Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 7. října 2022 Justýna

Tenkrat v Kazachstaně: v chude zemi ze špatnym pivem.

3. 12. 2014 11:11:11
Všimnul sem si, že když navštivim jakusik zemi, nedluho pote se tam stane katastrofa. Buď proběhne statni převrat, nebo začne valka, anebo ju navštivi naš prezident. Ja fakt nevim, čim to je, ale každopadně se divim mistnim vladam, že mi ještě uděluju viza. Nasledujici fotky su z doby, kdy v Kazachstanu bylo ještě všecko v pořadku.

Kazachstan vypada fajně už z letadla. Ta lomena čarka dole je jedina zatačka mezi AlmaAtu a Astanu. Takže když se v AlmaAtě zeptate na cestu, řeknu vam: "Tadytudy pětset kilaku rovně, mirně doleva, zas pět set kilaku rovně a ste tam..."

Letiště je moderni jak cyp, horši to je na ploše...

Tuž schvalně, nebali byste se? Moderni nakladni vozy a letadla ze zlomenyma křidlama...

Jine letadla su zas obrovske jak Kazachstan sam, srovnejte to s tu Ladu Nivu, ale zase jim zapomněli zrobit okna...

Hotelove pokoje sice vypadaju luksusně, ale moje zkušene oko okamžitě pozna, že všude može byt skovany nepřitel.

Podivejte se na polstrovani židliček. Vy si asi ničeho nevšimnete, ale ja sem specialist na extremizmus.

Vidite ty hakenkrajce? Až budu velky, budu robit zastupca Aničce Šabatove. Ta tež dokaže okamžitě odhalit extremizmus. Byt to u nas, tak už davno necham taky hotel zavřet. Aji s majitelem.

Na druhu stranu, o hosty tu je postarane. Otviračka od 11 do posledniho klienta. Tak to vypadalo aji u nas, na počatku devadesatych let, když zme ještě budovali kapitalizmus. Dnes, v multykulturnim socializmu už nas klient nezajima. Duležitějši su dotace.

Zvraceny svět. V bavorske hospodě s originalnima německyma klobaskama nabizeju tři typy: mnichovske, videňske a albanske...

Pojďme se raději podivat, co se v take chude zemi žere. Basturma, sušene teleci maso je snad ještě lepši, jak v Armenyji.

Vypada to jak hovězi stejk, ale je zrobeny z koniny. Konina je tady obecně brana jako nejlepši a nejkvalitnějši maso. Koňsky stejk je asi o 30% dražši jak kravsky.

Tohle pivo je sice kyrgyske, ale je to jedno. Je to stejna břečka jako všecky ostatni. A co nezkazi pivovar, to dojebe vyčepni.

Tady su ty klobasky z jidelaku. Bavorske, videňske a albanske. Mimochodem, nejlepši byly ty albanske...

Koňsky salatek...

Koňska klobaska...

Koňske...ne, tohle su jehněči kusky...

Všimněte si te reklamy. Česke garliky. Tuž to sem musel prubnut. Když sem se zeptal, co to je, řekli mi, že to je česka specialita, v Česku se to pry podava v každe hospodě. Když sem řekl, že sem ze Šlonska, ale v Česku sem to nikdy neviděl, tak mi řekli, že sem kokot a nerozumim marketyngu.

Takhle to vypada v realu. Vypadalo to jak topinka s česnekem, chutnalo to jak topinka s česnekem a byla to topinka s česnekem.

Tady je tržnica s koňskym masem. To abyste si nemysleli, že si z vas robim prdel.

.... a tady su ruzne kusky domaci koniny nakrajene na platky. Dovažat se to do EU samozřejmě nesmi. Přivezl sem asi štyry kila.

Přestože je Kazachstan muslimska země, prasatek se tež neboji. Tahle fotka je sice odjinud, ale praseči hody vypadaly podobně, akorat sem měl ožraly foťak.

Pivo v Kazachstaně je fakt hrozne. Jedinu vyjimku je bavorska hospoda Schwabskij dworik, a siť pivovarskych hospod Line Brew. Tam si spravite chuť. Děvucha je tež švarna, co? Pojďme se podivat na dalši kazašske tlamy.

S takym mafianem se nemusite bat jezdit.

Fajna děvucha, no ni? Dalši možete najit tady.
Kazachstan je obvykle placaty a škaredy, bo všude je enem step, kde desitky kilaku nepotkate strom, enem divoke koně. Ale su mista, kere su nadherne. Třeba v podhuři Ťanu a Šanu.


Samotna AlmaAta je schovana pod tym Ťanem. Anebo Šanem. Kura, mam v tym zmatek, když sem v Mistku, tež si nejsem jisty, jestli to neni Frydek.

