Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek.

Divny, negatyvni svět a "Zatiši se lvy"

12. 04. 2012 11:11:11
Tuž nevim. V posledni době sem měl taky hlupy dojem, že žiju v divnem světě. Lidi su negatyvni, naštvani, vyhrožuju mi. Na slovenskem blogu mi admin napsal, že mi zruši blog, bo sem v textu o ostravske Nove Karolině-Fakušimě použil slovni spojeni "dojebali to". Kdybych take slovo v milionach vyznamu neslyšel na Slovači dnes a denně, zastyděl by sem se. Ale zda se, že admini na Slovensku žiju furt v době Miry Dušina. Na blogu ajiDnesu mi zase imaginarni system vyhrožoval, že pokud si nezměnim gzycht, zruši mě tež, bo muj gzycht, kaj se leju pivo do hlavy, odporuje jakymsik divnym pravidlam. Tuž, jak řikal Ruda Havlik, že sem měky nechat se zrušit blog, měl pravdu, bo sem na něm drogově zavisly. Vyměnil sem si gzycht, zrušil slovo "dojebany" a diky temu vam možu ukazat cosik pozityvniho z tohoto světa.
Už mě znate, ni? Vite, že sem cosik projel, stopem, autobusem, pěšky aji vlakem a tajak žebrak pařil s partyju v Syryji, Moldavsku, Bělorusku, Podkarpatsku, Maroku, Gruzii a dalšich fajnych mistach.
Možu vam řict, že to misto, kaj sem stravil par dni v březnu, je nesrovnatelne s čimkoliv předtim. Cejlon, dnešnim jazykem Šri Lanka. Neuvěřitelny ostrov plny pohody a fajnych lidi, bo zatim tu furt nejezdi moc protivnych mamlasu ani z EuroSajuzu, ani z Česka.


Tuž toto je male zatiši se lvem. Nedejte se pivko na snidaňu, když je okolo tak fajně...

Děvucha to ze lvama trochu přehnala, tuž ve stinu pod fiky, poslucha slaviky...
Žranica na Cejlonu je trochu jednotvarna. Kari ryža stokrat jinak, pokažde chutna, malo kaloricka. Když už vam leze krkem, možete zežrat kus ryby a hranole k temu.


Mistni kulinařske speciality neexistuju. Na co byste se tež namahali, když vam banany a kokosy rostu na zahradě?

Muj každodenni společnik. Kari ryža mu chutnala.

Vyhled z oblibene knajpy...


Luxusni jachty mistnich rybařu. Na moře vyražali navečer, hned po zpravach na Nově.

Ubohy, bosy mistni rybař. Chudak, určitě nema stavebni spořeni, ani hypoteku, nespoři ve druhem piliři na duchod. Nic takeho nepotřebuje. A čemu to potřebujete vy?Čim meně pravidel, tim meně buraček. Už by si to tež ti hňupi v našem parlamentu mohli uvědomit. Buzerovat a okradat na daňach, to jim ide dobře.

Prava arijska plaž. Helmut z Hlučina mě pochvalil, že sem si fajně vybral.Čira radost. Až budeš větši, synku, zaplatiš školne a možeš jit studovat do Česka.Za nocleh tu zaplatite okolo 80 kaček. Ja sem ale robil zhyčkaneho turistu a dopřal sem si luxus za 200kaček, s kupelku a s baldachynem nad postelu. Doma mi stara řika: "To neni baldachyn, to je moskytyjera, cype."


Mistni lid je přivětivy, dobrosrdečny a usměvavy.

Děvuchy idu z nakupu. Až raz budu bohate, kupi jim stary auto, a budu moct valit každy vikend do hytlermarketu, kaj si nakupi vodu v plastu, syr syroveho typu a homogenyzovane mliko.
Mistni zviřatka su sympatycke. Veverky, varhani, aji take male opičky.


To sem ja. Tež mam taku malu opičku. To je ta fotka, kera odporovala pravidlam ajiDnesu. Pry se leju pivo do moc černe hlavy.

Moja nejoblibenějši knajpa. Lahvače Lion, prodavane ve velkych flaškach 0,65l, fajnežradlo a wifina. Tady sem v klidu a pohodě dopsal novu knižku "Tajemstvi bohatych Ostravaku".


Mistni bohove mi byli nakloněni.

Mistni naboženstvi je vubec fajna zaležitost. Tady se nevystavuju v kostelach mrtvi chlopi s hřebikama v rukach. Tady se oslavuje život. A proto je symbolem mistniho lidu symbol života, pořadny klacek. Sen každeho Cejloňana. Aspoň tady nam možu Cejloňani zavidět.

Mistni naboženstvi mě tak zaujalo, že sem se vydal na 2.500m vysoky kopec, poutni misto. Poutni je proto, že ma samozřejmě tvar obrovskeho a navic ztopořeneho. Pokud mate slabu představivost, tuž si představte, že je v trenkach.Na vrcholku žiju obrovšti pavuci, keři do svojich obřich pavučin chytaju lidi a dluhym sosakem jim vycucavaju mozek. Pak je zdanlivě neporušene vracaju zpatky. Taci lidi su pak idealnimi kandydaty do parlamentu. Schvalně se na Male straně zeptejte, kery z poslancu už byl na Cejlonu.

Mimochodem, Cejloňani maju fajne pismo. Co mi to enem připomina?
...turistycka propaganda. Nic vic. Lysa Hora v Beskydach je tež hezka.

