Divny, negatyvni svět a "Zatiši se lvy"

12. 04. 2012 11:11:11
Tuž nevim. V posledni době sem měl taky hlupy dojem, že žiju v divnem světě. Lidi su negatyvni, naštvani, vyhrožuju mi. Na slovenskem blogu mi admin napsal, že mi zruši blog, bo sem v textu o ostravske Nove Karolině-Fakušimě použil slovni spojeni "dojebali to". Kdybych take slovo v milionach vyznamu neslyšel na Slovači dnes a denně, zastyděl by sem se. Ale zda se, že admini na Slovensku žiju furt v době Miry Dušina. Na blogu ajiDnesu mi zase imaginarni system vyhrožoval, že pokud si nezměnim gzycht, zruši mě tež, bo muj gzycht, kaj se leju pivo do hlavy, odporuje jakymsik divnym pravidlam. Tuž, jak řikal Ruda Havlik, že sem měky nechat se zrušit blog, měl pravdu, bo sem na něm drogově zavisly. Vyměnil sem si gzycht, zrušil slovo "dojebany" a diky temu vam možu ukazat cosik pozityvniho z tohoto světa.
Už mě znate, ni? Vite, že sem cosik projel, stopem, autobusem, pěšky aji vlakem a tajak žebrak pařil s partyju v Syryji, Moldavsku, Bělorusku, Podkarpatsku, Maroku, Gruzii a dalšich fajnych mistach.
Možu vam řict, že to misto, kaj sem stravil par dni v březnu, je nesrovnatelne s čimkoliv předtim. Cejlon, dnešnim jazykem Šri Lanka. Neuvěřitelny ostrov plny pohody a fajnych lidi, bo zatim tu furt nejezdi moc protivnych mamlasu ani z EuroSajuzu, ani z Česka.

Tuž toto je male zatiši se lvem. Nedejte se pivko na snidaňu, když je okolo tak fajně...
Děvucha to ze lvama trochu přehnala, tuž ve stinu pod fiky, poslucha slaviky...

Žranica na Cejlonu je trochu jednotvarna. Kari ryža stokrat jinak, pokažde chutna, malo kaloricka. Když už vam leze krkem, možete zežrat kus ryby a hranole k temu.
Mistni kulinařske speciality neexistuju. Na co byste se tež namahali, když vam banany a kokosy rostu na zahradě?
Muj každodenni společnik. Kari ryža mu chutnala.
Vyhled z oblibene knajpy...
Luxusni jachty mistnich rybařu. Na moře vyražali navečer, hned po zpravach na Nově.
Ubohy, bosy mistni rybař. Chudak, určitě nema stavebni spořeni, ani hypoteku, nespoři ve druhem piliři na duchod. Nic takeho nepotřebuje. A čemu to potřebujete vy?
Čim meně pravidel, tim meně buraček. Už by si to tež ti hňupi v našem parlamentu mohli uvědomit. Buzerovat a okradat na daňach, to jim ide dobře.
Prava arijska plaž. Helmut z Hlučina mě pochvalil, že sem si fajně vybral.

Čira radost. Až budeš větši, synku, zaplatiš školne a možeš jit studovat do Česka.

Za nocleh tu zaplatite okolo 80 kaček. Ja sem ale robil zhyčkaneho turistu a dopřal sem si luxus za 200kaček, s kupelku a s baldachynem nad postelu. Doma mi stara řika: "To neni baldachyn, to je moskytyjera, cype."

Mistni lid je přivětivy, dobrosrdečny a usměvavy.
Děvuchy idu z nakupu. Až raz budu bohate, kupi jim stary auto, a budu moct valit každy vikend do hytlermarketu, kaj si nakupi vodu v plastu, syr syroveho typu a homogenyzovane mliko.

Mistni zviřatka su sympatycke. Veverky, varhani, aji take male opičky.

To sem ja. Tež mam taku malu opičku. To je ta fotka, kera odporovala pravidlam ajiDnesu. Pry se leju pivo do moc černe hlavy.
Moja nejoblibenějši knajpa. Lahvače Lion, prodavane ve velkych flaškach 0,65l, fajnežradlo a wifina. Tady sem v klidu a pohodě dopsal novu knižku "Tajemstvi bohatych Ostravaku".

Mistni bohove mi byli nakloněni.
Mistni naboženstvi je vubec fajna zaležitost. Tady se nevystavuju v kostelach mrtvi chlopi s hřebikama v rukach. Tady se oslavuje život. A proto je symbolem mistniho lidu symbol života, pořadny klacek. Sen každeho Cejloňana. Aspoň tady nam možu Cejloňani zavidět.
Mistni naboženstvi mě tak zaujalo, že sem se vydal na 2.500m vysoky kopec, poutni misto. Poutni je proto, že ma samozřejmě tvar obrovskeho a navic ztopořeneho. Pokud mate slabu představivost, tuž si představte, že je v trenkach.
Na vrcholku žiju obrovšti pavuci, keři do svojich obřich pavučin chytaju lidi a dluhym sosakem jim vycucavaju mozek. Pak je zdanlivě neporušene vracaju zpatky. Taci lidi su pak idealnimi kandydaty do parlamentu. Schvalně se na Male straně zeptejte, kery z poslancu už byl na Cejlonu.
Mimochodem, Cejloňani maju fajne pismo. Co mi to enem připomina?

