Pátek 13. prosince 2019, svátek má Lucie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 13. prosince 2019 Lucie

Poučna pohadka o vodě a multykulturni babičce

28. 08. 2015 15:08:37
Za devatero horama, devatero řekama a devatero jezerama uprostřed šanghajskeho lesa žila spokojeně jedna stara, hodna, multykulturni babička.

Jedneho krasneho slunečneho dňa seděla na zapraži chalupy, čuměla bezduše na ČT1 a řika si: "Proč ja stara pyča bydlim tak daleko?"

A rozhodla se, že si kupi barak ve městě a bude na sklonku sveho usměvaveho života konat myltykulturni dobro. Proto si nepronajala jakysik maly ošuntěly kvartyr od erpegečka, ale kupila se od Bakaly cely panelak. Maňa sice řikala, že Bakala je pěkna kurva, ale to multykulturni babičce nevadilo, bo na barak ziskala grant, a jak znamo, penize ukradene z cizich dani nesmrdi.

Do každeho z osumadvaceti kvartyru nastěhovala babička ruznorode lidi, bo Maňa řikala, že v ruznorodosti je krasa. Do většich kvartyru umistila Němce, bo brečeli, že maju malo životniho prostoru, Francuze, bo s nima neni k vydrženi a Angličany, bo k nim furt jezdili na navštěvu jacisi chlopi s turbanama. Aji Polaci měli velky kvartyr, ale furt si ho šibovali sem a tam. To už je taky polsky zvyk. Oni nevydrža na jednom mistě.

Babička si zabrala nejkrasnějši slunečny byt v přizemi, vyzdobila si ho nejškaredšima artefaktama moderniho uměni a robila v baraku domovnicu. Od většich partaji vybirala větši najemne a přerozdělovala ho do menšich kvartyru. To byla docela fungujici metoda, jak zajistit, aby si mali moc nevyskakovali, bo by jim babka jinak nedala přerozdělene dotace. Většinu dotaci sice spotřebovala babka sama na sebe, ale to nikomu nevadilo, bo když je člověk u koryta, nema moc mlaskat nahlas.

Jenže babka zrobila chybu. Bo se nikdy nestarala o zatepleni fasady, v jedne krute zimě fasada promrzla a v nejvyššim patře v řeckem kvartyře praskla voda. Chvilu byli Řeci potichu, bo měli vodu zadarmo. To už je taky řecky zvyk, jak je cosik zadarmo, tak su potichu, aby se na to nepřišlo. Jenže vody bylo moc a začala zaplavovat okolni kvartyry. V celem baraku se totiž nezaviraly dveře, bo babka raz u Portugalcu rozhodla, že v celem evropskem domě se nebudu zavirat dveře. V irskem kvartyru sice chvilu mrmlali, ale naposedme si už aji oni uvědomili, jak odhlasovat jediny spravny vysledek, aby se babka nezlobila a dotace zustaly cele.

Nejdřiv se začali vztekat Němci a Francuzi, bo v jejich velkych kvartyrach se nazbiralo vody po cypa, jejich vlastni děcka už musely spat v patrovych postylkach u stropa, ale vodě to furt nestačilo a přitekalo ji vic a vic. A tak babka rozhodla, že každy z najemniku povinně přijde s kyblem, a odnese si do svojeho kvartyra jednorazově jeden až pět kyblu vody. Buďme solidarni s Němcama, vyhlasila babka nove heslo. Jenže voda heslum nerozuměla a tak ji bylo u Němcu vic a vic, navic fčil už nadavali aji v tych malych kvartyrach, bo voda nehleděla na to, co si v nich za ty roky pracně vybudovali. A tak zničila koberce, plovouci podlahy, aji nabytek a furt to vodě bylo malo.

A tak babka vymyslela novy mechanyzmus a rozvedla vodu od Řeku novyma trubkama do každeho kvartyra automatycky, bo po chodbach se už stejně nedalo chodit, dveře už nešly vubec zavřit, bo byly nacucane jak houba a stejně už to bylo jedno, bo voda byla všude. Nejvic pyskovali Češi, že k nim nikdy nic takeho nepovede. Pak si tu trubku nejen sami nainstalovali, ale navic si ju dali dvarazy širši než ostatni, bo v Kauflandu měli slevu. Rano je našli všecky mrtve, plavali s nafuknutyma břuchama až u stropa mezi prazdnyma lahvačama. Teprve tehdy, až se to zlomilo aji v Česku, došlo aji partajim z teplych, vyhřatych kvartyru, že je to fakt važne. Dosud chodily po baraku s heslama "Milion litru vody do každe domacnosti - jen ne do te moji!". Tyto suche partaje pak poscypaly jako prvni, bo voda z tych trubek se nepta, kdo je kdo a teple kvartyry dostaly šok a zhroutily se jako prvni.

A jedneho rana, když Polaci zase šibovali svuj kvartyr, se provalil podmačeny strop, babku v přizemi to zavalilo a bylo po ni, kravě blbe stare multykulturni nemyslici. Polsky najemnik, občanskym povolanim instalater amater, vyšel ven, našel hlavni hydrant a vodu zastavil.

A tym pohadka konči. Kromě mrtve babky, keru nikdo nelitoval, chtěli všeci zbyvajici živi najemnici žit šťastně až do smrti, ale už to nešlo. Když přide zaplava a domovnik včas nenajde hydrant, tak nacucane dveře a stěny možete sušit jak chcete, ale tak jako kdysik to už nikdy nebude.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iDnes, pohadkař a bajkař

Autor: Ladislav Větvička | pátek 28.8.2015 15:08 | karma článku: 48.70 | přečteno: 25845x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Je třeba zabranit utrpeni migrantu a přijmout kvoty 1:1

Možna si myslite, že sem se zblaznil, ale neda se nic robit. Stara Merklica před paru rokama vydala signal, že nelegalni překročeni hranic neni zločinem a od te doby mafia převaža přes moře a

9.12.2019 v 16:16 | Karma článku: 46.62 | Přečteno: 5656 | Diskuse

Ladislav Větvička

Propagandysti všech zemi, rušti aji češti - však vy vite co...

Svět jakoby uplně zblbnul. Projižďam Balkanem a ze všech radyji se ozyva zvrhla propaganda placenych agentu, keři po kongresach vyřvavaju, že se měni klima, doporučuju lezt do zemljanek, přestat cestovat, žrat maso a obdivovat

5.12.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.43 | Přečteno: 13464 | Diskuse

Ladislav Větvička

Fašisti postupuju milovyma krokama a lidi se raduju

Den za dnem přichazaju nikym nevolene bandy s novu aktyvitu, kera dřiv nebo později dopadne na hlavu teho hlupeho pracujiciho člověka. A co na to člověk? Tajak dycky - přikyvuje a raduje se, jak konečně bude pořadek.

3.12.2019 v 11:11 | Karma článku: 46.67 | Přečteno: 7031 | Diskuse

Ladislav Větvička

Srandy s mladyma cypama

"To mi nemožete robit, chlopi, nekraďte cypum ty exkrementy, vždyť mi kura všeci mladi zdrhnu ještě ve zkušebni době,” nadaval pry štajger.

27.11.2019 v 11:11 | Karma článku: 45.72 | Přečteno: 15598 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Záložáci spojene armády EU již nacvičují.

Generální štáb připravované armády EU již nacvičuje dokonalé přehlídky pro odstrašení záškodníků z Číny, Ruska a dalších zemí. Některé prvky je nutno ještě vylepšít,ale odstrašující efekt již vzbuzují i nyní

10.12.2019 v 15:59 | Karma článku: 14.51 | Přečteno: 470 | Diskuse

Zdenek Horner

Fascinace kolektivním trestem – nejlevnější opiát současnosti

Když sleduji slepou radost z každé možnosti udeřit na kohokoliv kolektivním způsobem, říkám si, co na tom mají? Trest musí být individuální, přesný a rychlý. Spravedlnost musí být viditelná.

10.12.2019 v 2:03 | Karma článku: 24.77 | Přečteno: 686 | Diskuse

Zdenek Horner

Vyloučení ruských sportovců jako příznak studené války

Bohužel si dobře pamatuji z vlastní skutečnosti, jak jsem svoji sportovní kariéru zabalil před Los Angeles 1984, protože další sportovní perspektivy se ocitly v nereálném snu.

9.12.2019 v 14:24 | Karma článku: 34.69 | Přečteno: 999 | Diskuse

Zdenek Horner

Mezi hidžábem a tyranizující menšinou

Toto je nekrolog za spravedlivou a jedinou osvícenou většinou, co v naší zemi, ale na celé planetě. Český bolševický nacionalista ví nejlépe jak tento svět zbavit neduhů svobody.

8.12.2019 v 0:32 | Karma článku: 16.07 | Přečteno: 1354 | Diskuse

Richard Neugebauer

Daň z nemovitostí pro babičku z Orlických hor

To se ještě guvernér České národní banky bude divit! Před ústavou i finančním úřadem jsme si všichni rovni! Posmívat se nám nikdo nebude!

4.12.2019 v 15:05 | Karma článku: 24.08 | Přečteno: 1332 | Diskuse
VIP
Počet článků 948 Celková karma 45.53 Průměrná čtenost 10892

Ladislav Větvička, lašsky cyp, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně...

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Autor knižek: Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut - přiběh opravdoveho člověka, Okolo Rakusko-Uherska.

 

Najdete na iDNES.cz