Jak bloger iDNES reprezentoval republiku na Střednim vychodě

2. 10. 2014 11:11:11
Tuž nemyslete si, reprezentovat stat a narod, to neni žadna prdel. Nesmite chodit v roztrhanych gaťach, musite se tvařit statotvorně, nesmite čumět babam na kozy, musite se tvařit, že vam chutna mistni žradlo, nesmite se ožrat jak hovado a musite tvrdit, že Praha je krasne město plne chytrych a vzdělanych lidi. A přesně take neštěsti mě postihlo.

Na vyzvani sem se dostavil na Minysterstvo pro kulturu, kaj mi jakysik mamlas sdělil, že sem byl jako mlady, avangardni spisovatel vybrany, abysem reprezentoval na Festyvalu spisovatelu ve Středni Azyji. "Čemu zrovna ja?" povidam temu cypovi. "Však mame plno slavnějšich synku! Hašek, Čapek, Hrabal..." Uřednik potvrdil, že to je pravda, že o nich tež uvažovali, ale že bylo šetřenim minysterskych uředniku zjištěne, že už su všeci mrtvi. A jak znamo, mrtvi blbě reprezentuju. Tuž musel sem přiznat, že na tym bylo cosik pravdy, přestože to řekl pražsky uřednik.

"A bude tam kdosik slavny, bo ja přece nebudu robit stafaž jakemusik obskurnimu festyvalu bez znamych jmen", povidam mu. "Bude tam třeba He-mink-vai, Mňačko, Hytler nebo jakysik jiny světoznamy spisovatel?". Cyp zalistoval v papirach a oznamil, že všeci jmenovani už su tež mrtvi, ale že tam bude plno jinych, živych spisovatelu z celeho šireho světa. Tuž musel sem uznat, že aji taky argument měl jakusik validytu.

"No dobre, a nebudu muset podepisovat jakesik prezenčni listiny tajak synci v Narodnim v sedumasedumdesatem, anebo hajlovat jak za Hajdrycha? Bo to bysem pak v knajpě Na rožku těžko obhajoval." Bylo mi potvrzene, že ni. Že nejen že nebudu muset nic podepisovat ani proti nikomu hlasovat, naopak že bude žradlo, lužko a doprava zadarmo. Fčil už sem nemohl nic namitat.

A tak se stalo, že Ladislav Větvička, bloger, kery neumi česky a nema rad uředniky, byl uřednikama vyslany, aby reprezentoval češtinu v cizině... Svět je plny para Doksu, řikal už Karel Heinz na Machově jezeře, než lapnul tyfus při hašeni Litoměřic...


Kura, s tym Vetvichku mě nasrali, ale když sem zjistil, že z Ukrajinca Vjačeslava zrobili Wiyatcheslawa, tuž mě to přešlo...


Na RVHP mě přijemně překvapila starost Minysterstva vnitra o moju bezpečnost. Člověk se citi tak nějak bezpečněji, když vidi, že ozbrojeny transporter by okamžitě zasahnul, kdyby se mě třeba jakysik muslim pokusil vyhodit do vzduchu. (Pozn: RVHP neni Rada Vzajemne Hospodařske Pomoci, nybrž Ruzyně Vaclava Havla, pyčo)
No vidite. Furt to řikam. Člověk se citi tak nějak bezpečněji. Zvlaště, když se na vas zaměři ostřiži zrak ozbrojeneho synka.
Pokud by mě ten ozbrojeny švarny synek zastřelil, možna by dostal metal, a ve staři by mohl vysedavat po lavičkach, vystavovat metaly a chlubit se tym, že odprasknul českeho avangardniho spisovatela.
Spoření ve zlatě je dlouhodobě výnosnější než služby bank a mnohem jistější než akcie, či spekulace na burze. Ve zlatě najdete konzervativní investici, která určitě odolá zubu času.
This is real Armenia...
To by mě zajimalo, jestli by ten synek svitil lip jak ta lampa, kdyby se rozkročil až na ten levy drat...


Blazniva Marketa, v podchodu armenskeho nadraži...
Ja si myslim, že lidi by měli udržovat stare dobre zvyky. Kněz by neměl čumět na porno v tabletu, neměl by se divat večer na ČT1 a neměl by jezdit taxikama.
Synci...
...a jejich hračky. Tež zme si s partyju hrali za lesikem u hasičarny ve stare vetřiesce, kera byla dobita jak cyganske hračky...
Radost ze života. To je to, o co tady ide! A je jedno, jestli ste bohati v Česku, nebo chudi v Karabachu...
Su mista, z kerych ide mraz po zadach a robi se husakova koža...
Nove tajemstvi pro Dana Brauna prozrazene. Ježiš měl brachu. Asi nevlastniho, bo na rozdil od Ježiša je černy.
To by mě zajimalo, jestli byste tudyma šli v noci. Historicke město Šuši, ale v pozadi nesu zdi starobyleho hradu. Su to zbytky starych domu a ulic. Město etnycky vyčištěno. Ze sedmnacti tisic obyvatel jich tady dnes žiju necele tři tisicovky...
Hřbitovy. Dalši mrazive misto. Tenhle je na břehu druheho nejvyše položeneho jezera na světě a su tu nahrobky z devateho stoleti po Kristovi. V te době u nas Svatopluk povidal synkum cosik o prutach a Praha byla takhle malinka...
Kostel s křidlama. Kdo to kdy viděl?
Ja sem to organyzatorum řikal, že se mnu to budu mět těžke, bo politycka korektnost je zbraň neomarxystu, keru ja neuznavam, bo nejsem žadny podplaceny česky novinař.
V pozadi nejznamějši armenska hora Arafat (5.137 m), dneska nejvyšši turecka hora na kere se narodil znamy palestynsky tenorista. Tak už to v dějinach chodi. Mimochodem, kdyby Kubiš s tym architektem z Gabčikova nezabili Hajdrycha, mohla byt dneska Sněžka v Polsku.
Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, učastnik Festyvalu spisovatelu LitArk 2014
Autor: Ladislav Větvička | čtvrtek 2.10.2014 11:11 | karma článku: 42.58 | přečteno: 5122x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Kura, čeho sem se to dočkal? Kdyby mi kdosik v řijnu 89 řeknul: "Tu maš kličky a jdi na naměsti Lidovych milici zvonit", asi bych na něho čuměl jak puk. Asi bych se zeptal: "Proč? Co tym změnim?"

17.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 44.10 | Přečteno: 2907 | Diskuse

Ladislav Větvička

Retro potraviny su propagace komunyzmu!

Tak se nam tady rozmohl taky nešvar. Někteři vyrobci si našli staru knižku s normama ČSN a začali robit vyrobky podle receptur z dob totality.

8.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 47.87 | Přečteno: 16849 | Diskuse

Ladislav Větvička

Svatky neklidu

No tak to vidite, jak su ty přijemne věci pomijive. Měsic se prodirate narvanyma hytlermarketama, kde si mladi asi mysli, že ustředni vybor těsně před Vanocama pusti do prodeje jakesik podpulťaky, tyden se stresujete doma,

27.12.2018 v 11:11 | Karma článku: 46.42 | Přečteno: 7355 | Diskuse

Ladislav Větvička

Christmas time

Mam taky dojem, že pod vlivem masově medyjalni propagandy zapominame, že se bliži čas Vanoc, a že byzme měli trochu spočnut, rozhlidnut se kolem sebe a uznat, že nejenom my, ale aji lidi okolo nas maju plno roboty.

12.12.2018 v 13:31 | Karma článku: 46.04 | Přečteno: 8171 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jakl

Klinická smrt vlastnictví

Co je tvoje, to je moje. A co je moje, do toho ti nic není. Tuhle průpovídku známe každý už od dětství. Zesměšňuje všechny, co si dělají nárok na to, co je ostatních, ale své si urputně drží.

17.1.2019 v 15:49 | Karma článku: 22.22 | Přečteno: 282 | Diskuse

Jan Pražák

Bez podprsenky, ve vytahaným triku a v teplákách

„Honzo, tobě to můžu říct, ty se mi nebudeš smát.“ Pravila Maruška, když jsem se jí včera zeptal, proč se nad kafem a větrníkem tak hezky nakrucuje a natřásá hrudníkem. Tiše jsem přikývnul a čekal, co z ní vypadne.

17.1.2019 v 14:05 | Karma článku: 21.77 | Přečteno: 1076 | Diskuse

Libuše Palková

Podvodnice a podvodní Betlém

Je už dávno po vánocích, ale já teprve nedávno uklízela poslední zbytky vánoční výzdoby, a když jsem ukládala do krabice svůj krásný papírový Betlémek vzpomněla jsem si, že v Itálii jsem jednou viděla podvodní jesličky s Ježíškem

17.1.2019 v 11:52 | Karma článku: 9.30 | Přečteno: 516 | Diskuse

Tadeáš Firla

Je dobré občas zastavit, nebo alespoň přibrzdit

Když jedeme po dálnici, tak si člověk neuvědomí rychlost, kterou se pohybuje, až tehdy, když sám zastaví. Nikdo není schopen zpomalit tento nepřetržitý tok vozidel.

17.1.2019 v 9:24 | Karma článku: 5.27 | Přečteno: 176 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

O milování na recepci

Naskočila jsem do auta, protože si jeden Řek stěžoval, že moji zaměstnanci využívají recepci ke svým erotickým potřebám. Každým rokem jsem samozřejmě čekala na nějaké nepříjemnosti nebo legraci, ale tohle! A co náš zákon? A co já?

17.1.2019 v 8:16 | Karma článku: 19.24 | Přečteno: 1307 | Diskuse
VIP
Počet článků 876 Celková karma 47.08 Průměrná čtenost 10892

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz