvodem, čemu tahnut na Vychod a čas od času se tam porozhlidnut, samozřejmě neni potřeba svezt se vlakem ze sedumdesatych roku nebo projet se maršrutku po rozbitych cestach. Po tem može tužit možna tak masochista.

14.10.2021 v 13:13 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 4994 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Republiku je třeba chránit

Naše republika má svátek. Za sto tři let od nabytí své samostatnosti si prošla zkouškami. Prošla si nesamostatností i návraty k ní. Dala nám možnost se naučit být samostatnými. A zodpovědnými k sobě s přijetím jisté paternality

28.10.2021 v 11:22 | Karma článku: 17.07 | Přečteno: 252 | Diskuse

Ladislav Jílek

Pestrý podzim - keře

Keř u cesty nebo u parkoviště - cylý rok si ho člověk nevšimne. Když se však na podzim začne vybarvovat, již stojí za pozornost.

28.10.2021 v 10:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Jarka Jarvis

Babičko, buď moderní

Jó, chlapče, tobě se to řekne, když pod iPadem si představuji izolační podložku pod hrnec! BlackBerry je pro mne stále ostružina, a empé trojka vylepšená Tatra 603, v níž si kdysi vozili hýždě komunističtí pohlaváři.

27.10.2021 v 15:00 | Karma článku: 17.88 | Přečteno: 285 | Diskuse

Jan Pražák

Tatínku, sbohem

Josef se po dlouhých hodinách probral. Ztěžka otevřel oči a usmál se na svou snachu: „Děkuju Ti za všechno, Lenko.“ Jemně vzala jeho ruku do svých dlaní a pohladila ho očima. Přístroj nad postelí se rozezněl smutným táhlým tónem.

27.10.2021 v 14:38 | Karma článku: 26.80 | Přečteno: 527 | Diskuse

Tomáš Králíček

Když městem obchází ďábel… Je to jako v politice

Politika, byznys, honění se za úspěchy, penězi, lidská závist i chamtivost, našeptávání, faleš... A ďábel se svými pomocníky si mne ruce. Spojitostí mezi dneškem a Moskvou před 100 lety bychom našli jistě ještě mnohem více.

27.10.2021 v 11:13 | Karma článku: 9.32 | Přečteno: 167 | Diskuse
VIP
Počet článků 1131 Celková karma 45.41 Průměrná čtenost 10648

Osobni blog: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, lašsky cyp, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně... Pod autorským jménem Ladislav Větvička publikuje od podzimu 1991, kdy robil ve slezskych rádiích Attack, Ekol-S a Orion.

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na mejlu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Okolo Č-S aneb Kronika koronopodfucku I.

 

Najdete na iDNES.cz