Tlamy z plasteliny

10. 02. 2015 11:11:11
Jak už zme u jinych narodu vypozorovali, každy kmen ma jiste specificke znaky, keryma se odlišuje od jinych kmenu. Někteři maju velke frňaky, jini šikme oči, u nas zas velke břucha. V oblasti Palestyny žiju dva kmeny - židovsky a arabsky. Po pravdě řečene, kdyby nebyli zabaleni v tych svojich typickych hadrach a kdyby se ostřihali a oholili, nerozeznate je od sebe. Ale tyhle dva kmeny touži po tym, abyste je od sebe rozeznali. A to je dobře. Aspoň hned poznate, v kere čtvrti Jerušalajmu se pravě nachazate.

Nesmite samozřejmě zapomenut na turysty. Tych je v palestynske oblasti tež plno. Většinu to su srandovni vyznavači kultu mrtveho Žyda přibiteho na křiž, kery se pak ztratil z jeskyně. Tito vyznavači třeba lezu do špinaveho potoka jmenem Džordn a maju z teho orgastycke pocity, bo jejich idol to pry kdysik davno robil taky tak. Zvlaštni zaliba. Ale podivejme se raději na typicke představitele hlavnich kmenu.


Kmen arabsky chodi navlečeny do srandovnich pytlu. Na hlavě maju obvykle červenobily šatek


Jini Arabi, keři o sobě tvrdi, že nesu Arabi, ale Palestynci, nosi šatek černobily. Na hlavě ho drži taka srandovni trubka, připominajici ruru od vysavača. Je to velice praktycke zařizeni, zvlaště v mistnosti s ventylatorem nebo v pisečne buřce.


Arabi se vyznačuju tym, že tluču pět raz denně hlavu do země. Vyjadřuju tak uctu svemu božstvu, kere je ma pak za to rado, umožňuje jim prunik do zemi, kde lidi tyto zvyky zatim neznaju a šiři tak kulturu a pokrok do celeho světa.


Typicky Arab, když si zebere robu za manželku, tak ju zabali do takych srandovnich šatu, aby se mu na ňu nikdo nekukal. Doma ju pak može rozbalit a společně se věnuju laskyplnym hratkam. Jejich oděv je většinu černy, bo taky život, to neni žadna sranda. Barevne chodi enem děcka, bo ještě netuši, co je čeka, anebo stare baby, bo už to maju za sebu a možu byt vysmate.


Chlopi maju pravo jezdit na oslu, baby ni. Su země, kde ani řidičak nedostanu. A tak je to spravne.


Arabi su bytostni demokrati. Arab može posluchat jakukoliv stanicu v jakekoliv arabske zemi od Maroka po Oman, a všude všemu rozumi. Pokud je to teda v arabštině, že.


Děcka to maju v arabskem světě jednoduche, svoju mamu bezpečně rozeznaju podle barvy kabelky.


Arabi su velice vzdělany kmen. Dokonce aby zmatli nepřitela, všechno pišou zprava doleva. Enygma hadr. Jedinym problemem byva, že se to pak musi čist tež zprava doleva.


Arab nepotřebuje žaden stupidni zakon o zakazu huleni. Každy spravny Arab huli tabak přes vodni filtr, aby tak neobtěžoval okoli pasivnim dymem.


Poďme se fčil bliže podivat na druhy kmen, žijici ve stejne oblasti. Jeho typickym představitelem je muj rodak z Přibora, Zikmund Frojd, zakladatel zname psychedelicko-rockove skupiny.


Žydovky su švarne robky a nemusi se balit do takych vrstvenych hader jako Arabky. Možna aji Arabky su švarne robky, ale to nemožu posudit, bo sem rozbalenu žadnu neviděl. A možna je to dobře, bo kdybych jakusik rozbalenu zahlidnul, musel bysem si ju potem zebrat za ženu a musel se pětkrat denně modlit.


Na rozdil od svobodnych arabskych chlopu, keři nuti svoje roby balit se od hlavy až k patě, u žydovskeho kmeňa to je naopak. Tady su svobodomyslne ženy a ty nuti chlopy oblikat na sebe divne krovky (takže pak vypadaju jak chrobaci), na hlavě nosit klobuky ať je zima nebo leto a nechavat si vyrustat z hlavy dluhe lokně, zvane pajzy.


Robi to tak mladi aji staři, většinu se neholi a tak vypadaju tajak naši bezdomovci.


Když se na ně divate a usmivate se, oni se mrači, bo nemaju radi, když se na ně někdo diva. A když se na ně usmivate, tak maju pocit, že si z nich robite srandu. Tak se na ně raději nesmějte. Mět doma taku robu, kera vas nuti robit take srandovni věci, to neni žadna sranda a už vubec to neni k smichu.


Čim su Žydi starši, tym su chytřejši, bo furt dokola čtou take stare knižky. A až už skoro všecko umi a su skoro nejchytřejši na celem světě, pak si v klidu umřou a ty knižky předaju dalši generaci, aby aji oni byli chytři a neumřeli nevzdělani.


U teho čitani se tak srandovně kyvaju dopředu a dozadu. Když sem to zrobil v prvni třidě ve škole v sedumdesatych rokach, dostal sem od učitela pohlavek. Tady ale Žydy nikdo nebije.  Fčil nemam jistotu, kera vychovna metoda je lepši...


Ti nejchytřejši z Žydu se každy večer potkavaju u zbytku zapadni zdi chramu, kery jim rozburali zli Řymani. Na znameni protestu tluču Žydi hlavama o zeď, vyplňuju ju takyma malyma papirkama a nadavaju na cely svět, hlavně teda na Řymany.