...turistycka propaganda. Nic vic. Lysa Hora v Beskydach je tež hezka.
Ranni hygijena.
Cejlonsky prezident ukazuje, že Cejlon je prostě jednička!!!
Kanadska firma Bata. Dnes už se ani nesnaži naznačit hačkem nad "t", že byla bolševiky a jejich kolaboranty ukradena moravskemu majiteli Janu Antoninovi a cely projekt byl degradovany na obyčejne kšeftaře s butama. Radši budu nakupovat v Kundanmalsu, než u Bata.
Chčije a chčije. Co fčil? Asi se budu muset vratit do teho našeho Tatarstanu.
...ja, abysem nezapomněl. Tady je to zatiši se lvy. Mimochodem, chladit pivo ve studene vodě, kera měla asi 22°C, nebyl dobry napad. Tuž, chybama se člověk uči, Bohušu...
Hikkaduwa, Cejlon(Šri Lanka), březen 2012. Diky RH za super tip. Letenka 12 tis, hotel 200Kč/noc, oběd 60Kč, pivo 35Kč. Panove - kery z vas to ma?
Autor: Ladislav Větvička | čtvrtek 12.4.2012 11:11 | karma článku: 43.37 | přečteno: 10352x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Kura, čeho sem se to dočkal? Kdyby mi kdosik v řijnu 89 řeknul: "Tu maš kličky a jdi na naměsti Lidovych milici zvonit", asi bych na něho čuměl jak puk. Asi bych se zeptal: "Proč? Co tym změnim?"

17.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.25 | Přečteno: 11552 | Diskuse

Ladislav Větvička

Retro potraviny su propagace komunyzmu!

Tak se nam tady rozmohl taky nešvar. Někteři vyrobci si našli staru knižku s normama ČSN a začali robit vyrobky podle receptur z dob totality.

8.1.2019 v 11:11 | Karma článku: 47.93 | Přečteno: 17405 | Diskuse

Ladislav Větvička

Svatky neklidu

No tak to vidite, jak su ty přijemne věci pomijive. Měsic se prodirate narvanyma hytlermarketama, kde si mladi asi mysli, že ustředni vybor těsně před Vanocama pusti do prodeje jakesik podpulťaky, tyden se stresujete doma,

27.12.2018 v 11:11 | Karma článku: 46.49 | Přečteno: 7524 | Diskuse

Ladislav Větvička

Christmas time

Mam taky dojem, že pod vlivem masově medyjalni propagandy zapominame, že se bliži čas Vanoc, a že byzme měli trochu spočnut, rozhlidnut se kolem sebe a uznat, že nejenom my, ale aji lidi okolo nas maju plno roboty.

12.12.2018 v 13:31 | Karma článku: 46.09 | Přečteno: 8287 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Vladimír Hauk

Barevný slum milionářů z chatrčí

Indonéský Malang je druhým největším městem východní Jávy. Jodipan, malá čtvrť barevných domečků u řeky, leží přímo v centru. Špinavý a páchnoucí slum se proměnil v místo, které žádný návštěvník města nemůže minout. Proč?

18.1.2019 v 13:15 | Karma článku: 16.74 | Přečteno: 347 | Diskuse

Petr Novák

Anglie a Irsko autem ještě za EU v r.2018 - I.část

Každá dovolenková cesta, i ta v roce 2018 do Anglie, na ostrov Man, do Skotska, do Severního Irska a Irské republiky, začíná teoretickou a praktickou přípravou na cestu. O té je první část článku.

18.1.2019 v 10:55 | Karma článku: 7.82 | Přečteno: 294 | Diskuse

Jan Sochor

Toulky Toulavou: Bechyně - perla v bílém

Sluníčka a sněhu dohromady jsme si u nás v kraji od Tábora až k nám... letos zatím moc neužili. Když se to tedy konečně sešlo, neváhal jsem, vzal foťák a hurá na výlet. Ale kam? První volba padla na Bechyni.

18.1.2019 v 10:54 | Karma článku: 17.91 | Přečteno: 498 | Diskuse

Zuzana Palečková

Gabon 13 - Smutek u Pygmejů

V Čechách předpokládám, že někam jedu a také tam dojedu ve stejném dopravním prostředku. V Gabonu jsem zjistila, že tomu tak nemusí být vždy. A co? Však ono to nějak dopadne!

18.1.2019 v 2:28 | Karma článku: 12.65 | Přečteno: 374 | Diskuse

Klára Kutačová

Cesta kolem světa - Singapur

Singapur je skutečně poněkud netradiční branou vstupu do JV Asie, ale zároveň pro mě dobrým mezistupněm mezi Kanadou a "tou pravou Asií", kam se postupně chystám přejet.

17.1.2019 v 10:00 | Karma článku: 15.36 | Přečteno: 374 | Diskuse
VIP
Počet článků 876 Celková karma 47.68 Průměrná čtenost 10904

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz