Pátek 7. října 2022, svátek má Justýna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 7. října 2022 Justýna

Tenkrat v Syrii: starejte se o svoje děcka sami.

5. 12. 2014 11:11:11
Dalši země, kaj sem byl nedluho před tym, než sem tam zažehnul dilo zkazy Mordoru, byla Syria. Přiletěl sem do Damašku po pulnoci, v centru sem měl vyhlidnuty maly hostel, ale dostal sem se k němu až okolo třeti rano. Všude tma, v

Fajně sem se vyspal. To sem samozřejmě věděl, že Syryja je země určena k likvidaci. Řikal mi to general Klark, zaznam jeho rozhovoru je tady, tuž ale věřili byste temu, když všude okolo vas je klid, mir a fakani si hraju ze svojima dobityma muslimskyma hračkama? A čemu by kdo taku zem rozbijal, když je silna a stabilni? Sudruh Klark ale mluvil jasně - rozbijeme ju, bo je silna a stabilni... zajeď si tam, Ladik, dokud je čas.

Tuž sem jel. Mam rad země autentycke. Maroko s Maročanama, Lybiju s Lybijcama a Syriju ze Syřanama. Nepotřebuju vidět Maročany v Holandsku, Turky v Německu, Syřany v Česku a Ameryčany v Iraku.


Probudil sem se, vylez na ulicu a venku pohoda a klid, Majdan daleko. Čističi but čekali na klienty, hulili cygara a nic je nemohlo rozhazat.Vysmati synci roznašali sladkosti...A turisti z Arabyje a Československa si prohližali pamatky.Jediny, kery se tvařil kysele, byl cyp z OstravyNa břehu Eufratu se dalo s mistnima synkama fajně zapařit, popit pivka a vyžahnut par flašek Araku. Dneska je tohle město pod kontrolu islamistu. Už tam neni ani tato knajpa, ani pivko, ani Arak, ani ti synci. Enem Eufrat furt teče tajak před pěti tisici rokama a divi se, co my zme za kokoty...Tady a tenkrat si ještě nikdo nehral na to, že huleni vodni dymky je protizakonne, anebo protiallahovske
S křesťanama v jednom z nejstaršich mist, kaj ještě Kristus běhal naboso, než si kupil kristusky. Panak mistniho ruma dokaže rozesmat aji ostravskeho cypa.
Tuž co, už ste koštovali taku pochutku, jaku može byt vařena velbludi hlava? Celu hlavu sem nekoštoval, ale polivka byla vyborna.Kultura vodnich dymek v Syryji byla o dvě třidy vyš jak v Česku. Všimněte se, že každy chlop měl svoju vlastni vodni dymku, a každych deset minut přichazal pingel a měnil uhliky.General Klark mi řikal: Ladik, objeď to všecko, bo až se vratiš, rozmlatime to tam tak, že to už nepoznaš.Tuž nakupil sem jakesik asadovy bankovky a vyrazil do pouště.Mavajicich Bašaru bylo všude plno...Policajtu bylo všude plno tež. Tuž, v take zemi přece nemožete robit ozbrojeny převrat, byste si řekli, že? To sem ale nepočital s nestřeženu hranicu z Turecka a Iraku.Nicmeně, co se tyka žradla, byvala tato země kulinařskym rajem...
Aji zajimave odbytiště pro naše německe vyrobky to bylo...Švarnych děvuch tež bylo vidět hafo...Aji švarnych synku...i když, tento určitě patřil k teroristam...
Toto byla Palmyra. Několik tisic let stare město. V muzeu byly pamatky nevyčislitelne ceny. Město je dneska rozstřilanějši vic, jak po teroru Řimske řiše, a pamatky z muzea se prodavaju bohatym Ameryčanum na černych tržnicach v Iraku...Tenhle kostel a pamatnik armenske genocydy si už dneska nevyfotite. Byl zlikvidovany a rozbořeny islamistama. Jeho aktualni stav vypada takto:


 der-zor-church02.jpg


 

To je zajimave, jak v zemi, kde udajně všeci Bašara nenavidi, si jeho fotky vylepuju na auta a baraky...
Na dveře klaštera sem zabuchal asi o pulnoci. Dovalil sem stopem z od libanonske hranice, tuž přijezd se dal těžce odhadnut. Odevřela mi stara jeptiška, puvodem z Litvy. Bez řeči připravila večeřu pro hladoveho pocestneho a odvedla mě do pokoja. To všecko zadarmo. Prachy, kere sem pak dal kostelu, se do teho nepočitaju, to sem odevzdal panubohu...

Nasledujici fotky su z křesťanskeho města Malula. Kdysik mivalo okolo 2000 obyvatel. Dnes už ni. Po utoku islamistu byly kostely vypalene, lidi vyhnani...


Kdysik...a fčil...najděte pět rozdilu...
imagesCA1KRJHS.jpgSituace předtym, než Putin zebral Ameryce duvody zasahnut, vypadala fakt blbě, ale zda se, že nakonec se jednotkam sudruha Asada podařilo teroristy zlikvidovat. Sudruh Asad navštivil městečko o Velikonocach 2014.

Tuž ale podivejme se na ty děcka. Děcka su všude stejne. Nic nevědi o ideologyjach, o polityce. Dva a pul milijonu Syřanu, z teho skoro milijon děcek už muselo utect pryč. Pryč ze země, kera byla jejich, než zme začali podporovat ty "demokraty", keři rozstřilali tuhle zem.
 

A fčil, po všeckych tych fotkach, si asi myslite, že plně podporuju zachranu syrskych křesťanu a hlavně děcek, a jejich převoz do Česka. Dvě stě tisic mrtvych lidi, z teho dest tisic mrtvych děcek... a naši ekoterorysti tež volaju po přijmu uprchliku...

Tuž jak? Zebrali byste si děcka a jejich rodiče dodom? Podporujete jejich přisun do Česka? Myslite si, že po tom všem nadhernem, co sem prožil v Syryji, bych podpořil jejich přesun do Česka? Ne. Zapomeňte na to.

Mile děcka, tady byste se nikdy necitily doma. Je tu zima, žereme tu prasata a zapijame alkoholem. Našu řeč se nikdy nenaučite a my zme smějici se bestyje. Naš humor nikdy nepochopite. Do konca vašeho života vam budeme davat najevo, že nejste odsud, bo cizinec neni našinec. Zrobim všecko pro to, abyzme zastavili vražděni u vas, abyste se mohli vratit dodom a pěstovat svoju kulturu.

Ale nechci tu vašu kulturu vidět u nas. A pokud jakysik pravdolaskař ma pocit, že musime pomahat, tak určitě najde volny pokoj ve svojem baraku. Ja ho mam rezervovany pro synky z ukrajinske valky. Brzo jich tady bude dost.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Golanske kopečky

Autor: Ladislav Větvička | pátek 5.12.2014 11:11 | karma článku: 48.37 | přečteno: 26440x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Smutne navraty do zmrtvěleho Česka

Vystupil sem z letadla a na parkovišťu našel muj stary křap. Zaplatil sem za měsični parkovne tolik, co bych na RVHP zacaloval za dvě noci. Nastartoval sem, motor překvapivě po měsicu chytnul a vyjel sem z aeroporta Katowitz.

4.10.2022 v 12:44 | Karma článku: 45.16 | Přečteno: 4331 |

Ladislav Větvička

Naši synci z Hrušova pochopili system - volebni učast: NULA

Řika se o nich, že su nepřizpusobivi. Ani vlastně nevim, kdo tak hlupe slovo vymyslel a co to znamena. Bo každy je přizpusobivy a ten, kery se danemu prostředi přizpusobi rychle, je dokonce aji chytry.

27.9.2022 v 11:11 | Karma článku: 45.87 | Přečteno: 5190 |

Ladislav Větvička

15 roku blogařem, 13 vydanych knižek a 7 zlatych

Leti to jak cyp. Letos to je patnacty rok, co pišu blogy na iDnesu. Tuž sem si zrobil radost a k tomuto vyroči zrobil knižku, v kere su nejlepši texty ze všech knižek aji blogu za celu tu dobu, co pišu.

22.9.2022 v 11:55 | Karma článku: 41.49 | Přečteno: 3593 |

Ladislav Větvička

Tak mě napadlo vite co? Poďme omrknut, jak se bavi lidi na Mexiku

Z pohledu středověku nebylo Mexiko nikdy dobyto. Je to tym, že se tu nikdy nevalčilo. A považte, nejenže se tu netočil žaden film, ale dokonce ani žadna pohadka.

19.9.2022 v 10:04 | Karma článku: 43.17 | Přečteno: 5105 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Karel Trčálek

Maďaři své zájmy umějí. A co my? A co Klaus?

Tak v pátek měli v Institutu na návštěvě maďarského premiéra Viktora Orbána. Skoro dvouhodinové povídání s ním a jeho týmem bylo inspirativní a místy dokonce i zábavné.

7.10.2022 v 17:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Jiří Herblich

Filosofie člověka – Láska

Kdo pochopil lásku, pochopil svět ve které žije. Tato úvaha provede člověka nástrahy lásky a dovede dát člověku, že víra a láska je tím nejvyšším poznání člověka

7.10.2022 v 16:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 21 | Diskuse

Jan Pražák

Jak jsem zhřešil s nejlepší ženskou pod sluncem

Pánbůh dřel šest dní jako kůň, to víte, takové stvoření světa musí dát pořádně zabrat. Pak už toho měl dost a rozhodl se, že sedmý den stanoví jako den odpočinku, aby se na to mohl konečně vykašlat a odfrknout si.

7.10.2022 v 14:34 | Karma článku: 11.19 | Přečteno: 223 | Diskuse

Ladislav Jakl

Maďaři své zájmy hájit umějí. A co my?

Tak jsme dnes (psáno ve čtvrtek) měli v Institutu na návštěvě maďarského premiéra Viktora Orbána. Skoro dvouhodinové povídání s ním a jeho týmem bylo inspirativní a místy dokonce i zábavné.

7.10.2022 v 10:21 | Karma článku: 36.39 | Přečteno: 840 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Dospělý muž pozná a chápe, nikam ženu netlačí

Poznávám ten rozdíl a nestačím se divit. Je to vůbec možné nechat ženě čas a netlačit? Rozdíl dospělého muže je veliký a to jsem v počátcích poznání.

6.10.2022 v 23:12 | Karma článku: 7.29 | Přečteno: 393 |
VIP
Počet článků 1227 Celková karma 45.79 Průměrná čtenost 10319

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz

Osobni web s knižkama: www.ladikvetvicka.cz 

Kniha 15 roku blogařem 

Ladislav Větvička, porubsky baraba, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně, Hispaňole nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně. 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na webu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Kronika koronopodfucku I. & II., Zrnko písku

 

Najdete na iDNES.cz