Ranni hygijena.
Cejlonsky prezident ukazuje, že Cejlon je prostě jednička!!!

Kanadska firma Bata. Dnes už se ani nesnaži naznačit hačkem nad "t", že byla bolševiky a jejich kolaboranty ukradena moravskemu majiteli Janu Antoninovi a cely projekt byl degradovany na obyčejne kšeftaře s butama. Radši budu nakupovat v Kundanmalsu, než u Bata.

Chčije a chčije. Co fčil? Asi se budu muset vratit do teho našeho Tatarstanu.


...ja, abysem nezapomněl. Tady je to zatiši se lvy. Mimochodem, chladit pivo ve studene vodě, kera měla asi 22°C, nebyl dobry napad. Tuž, chybama se člověk uči, Bohušu...

Hikkaduwa, Cejlon(Šri Lanka), březen 2012. Diky RH za super tip. Letenka 12 tis, hotel 200Kč/noc, oběd 60Kč, pivo 35Kč. Panove - kery z vas to ma?
Autor: Ladislav Větvička | čtvrtek 12.4.2012 11:11 | karma článku: 43.38 | přečteno: 10382x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Koronovi mafiani žvani: data ukazují, že epidemie neočkovanych je nesmysl

Dneska se před kamery zas postavil ten panaček, kery za svoje služby bude brzy popijat Koskenkorvu a začal cosik žvatlat. To je obvykla dělostřelecka připrava předchazejici novym fašizujicim opatřenim, psal o tym už stary Josef.

26.10.2021 v 13:13 | Karma článku: 45.46 | Přečteno: 5811 | Diskuse

Ladislav Větvička

Štvrta vlna fašizace je tady

Tajak zme popisovali v kronyce koronopodfucku, pokud se lidi nepostavi proti šikaně, vladce bude pokračovat a jeho arogance přeroste ve fašizaci. A pokud nebude odpor proti fašizaci, přijde teror a koncentraky.

25.10.2021 v 11:11 | Karma článku: 45.07 | Přečteno: 4765 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nudite se? Nekupujte myvala a valte do Doněcke oblasti, než nas zas zavřu...

Tuž zopakujme zakladni fakta. Letenka z letišťa Ostrava-Katowice do Zaporoži stoji 400,-Kč. Vlak z Užhoroda do Oděsy stoji 300,-Kč. Jak se dostanete do Užhoroda, nebo na OV-Katowice, je už na vas.

18.10.2021 v 11:11 | Karma článku: 43.74 | Přečteno: 3966 | Diskuse

Ladislav Větvička

Drang nach Osten

Duvodem, čemu tahnut na Vychod a čas od času se tam porozhlidnut, samozřejmě neni potřeba svezt se vlakem ze sedumdesatych roku nebo projet se maršrutku po rozbitych cestach. Po tem može tužit možna tak masochista.

14.10.2021 v 13:13 | Karma článku: 44.36 | Přečteno: 4994 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Milan Zajic

Podzim v městě u jezera

Letošní podzim je nádherný. Příroda je plná barev a vrcholy hor mají bílé čepice. Občas je po ránu chladněji, ale během dne se teplota někdy dostane i k 10 st.C.

28.10.2021 v 20:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Marsa Alam podruhé

Tentokrát jako reakce na kolegu Martina Faltýna a jeho článek „Ad: Ad Marsa Alam a Pravda o Marsa Alam“ (26. 10. 2021). Proč vznikly oba předchozí blogy o Marse Alam?

26.10.2021 v 23:47 | Karma článku: 16.68 | Přečteno: 326 | Diskuse

Martin Faltýn

Ad: Ad Marsa Alam a Pravda o Marsa Alam

Nevím, proč aktuálně někoho bere u srdce zrovna tato lokalita, ať už je příčina jakákoli. Pravdou je, že mně to žíly netrhá a to za 3 týdny jedu zrovna do "Marsa Alam". Jsou ty dva blogy jen náhoda a nebo někdo čaruje?

26.10.2021 v 17:45 | Karma článku: 12.39 | Přečteno: 390 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ad Marsa Alam

Se zájmem jsem si přečetl pojednání o Marse Alam, které na blogu iDNES publikoval Aleš Gill ("Pravda o Marse Alam"/26. 10. 2021). Zkušený cestovatel popsal tamní realitu v principu přesně.

26.10.2021 v 12:37 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 483 | Diskuse

Jaroslav Babel

Deník pozdního léta (15.)

Volných dnů bylo snad i víc, než jsem původně čekal. Obvyklá cesta na konci léta se tím trochu protáhla a skončila nezvykle pozdním zářijovým datem. Když vám ale přeje vše včetně počasí, pak se ty dny navíc dají náležitě využít.

26.10.2021 v 12:34 | Karma článku: 12.94 | Přečteno: 169 | Diskuse
VIP
Počet článků 1131 Celková karma 45.41 Průměrná čtenost 10648

Osobni blog: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, lašsky cyp, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně... Pod autorským jménem Ladislav Větvička publikuje od podzimu 1991, kdy robil ve slezskych rádiích Attack, Ekol-S a Orion.

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky (možete objednat na mejlu autora nebo na E-šopě "Knihu chraň!": Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut, Okolo Rakusko-Uherska, Okolo Č-S aneb Kronika koronopodfucku I.

 

Najdete na iDNES.cz