Země je to samozřejmě nedemokratycka, s prezidentem, kery je u moci snad už pět set roku. A všude su vystavene moderni zbraně.Park prvniho prezidenta Kazachstana. Nesmite se ale nechat balamutit. Prezidenta měl Kazachstan enem jedneho, je tam furt a voli ho asi 80% obyvatelstva. A bude tam až do smrti, a tak je to spravne, bo každy prezident by si měl vyžrat to, co sam nadrobi. A ne jak u nas.

V Kazachstanu tež maju zvyky pojmenovavat letiště a jine vyznačne body po světoznamych osobach. Tady je třeba Kanal velkeho chuja

Nasledujici fotky su z Astany, z ruznych zdroju a ruznych časovych obdobi, a ukazuju bidny, chudy svět, ve kterem musi Kazaši přebyvat... Je vidět, že když je dyktator statotvorny a nerozkrade statni prostředky pro sebe, tajak to robi polityci u nas, tak se da aji cosik moderniho vybudovat...


Autor: Ladislav Větvička | středa 3.12.2014 11:11 | karma článku: 46.75 | přečteno: 16103x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Smutne navraty do zmrtvěleho Česka

Vystupil sem z letadla a na parkovišťu našel muj stary křap. Zaplatil sem za měsični parkovne tolik, co bych na RVHP zacaloval za dvě noci. Nastartoval sem, motor překvapivě po měsicu chytnul a vyjel sem z aeroporta Katowitz.

4.10.2022 v 12:44 | Karma článku: 45.17 | Přečteno: 4331 |

Ladislav Větvička

Naši synci z Hrušova pochopili system - volebni učast: NULA

Řika se o nich, že su nepřizpusobivi. Ani vlastně nevim, kdo tak hlupe slovo vymyslel a co to znamena. Bo každy je přizpusobivy a ten, kery se danemu prostředi přizpusobi rychle, je dokonce aji chytry.

27.9.2022 v 11:11 | Karma článku: 45.87 | Přečteno: 5190 |

Ladislav Větvička

15 roku blogařem, 13 vydanych knižek a 7 zlatych

Leti to jak cyp. Letos to je patnacty rok, co pišu blogy na iDnesu. Tuž sem si zrobil radost a k tomuto vyroči zrobil knižku, v kere su nejlepši texty ze všech knižek aji blogu za celu tu dobu, co pišu.

22.9.2022 v 11:55 | Karma článku: 41.49 | Přečteno: 3593 |

Ladislav Větvička

Tak mě napadlo vite co? Poďme omrknut, jak se bavi lidi na Mexiku

Z pohledu středověku nebylo Mexiko nikdy dobyto. Je to tym, že se tu nikdy nevalčilo. A považte, nejenže se tu netočil žaden film, ale dokonce ani žadna pohadka.

19.9.2022 v 10:04 | Karma článku: 43.17 | Přečteno: 5105 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Maďaři své zájmy umějí. A co my? A co Klaus?

Tak v pátek měli v Institutu na návštěvě maďarského premiéra Viktora Orbána. Skoro dvouhodinové povídání s ním a jeho týmem bylo inspirativní a místy dokonce i zábavné.

7.10.2022 v 17:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 59 | Diskuse

Jiří Herblich

Filosofie člověka – Láska

Kdo pochopil lásku, pochopil svět ve které žije. Tato úvaha provede člověka nástrahy lásky a dovede dát člověku, že víra a láska je tím nejvyšším poznání člověka

7.10.2022 v 16:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Jan Pražák

Jak jsem zhřešil s nejlepší ženskou pod sluncem

Pánbůh dřel šest dní jako kůň, to víte, takové stvoření světa musí dát pořádně zabrat. Pak už toho měl dost a rozhodl se, že sedmý den stanoví jako den odpočinku, aby se na to mohl konečně vykašlat a odfrknout si.

7.10.2022 v 14:34 | Karma článku: 11.57 | Přečteno: 231 | Diskuse

Ladislav Jakl

Maďaři své zájmy hájit umějí. A co my?

Tak jsme dnes (psáno ve čtvrtek) měli v Institutu na návštěvě maďarského premiéra Viktora Orbána. Skoro dvouhodinové povídání s ním a jeho týmem bylo inspirativní a místy dokonce i zábavné.

7.10.2022 v 10:21 | Karma článku: 36.50 | Přečteno: 850 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Dospělý muž pozná a chápe, nikam ženu netlačí

Poznávám ten rozdíl a nestačím se divit. Je to vůbec možné nechat ženě čas a netlačit? Rozdíl dospělého muže je veliký a to jsem v počátcích poznání.

6.10.2022 v 23:12 | Karma článku: 7.29 | Přečteno: 393 |
VIP
Počet článků 1227 Celková karma 45.79 Průměrná čtenost 10319

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Najdete na iDNES.cz