Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Poučna pohadka o vodě a multykulturni babičce

28. 08. 2015 15:08:37
Za devatero horama, devatero řekama a devatero jezerama uprostřed šanghajskeho lesa žila spokojeně jedna stara, hodna, multykulturni babička.

Jedneho krasneho slunečneho dňa seděla na zapraži chalupy, čuměla bezduše na ČT1 a řika si: "Proč ja stara pyča bydlim tak daleko?"

A rozhodla se, že si kupi barak ve městě a bude na sklonku sveho usměvaveho života konat myltykulturni dobro. Proto si nepronajala jakysik maly ošuntěly kvartyr od erpegečka, ale kupila se od Bakaly cely panelak. Maňa sice řikala, že Bakala je pěkna kurva, ale to multykulturni babičce nevadilo, bo na barak ziskala grant, a jak znamo, penize ukradene z cizich dani nesmrdi.

Do každeho z osumadvaceti kvartyru nastěhovala babička ruznorode lidi, bo Maňa řikala, že v ruznorodosti je krasa. Do většich kvartyru umistila Němce, bo brečeli, že maju malo životniho prostoru, Francuze, bo s nima neni k vydrženi a Angličany, bo k nim furt jezdili na navštěvu jacisi chlopi s turbanama. Aji Polaci měli velky kvartyr, ale furt si ho šibovali sem a tam. To už je taky polsky zvyk. Oni nevydrža na jednom mistě.

Babička si zabrala nejkrasnějši slunečny byt v přizemi, vyzdobila si ho nejškaredšima artefaktama moderniho uměni a robila v baraku domovnicu. Od většich partaji vybirala větši najemne a přerozdělovala ho do menšich kvartyru. To byla docela fungujici metoda, jak zajistit, aby si mali moc nevyskakovali, bo by jim babka jinak nedala přerozdělene dotace. Většinu dotaci sice spotřebovala babka sama na sebe, ale to nikomu nevadilo, bo když je člověk u koryta, nema moc mlaskat nahlas.

Jenže babka zrobila chybu. Bo se nikdy nestarala o zatepleni fasady, v jedne krute zimě fasada promrzla a v nejvyššim patře v řeckem kvartyře praskla voda. Chvilu byli Řeci potichu, bo měli vodu zadarmo. To už je taky řecky zvyk, jak je cosik zadarmo, tak su potichu, aby se na to nepřišlo. Jenže vody bylo moc a začala zaplavovat okolni kvartyry. V celem baraku se totiž nezaviraly dveře, bo babka raz u Portugalcu rozhodla, že v celem evropskem domě se nebudu zavirat dveře. V irskem kvartyru sice chvilu mrmlali, ale naposedme si už aji oni uvědomili, jak odhlasovat jediny spravny vysledek, aby se babka nezlobila a dotace zustaly cele.

Nejdřiv se začali vztekat Němci a Francuzi, bo v jejich velkych kvartyrach se nazbiralo vody po cypa, jejich vlastni děcka už musely spat v patrovych postylkach u stropa, ale vodě to furt nestačilo a přitekalo ji vic a vic. A tak babka rozhodla, že každy z najemniku povinně přijde s kyblem, a odnese si do svojeho kvartyra jednorazově jeden až pět kyblu vody. Buďme solidarni s Němcama, vyhlasila babka nove heslo. Jenže voda heslum nerozuměla a tak ji bylo u Němcu vic a vic, navic fčil už nadavali aji v tych malych kvartyrach, bo voda nehleděla na to, co si v nich za ty roky pracně vybudovali. A tak zničila koberce, plovouci podlahy, aji nabytek a furt to vodě bylo malo.

A tak babka vymyslela novy mechanyzmus a rozvedla vodu od Řeku novyma trubkama do každeho kvartyra automatycky, bo po chodbach se už stejně nedalo chodit, dveře už nešly vubec zavřit, bo byly nacucane jak houba a stejně už to bylo jedno, bo voda byla všude. Nejvic pyskovali Češi, že k nim nikdy nic takeho nepovede. Pak si tu trubku nejen sami nainstalovali, ale navic si ju dali dvarazy širši než ostatni, bo v Kauflandu měli slevu. Rano je našli všecky mrtve, plavali s nafuknutyma břuchama až u stropa mezi prazdnyma lahvačama. Teprve tehdy, až se to zlomilo aji v Česku, došlo aji partajim z teplych, vyhřatych kvartyru, že je to fakt važne. Dosud chodily po baraku s heslama "Milion litru vody do každe domacnosti - jen ne do te moji!". Tyto suche partaje pak poscypaly jako prvni, bo voda z tych trubek se nepta, kdo je kdo a teple kvartyry dostaly šok a zhroutily se jako prvni.

A jedneho rana, když Polaci zase šibovali svuj kvartyr, se provalil podmačeny strop, babku v přizemi to zavalilo a bylo po ni, kravě blbe stare multykulturni nemyslici. Polsky najemnik, občanskym povolanim instalater amater, vyšel ven, našel hlavni hydrant a vodu zastavil.

A tym pohadka konči. Kromě mrtve babky, keru nikdo nelitoval, chtěli všeci zbyvajici živi najemnici žit šťastně až do smrti, ale už to nešlo. Když přide zaplava a domovnik včas nenajde hydrant, tak nacucane dveře a stěny možete sušit jak chcete, ale tak jako kdysik to už nikdy nebude.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iDnes, pohadkař a bajkař

Autor: Ladislav Větvička | pátek 28.8.2015 15:08 | karma článku: 48.70 | přečteno: 25883x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Nejkratši cesta k horam vyššim jak Mont Blanc

Fčil, když sudruh Putin vylečil svět od korony a většina zemi světa upustila od koronopodfukovych opatřeni, je zase na chvilu jednoduche dostat se pod pěti tisicovky. Na chvilu. Bo co se polityci naučili, brzo využiju zas.

2.12.2022 v 11:11 | Karma článku: 43.44 | Přečteno: 2807 |

Ladislav Větvička

Jak sem na Kavkaze organyzoval druhu frontu

Ozvalo se zvoněni wocapu, což je super věc, bo se možete volat s lidma z druheho konca světa, vidět na jejich pysky a je to zadarmo. Teda uplně ne, stoji to stokorunu měsičně, když mate tu ukrajinsku kartu.

1.12.2022 v 18:18 | Karma článku: 43.07 | Přečteno: 2919 |

Ladislav Větvička

Reportaš z vymrzle Ukrajiny - přijde pět milionu lidi?

Vypada to, že nova vlna Ukrajincu, přemisťujicich se do středni Evropy, bude podstatně silnějši, než ta prvni na přelomu unora a března. Likvidace energetycke infrastruktury pak vyvola vlnu, kera převalcuje středni Evropu.

24.11.2022 v 11:55 | Karma článku: 47.19 | Přečteno: 9262 | Diskuse

Ladislav Větvička

Počkame, co řekne pan prezident USA

Tuž sem si opět po čase spustil ty internety, abysem zjistil, jestli už sametovi pohrobci položili kytice k hrobu Ludvika Zifčaka, anebo furt předstiraju, že majetkovy převrat zahajili študaci a zbiti lidi z Narodni.

20.11.2022 v 15:15 | Karma článku: 47.48 | Přečteno: 8751 |

Další články z rubriky Občanské aktivity

Zdenek Horner

Dnes se útočí na osoby tak, aby se nemohly hájit

V reakci na můj minulý blog se rozhořelo moje dopisové oddělení, které dosud stagnovalo. Kontaktoval mne jistý Pudlomír Jásal, jehož ohavně obavné názory musím zdejší společnosti zatepla vyzvonit.

6.12.2022 v 6:05 | Karma článku: 4.17 | Přečteno: 95 | Diskuse

Zdenek Horner

Jeden den blogového šikovatele

Občas se mi stane, že si mne nějaký nešťastník splete s duchovní osobou. Dušuji se, že fakt nejsem ordinován. Jenomže někdy zpověď musí ven a mluvčí neslyší a nevidí. Potřebuje se zbavit přeplněného svědomí.

4.12.2022 v 14:20 | Karma článku: 18.97 | Přečteno: 388 | Diskuse

Zdenek Horner

Prima Evropské hodnoty

Když se chce něco získat ve spravedlivém boji, musí se něco morálně obětovat. Zrazovat, měnit názory, lhát, prostě vše je dovoleno a jde to samozřejmě na vrub Russáků. Kdyby nebyla agrese na Ukrajině, Kurda by nevydali.

3.12.2022 v 15:13 | Karma článku: 32.32 | Přečteno: 691 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Dnes o zakazování informací na NETu. A nejen u nás.

V některých zemích jsou již dále než my. Trochu zakazují,ale hlavně nabízejí alternativní informace.Tak to funguje v Číně a prý to připravují i v Rusku. Asi to bude i jinde , ale nemám správné infomace.YOU TUBE se pomalu omezuje .

1.12.2022 v 10:11 | Karma článku: 22.66 | Přečteno: 603 | Diskuse

Zdenek Horner

Nesmíme ztrácet základní serióznost

Nejde o nějakou obhajobu jedné z válčících stran. Válka je vždy oboustranně špatná. Špatně vybavení vojáci, nedokonalé informace a neznámý charakter velitelů odkázaných na vlastní nekontrolovatelnou odpovědnost.

29.11.2022 v 1:08 | Karma článku: 27.86 | Přečteno: 600 | Diskuse
VIP
Počet článků 1233 Celková karma 45.68 Průměrná čtenost 10315

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...