Některe z tych starobylych bazalu su už uplně otlučene.


Kdysik davno se aji Žydi domluvali jako člověk s člověkem. Dneska si raději zavolaju přes mobil, i když su třeba metr od sebe. Možna proto, aby všecko bylo zdokumentovane pro přišti generace Bylderberga.


Tak, a fčil si představte, že ti dva synci nemaju na sobě ty krovky od chrobaka, ale ten černobily hadřik na hlavě zatiženy tu ruru. A naraz by to nebyli jedni, byli by to ti druzi a nic byste nepoznali. Ja fakt netušim, proč se ty dva kmeny nemaju tak rady...


To je sranda! Mezi tyma milijonama Žydu sem našel toho chlopa z plagatu!


Je to on, nebo ni?


Žyd pochodujici.


Ono je nahodu fajne vyholit děckam lebku už zamlada. Aspoň jim to ve zralem věku nebude blbe. My skinhedi vime svoje.


Žyd houmlesoveho typu.


Žyd cyklistyckeho typu.


Žyd kibicujiciho typu.


Žyd zimomřivy.


 

Tuž a to je všecko. Ale ať už je vam bližši kmen arabsky, nebo kmen žydovsky, jedno je jasne. Arab nikdy nebude nosit pejzy a srandovni klobuk, Žyd si nikdy neda na hlavu rulu od vysavača a nebude balit svoju robu jak mumyju. A v tym spočiva cely blizkovychodni konflikt. Jak su dva kmeny na jednom uzemi, je z teho vždycky enem pruser.

 
 
PS: Dalši teksty kompletně řešici blizkovychodni problem, su tu:

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Ladislav Větvička | úterý 10.2.2015 11:11 | karma článku: 45.80 | přečteno: 9890x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Když hoři symboly, přichaza blba doba

Je to smutne, když zhoři jakysik barak. Navic pěkny barak. A navic symbol. Ale nic neni nahodne. Symboly mizi v přesně stanoveny čas. A po jejich zmizeni obvykle přichazaju horši doby.

16.4.2019 v 13:13 | Karma článku: 48.97 | Přečteno: 26474 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nepodlehejme Afrofobii a pusťme bratry do domu!

Typicka ukazka bělošske arogance dneska proběhla ve vodach Středozemniho mořa. Italske zvlaštni jednotky podlehly Afrofobii, vtrhly na loď, kerou se naši bratři pokusili vymanit z chudoby a obohatit život bilych Afrofobu.

28.3.2019 v 12:12 | Karma článku: 48.46 | Přečteno: 19313 | Diskuse

Ladislav Větvička

Ohlupovani mladych pokračuje rychlym tempem

Nemyslim fčil všecky ty aktyvisty s cedulama za lepši vzduch nebo vice mloku. Ani všecky ty pominute Grety kere maju v batohu vic plastu jak jidla nebo Naděždy, kere transportuju chlazenu drubež.

26.3.2019 v 11:11 | Karma článku: 47.06 | Přečteno: 13074 | Diskuse

Ladislav Větvička

Jedu na dovolenku do Nahorniho Karabacha...

To je třaskava věta. Nedoporučuju vam ju použivat před vašima rodičama, snoubenkama, manželkama a hlupyma kamaradama. Nepochopili by ju.

22.3.2019 v 11:11 | Karma článku: 45.42 | Přečteno: 4721 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Jiří Opálka

Cestou necestou po Evropě

Tři roky za volantem Fiatu s frigem za zády. Stovky tisíc kilometrů dálnic, okresek, úzkých uliček center měst, krávy či osli na cestách (zejména Rumunsko a D1). Asi 1500€ na pokutách.

21.4.2019 v 22:44 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Jan Tomášek

Po stopách jabloneckých tramvají

Tramvaje na úzkém rozchodu začaly v Jablonci jezdit na přelomu 19. a 20. stol a provoz zanikl 1965. Jablonecké tramvaje zajížděly i do okolních obcí a městeček - konečné byly v Janově a Rychnově nad Nisou.

21.4.2019 v 16:30 | Karma článku: 5.59 | Přečteno: 235 | Diskuse

Jiří Opálka

Setkání s migrantem na Irunu /2015/

Budou to pomalu čtyři roky, co jsem v květnu 15 byl donucen svým tehdejším šéfem strávit několik dní ve španělském Irunu. Ne že by mi to až tak vadilo. Irun je hraniční přechod mezi Francií a Španělskem, víceméně na pobřeží.

20.4.2019 v 13:12 | Karma článku: 30.78 | Přečteno: 1189 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Dublin: přímořské město světoznámého piva, deště a legendárních spisovatelů

Černé pivo Guiness, srdeční barmani a čtvrť Temple. James Joyce, Samuel Beckett a Oscar Wilde. To vše je možné nalézt v Dublinu, v hlavním městě Irska, které se nachází na západním břehu irského ostrova.

19.4.2019 v 23:01 | Karma článku: 13.27 | Přečteno: 218 | Diskuse

Aneta Toboříková

Potosí ... 'Taky bych chtěla, aby už mi bylo 29.'

O těžkých podmínkách horníků, o tom, jak je Potosí krásné a na chvíli jsem si v něm našla kamaráda, a o tom, jak si občas nevážíme času, který máme a chceme jej urychlit, abychom už byli někde jinde.

19.4.2019 v 10:02 | Karma článku: 8.64 | Přečteno: 228 | Diskuse
VIP
Počet článků 889 Celková karma 47.44 Průměrná čtenost 10989

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz