Štreka na Atlas (4) - Jak sem zrobil na Ostravsku pořadek

27. 02. 2008 10:59:55
Tož nebyla to žadna sranda, ale nakonec sem přečital celych 750 stranek teho Koranu. Kery iny ostravak se može chlubit, že to přečital cele? Každopadně mi bylo naprosto jasne, že Islam je vyhradně naboženstvi miru. Kdyby na světě lidi neprudili s budhismem, leninismem, evangelismem a podobnymi cyparnami, byl by na světě už davno mir a lidi by se konečně mohli věnovat boji za jeho udrženi.
Minaret LedniceMinaret LedniceLadislav Vetvicka

Knižku sem dočital ve štyry rano, tož na šichtu sem jel s očima rudyma jak světla na semaforu. Celu dobu sem se těšil, až budu povidat synkum, jak zavedu ordnung na ostravsko. Hned o prvni přestavce na kafe jsem jim to vyvalil. Vubec to nepochopili.

„Zje cyp?“, ječel Franta. „To, že jedeš hulit vodni dymku kajsik do Arabska, eščě neznamena, že to musiš zavadět tady!“ Byl chytry jak vynalezce Gugla. Ostatni měli podobně blbe dřysty. Evidentně su ztraceni. Pokusil sem se jim vysvětlit, že by si to měli nastudovat tež, bo se jim to može brzo hodit. Když sem se byl vloni podivat v Bosně, byla tam fajna mešita aji s minaretem v každe vesnici. Tajak u nas kostel a hospoda, tam minaret a kavarna. Jake by to bylo pěkne, kdyby u nas mohly byt v každe vesničce vedle sebe kostel katolicky, evangelicky, pravoslavny, mešita s minaretem a třeba aji budhisticky chram. Cely svět by k nam do Prajzke jezdil robit si fotky.

„Islam u nas nema tradici“, byla dalši naražka. No a co? Huleni travy u nas tež nemělo tradici a jak se to fajně vypracovalo! Mezi děckama z gymplu zme dokonce nejlepši na světě! Tajak v pivu. Staři maju prvni misto v piti piva, mladi v huleni travy, no a baby by mohly byt prvni v počtu zabalenych hlav ve středni Evropě. Když to može implementovat takovy zkostnatěly stat jako Německo, nebo Brytanije, co byzme nemohli my? A mnoha babam by vubec neuškodilo, kdyby si zamotaly hlavy do těch černych plaštěnek. Třeba susedka, enem ju potkam v šopu, tak mam pokaženy cely den. Tu by mohli zamotat klidně celu od hlavy až ke gumakam. Sice by se ji špatně robilo na polu, ale mohla by se vyměnit s Lubanem a mohla by řidit traktor, no ni? To by byla sranda jak by tam seděla v tym černym munduru!

Zakaz vepřoveho by tež nikdo nepoznal, prostě by se to nahradilo jehněčim ze Slovenska. Nedavno mi dal Pavel okoštovat klobasky z berana a jake byly fajne! Vždyť ta banda hňupu v Kaufičku stejně nakupuje take svinstva, ktere nemaju s poctivu klobasku či buřtem nic společneho. A bravka to nevidělo chrochtat ani zdalky. Zvykli by zme si rychle. A ještě budeme spokojeni! Bo bravek smrdi, ale taka ovečka, to je radosť pohladit! A kolik kožišku bude! Zkustě zrobiť kožišek z bravka – to bysem chtěl vidět kera sexbomba z Hulvak by to na sebe vzala. Kožuch se štětinama! Kdo to kdy viděl?

Aji s chlastem to pude. Bude to sice těžke, bo u nas ve vesnici neznam nikoho, kdo by nechlastal. Vedle v Kravařach byl jeden abstynent, ale ten si kajsik zkazil jatra, jinač by chlastal tež. To bude problem, bo co by chlapi robili, kdybyzme jim zakazali chlast? Ale tež si to dokažu představit. Dal by sem si Jehňo-knedlo-zelo v knajpě Na rožku a zapil to sprajtem. Jarek by moh furt chodit hrat kulec, misto sedmi kusu Ostravy by si dal třeba utopenca a Fantu. A když chytraci vymysleli nealkoholicke pivo a lude tu sračku pijů, tož pro stareho Jelinka nebude problem vymyslet nealkoholicku slivovicu, aby Bolek neremcal. Však technologie mame a hlupi tež nejsme, ni? Však jeden vychytraly němec nas dobře odhadnul jako smějici se bestyje.

A fajne to bude, až zavedeme šariju. Po ulicach budu chodit kvanta chlapu s useknutou rukou, někteři s useknutyma oběma. To bude super, už se těšim a sam se pudu podivat na Masarykove naměsti, až budu sekat ruku temu pajtašovi, co mi vloni vyčoroval autoradyjo. A moh by si podat naposled ruku s tym hňupem, co mi čornul vuzek aji s fajnym koňskym hnojem. A pak by spolem mohli spolu sedět v Kaefcečku a čučet ven jako dycky. A všichni by hned viděli, kdo čoruje.

No ja, ale kdo by pak robil? Zas by to zustalo na mě a ja bych dřel jak cyp na duchody těch gizdu s posekanyma rukama. Tak to ni. Chlapi maju pravdu. To musime dobře promyslet. Zatim to nechame ta jak to je. A zavadět je to třeba postupně, aby si teho nikdo nevšimnul. Nejdřiv zakažeme cigara, pak zakažeme chlast. A možna se nemusi ani nic zakazovat, stači zvednut daně a ceny a je to. Kdo by chlastal lahvač za stovku? Však ti hlupi ostravaci si teho nevšimnou. A až, tak bude pozdě. Jak v te fajne knižce s těma mlokama.

Mějte se hezky, gizdi, ja si zabalim věci a zitra odlitam do Maroka studovat mistni zvyky.

A až se vratim, tak Vam o tym napišu. A pak si Vas kupim. Všecky...

Větva

Štreka na Atlas (1)

Štreka na Atlas (2)

Štreka na Atlas (3)

Štreka na Atlas (4)

Štreka na Atlas (5)

Štreka na Atlas (6)

Jak sem zklamal Ahmeda

Autor: Ladislav Větvička | středa 27.2.2008 10:59 | karma článku: 30.81 | přečteno: 4121x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Kura, čeho sem se to dočkal? Kdyby mi kdosik v řijnu 89 řeknul: "Tu maš kličky a jdi na naměsti Lidovych milici zvonit", asi bych na něho čuměl jak puk. Asi bych se zeptal: "Proč? Co tym změnim?"

17.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.24 | Přečteno: 11498 | Diskuse

Ladislav Větvička

Retro potraviny su propagace komunyzmu!

Tak se nam tady rozmohl taky nešvar. Někteři vyrobci si našli staru knižku s normama ČSN a začali robit vyrobky podle receptur z dob totality.

8.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 47.92 | Přečteno: 17400 | Diskuse

Ladislav Větvička

Svatky neklidu

No tak to vidite, jak su ty přijemne věci pomijive. Měsic se prodirate narvanyma hytlermarketama, kde si mladi asi mysli, že ustředni vybor těsně před Vanocama pusti do prodeje jakesik podpulťaky, tyden se stresujete doma,

27.12.2018 v 11:11 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 7523 | Diskuse

Ladislav Větvička

Christmas time

Mam taky dojem, že pod vlivem masově medyjalni propagandy zapominame, že se bliži čas Vanoc, a že byzme měli trochu spočnut, rozhlidnut se kolem sebe a uznat, že nejenom my, ale aji lidi okolo nas maju plno roboty.

12.12.2018 v 13:31 | Karma článku: 46.08 | Přečteno: 8287 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Vladimír Hauk

Barevný slum milionářů z chatrčí

Indonéský Malang je druhým největším městem východní Jávy. Jodipan, malá čtvrť barevných domečků u řeky, leží přímo v centru. Špinavý a páchnoucí slum se proměnil v místo, které žádný návštěvník města nemůže minout. Proč?

18.1.2019 v 13:15 | Karma článku: 16.73 | Přečteno: 345 | Diskuse

Petr Novák

Anglie a Irsko autem ještě za EU v r.2018 - I.část

Každá dovolenková cesta, i ta v roce 2018 do Anglie, na ostrov Man, do Skotska, do Severního Irska a Irské republiky, začíná teoretickou a praktickou přípravou na cestu. O té je první část článku.

18.1.2019 v 10:55 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 292 | Diskuse

Jan Sochor

Toulky Toulavou: Bechyně - perla v bílém

Sluníčka a sněhu dohromady jsme si u nás v kraji od Tábora až k nám... letos zatím moc neužili. Když se to tedy konečně sešlo, neváhal jsem, vzal foťák a hurá na výlet. Ale kam? První volba padla na Bechyni.

18.1.2019 v 10:54 | Karma článku: 17.91 | Přečteno: 497 | Diskuse

Zuzana Palečková

Gabon 13 - Smutek u Pygmejů

V Čechách předpokládám, že někam jedu a také tam dojedu ve stejném dopravním prostředku. V Gabonu jsem zjistila, že tomu tak nemusí být vždy. A co? Však ono to nějak dopadne!

18.1.2019 v 2:28 | Karma článku: 12.65 | Přečteno: 373 | Diskuse

Klára Kutačová

Cesta kolem světa - Singapur

Singapur je skutečně poněkud netradiční branou vstupu do JV Asie, ale zároveň pro mě dobrým mezistupněm mezi Kanadou a "tou pravou Asií", kam se postupně chystám přejet.

17.1.2019 v 10:00 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 373 | Diskuse
VIP
Počet článků 876 Celková karma 47.68 Průměrná čtenost 10903

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz