Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 8. června 2023 Medard

Smutne navraty do Země koruny česke...

16. 03. 2015 11:11:11
Určitě znate ten pocit. Měsic ste neslyšeli moravskeho slova. Letadlo už se bliži k letišťu RVHP, nad vama je nadherna, prosluněna modroha, pod vama peřina krasnych, bilych mraku. A pak se cela ta přetlakovana střela s křidlama vnoři do tych krasnych, bilych mraku, prorve se dolu a pod vama se objevi divna, šedivěhněda zem, keru matně vnimate přes vrstvu prašskeho smogu. Pilot třiskne zadnima, pak přednima kolcama o betonovy šmirgl a z repraku se ozve: "Vitame vas na RVHP." A vy vite, že na tom mistě, kaj ste se měsic těšili a kaj ste fčil přistali, už zas byt nechcete a raději chcete zpatky do vychodni džungle.

Prvni, co ucitite z domaci pudy, je smrad. Je to zvlaštni, ale na RVHP, pravě tak jako na Vinohradach, se dycha huř jak u Nove Huti Klementa Gottwalda. Neptejte se mě proč. Prostě to tak je. Vzduch smrdi po ropnych zplodinach z vyfuku, metro smrdi po hnilobě podzemi, baby smrdi, bo su našprycovane jak kurvin kufer a chlopum smrdi fusakle a neholene chlupy. To, že vy sami tež smrdite, nevnimate, bo taky je už zakon přirody.

Odevřete v metru noviny, a tam se piše, že spolupracovnik se inspiruje na Balkaně namisto ve Švycarsku, planuje buzeraci lidi učtenkama, buzeraci živnostniku pokladnama a buzeraci všech, bo za rok a pul nedokazal najit uspory tam, kde nasliboval. Socani v čele se skinhedem Dluhoslavem hykaju blahem, bo čim vic dani a buzerace, tym vic socijalizmu. Ostatni strany zmizely a lidi drži hubu a krok. Nikomu nevadi zakaz prodeje sudoveho vina, nikomu nevadi likvidace čajoven a huleni vodnich dymek, idyjoti hykaju blahem, že majitel hospody nebude smět rozhodnut, jestli v jeho podniku se bude hulit anebo jo. Zmizely zabijačky, zato se tu začinaju lifrovat tlamy, kere sice umi vyřvavat, že Buch je veliky, ale už netuši, že HusJan, ŽižkaJan a PalachJan maju sice stejne jmeno, ale surozenci to nebyli.

Ulicama zasranyma od psu prašskych paniček se proklestite do hospody, a tam banda idyjotu mlči, srka desitku Gambač a čumi na propagandu Česke televize. Kereho hňupa to napadlo vybavit hospody televizama? Ještě před deseti rokama byla televiza v knajpě k dyspozici enem v okamžiku, kdy zme hrali mistrovstvi světa. Dneska spolu lidi v hospodě nemluvi. Čumi na televizni propagandu, nebo su přes svoje tabletky připojeni na jine lidi, s keryma komunykuju, takže nesu tady a teď s vama, ale přes dysplej su kajsik uplně někde jinde.

A vy vite, že to je špatně. A chcete pryč, bo v tehle zemi zbyli enem idyjoti. Lidi, keři nečtou, ničemu nerozumi, je jim všecko jedno a lijou si do hlavy sračky.

A pak vas předraženy vlak vyplivne na Svinově o čtvrt hodiny pozdějc, než by měl, takže navazujici bus je davno pryč. A vy odevřete stare, rozkopane dveře knajpy U Šimka. Stary kelner, kery ještě před dvaceti rokama robil na Švermě na předku, vam přinese zelňačku. Stara Marketa, kera robila exkluzivni kurvu za Dubčeka, svačinařku za Husaka a dneska je rada, že z duchodu zaplati činžu, se na vas usměje bezzubym gzychtem, a vy naraz vite, že ste doma.

A z teho smradlaveho ovzduši plneho spalenych PET flašek plněnych pilinama s vyjetym olejem, odevřete dveře do lokalu obecni knajpy, a tam sedi tři sta lidi ve šlajfkach a košulach, kere pamatuju Svobodu prezidentem, a bavi se nad programem, kery česka televiza v životě přenašat nebude.

Je to tady šedive, smradlave a nechutne. ale naše. Tajak zme si to zrobili, take to mame.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Bradavice

PS: Pokud nemate čas na cele, spravte si naladu třeba od času 42:25.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ladislav Větvička | pondělí 16.3.2015 11:11 | karma článku: 45.24 | přečteno: 10712x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Konečně su v bezpeči - sudruzi v parlamentu brzo podepišu smluvu o pobytu vojsk

Skoro pětatřicet roku od plyšaku to trvalo! Furt sem se na ulici citil taky nejisty, zranitelny, ten pocit nebezpeči byl prostě všude. Až fčil se to měni. Černochova podepsala s černochem smluvu o dočasnem pobytu vojsk.

6.6.2023 v 11:59 | Karma článku: 46.29 | Přečteno: 4185 | Diskuse

Ladislav Větvička

Recenze "Okolo Česko-Slovenska aneb Kronika koronopodfucku I."

Slovensky katolicky akademicky spolek uveřejnil recenzi na moju knižku "Kronika koronopodfucku I.". Vzhledem k povaze mojich textu, sem s obočim zvednutym čital uhel pohledu těchto akademickych katoliku. Tady je:

4.6.2023 v 19:41 | Karma článku: 32.85 | Přečteno: 1103 |

Ladislav Větvička

Recenze "S Jarkem po sto rokach okolo Rakusko-Uherska"

Slovensky katolicky akademicky spolek uveřejnil recenzi na moju knižku S Jarkem okolo Rakusko-Uherska. Vzhledem k povaze mojich textu, sem s obočim zvednutym čital uhel pohledu těchto akademickych katoliku. Ale musim řict, že ja.

1.6.2023 v 17:17 | Karma článku: 36.83 | Přečteno: 1505 | Diskuse

Ladislav Větvička

Kdo chce pomoci Ukrajině, nepojede letos do draheho Chorvatska, ale do Užhoroda

Posilani zbrani synkum v Podkarpatske Rusi nepomože. Naopak, zustane za nima vice mrtvych a vice zamořeneho uzemi. Pokud chcete opravdu pomoci lidem, vykašlete se letos na předražene Chorvatsko a zajedete na solna jezera

1.6.2023 v 15:16 | Karma článku: 44.88 | Přečteno: 4478 |

Další články z rubriky Společnost

Vladimír T. Gottwald

Úsměvy a úšklebky XL. (o projevech, křeslech a heslech)

Politická křesla už toho dost snesla. – Prý zjistili vědci, že čím horší zmetci, tím vzletnější hesla.

8.6.2023 v 9:00 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 234 | Diskuse

Michael Laitman

Co udělal Einstein tak skvělého, že to pomohlo lidstvu?

Einstein pro náš prospěch neudělal nic. Mimo jiné pomohl sestrojit atomovou bombu a také nám oznámil, že v našem světě existují věci, kterým nedokážeme porozumět.

8.6.2023 v 8:30 | Karma článku: 7.97 | Přečteno: 243 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Nastává čas skřetů?

Asi každý zná Pána prstenů. V posledním díle jeden z armády skřetů podobný bramboře říká větu: "Čas lidí skončil, čas skřetů nastal". Nejspíše silně nadčasové sdělení.

8.6.2023 v 6:59 | Karma článku: 34.71 | Přečteno: 1364 | Diskuse

Iva Votočková

Sražen na kolena

Směr životní cesty máme předem daný a my si můžeme jen vybrat, jak velký odpor na té cestě budeme klást. Klademe-li odpor, pak prožíváme bolest a utrpení, necháme-li se životem vést, pak je to o přijetí, lásce, vděčnosti a pokoře.

7.6.2023 v 23:41 | Karma článku: 8.58 | Přečteno: 175 |

Milan Kic

Sliby se slibují, blázni se radují!

Psal se říjen roku 2021 a bylo krátce před volbami do Poslanecké sněmovny. Tehdejší opozice sdružená v koalici SPOLU, slibovala,že nezvýší žádné daně, vzpomínáte?

7.6.2023 v 22:15 | Karma článku: 36.82 | Přečteno: 1274 | Diskuse
VIP
Počet článků 1278 Celková karma 45.87 Průměrná čtenost 10146

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Stejně ošklivá jako všechno, co Rusko dělá, komentují vítězku soutěže krásy

V každoroční soutěži krásy pro vdané ženy získala titul Paní Ruska světa 2023 učitelka angličtiny Natalja Oskarová....

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Miluji tě, ale podvádím tě. A nelituji. Studie nahlédla do hlubin nevěry

Premium Je jedním z nejrozsáhlejších výzkumů svého druhu a přináší víc než paradoxní zjištění. Vyjevuje, že důvody nevěry jsou...

Nejsou menší, jen jsou výš, říká o modelaci prsou za 65 tisíc Krejčíková

Aneta Krejčíková (32) se rozhodla pro plastiku prsou. Představitelka sekretářky Květy ze seriálu Volha si své...