Středa 3. března 2021, svátek má Kamil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 3. března 2021 Kamil

Divny, negatyvni svět a "Zatiši se lvy"

12. 04. 2012 11:11:11
Tuž nevim. V posledni době sem měl taky hlupy dojem, že žiju v divnem světě. Lidi su negatyvni, naštvani, vyhrožuju mi. Na slovenskem blogu mi admin napsal, že mi zruši blog, bo sem v textu o ostravske Nove Karolině-Fakušimě použil slovni spojeni "dojebali to". Kdybych take slovo v milionach vyznamu neslyšel na Slovači dnes a denně, zastyděl by sem se. Ale zda se, že admini na Slovensku žiju furt v době Miry Dušina. Na blogu ajiDnesu mi zase imaginarni system vyhrožoval, že pokud si nezměnim gzycht, zruši mě tež, bo muj gzycht, kaj se leju pivo do hlavy, odporuje jakymsik divnym pravidlam. Tuž, jak řikal Ruda Havlik, že sem měky nechat se zrušit blog, měl pravdu, bo sem na něm drogově zavisly. Vyměnil sem si gzycht, zrušil slovo "dojebany" a diky temu vam možu ukazat cosik pozityvniho z tohoto světa.
Už mě znate, ni? Vite, že sem cosik projel, stopem, autobusem, pěšky aji vlakem a tajak žebrak pařil s partyju v Syryji, Moldavsku, Bělorusku, Podkarpatsku, Maroku, Gruzii a dalšich fajnych mistach.
Možu vam řict, že to misto, kaj sem stravil par dni v březnu, je nesrovnatelne s čimkoliv předtim. Cejlon, dnešnim jazykem Šri Lanka. Neuvěřitelny ostrov plny pohody a fajnych lidi, bo zatim tu furt nejezdi moc protivnych mamlasu ani z EuroSajuzu, ani z Česka.


Tuž toto je male zatiši se lvem. Nedejte se pivko na snidaňu, když je okolo tak fajně...

Děvucha to ze lvama trochu přehnala, tuž ve stinu pod fiky, poslucha slaviky...
Žranica na Cejlonu je trochu jednotvarna. Kari ryža stokrat jinak, pokažde chutna, malo kaloricka. Když už vam leze krkem, možete zežrat kus ryby a hranole k temu.


Mistni kulinařske speciality neexistuju. Na co byste se tež namahali, když vam banany a kokosy rostu na zahradě?

Muj každodenni společnik. Kari ryža mu chutnala.

Vyhled z oblibene knajpy...


Luxusni jachty mistnich rybařu. Na moře vyražali navečer, hned po zpravach na Nově.

Ubohy, bosy mistni rybař. Chudak, určitě nema stavebni spořeni, ani hypoteku, nespoři ve druhem piliři na duchod. Nic takeho nepotřebuje. A čemu to potřebujete vy?Čim meně pravidel, tim meně buraček. Už by si to tež ti hňupi v našem parlamentu mohli uvědomit. Buzerovat a okradat na daňach, to jim ide dobře.

Prava arijska plaž. Helmut z Hlučina mě pochvalil, že sem si fajně vybral.Čira radost. Až budeš větši, synku, zaplatiš školne a možeš jit studovat do Česka.Za nocleh tu zaplatite okolo 80 kaček. Ja sem ale robil zhyčkaneho turistu a dopřal sem si luxus za 200kaček, s kupelku a s baldachynem nad postelu. Doma mi stara řika: "To neni baldachyn, to je moskytyjera, cype."


Mistni lid je přivětivy, dobrosrdečny a usměvavy.

Děvuchy idu z nakupu. Až raz budu bohate, kupi jim stary auto, a budu moct valit každy vikend do hytlermarketu, kaj si nakupi vodu v plastu, syr syroveho typu a homogenyzovane mliko.
Mistni zviřatka su sympatycke. Veverky, varhani, aji take male opičky.


To sem ja. Tež mam taku malu opičku. To je ta fotka, kera odporovala pravidlam ajiDnesu. Pry se leju pivo do moc černe hlavy.

Moja nejoblibenějši knajpa. Lahvače Lion, prodavane ve velkych flaškach 0,65l, fajnežradlo a wifina. Tady sem v klidu a pohodě dopsal novu knižku "Tajemstvi bohatych Ostravaku".


Mistni bohove mi byli nakloněni.

Mistni naboženstvi je vubec fajna zaležitost. Tady se nevystavuju v kostelach mrtvi chlopi s hřebikama v rukach. Tady se oslavuje život. A proto je symbolem mistniho lidu symbol života, pořadny klacek. Sen každeho Cejloňana. Aspoň tady nam možu Cejloňani zavidět.

Mistni naboženstvi mě tak zaujalo, že sem se vydal na 2.500m vysoky kopec, poutni misto. Poutni je proto, že ma samozřejmě tvar obrovskeho a navic ztopořeneho. Pokud mate slabu představivost, tuž si představte, že je v trenkach.Na vrcholku žiju obrovšti pavuci, keři do svojich obřich pavučin chytaju lidi a dluhym sosakem jim vycucavaju mozek. Pak je zdanlivě neporušene vracaju zpatky. Taci lidi su pak idealnimi kandydaty do parlamentu. Schvalně se na Male straně zeptejte, kery z poslancu už byl na Cejlonu.

Mimochodem, Cejloňani maju fajne pismo. Co mi to enem připomina?
...turistycka propaganda. Nic vic. Lysa Hora v Beskydach je tež hezka.

Ranni hygijena.
Cejlonsky prezident ukazuje, že Cejlon je prostě jednička!!!

Kanadska firma Bata. Dnes už se ani nesnaži naznačit hačkem nad "t", že byla bolševiky a jejich kolaboranty ukradena moravskemu majiteli Janu Antoninovi a cely projekt byl degradovany na obyčejne kšeftaře s butama. Radši budu nakupovat v Kundanmalsu, než u Bata.

Chčije a chčije. Co fčil? Asi se budu muset vratit do teho našeho Tatarstanu.


...ja, abysem nezapomněl. Tady je to zatiši se lvy. Mimochodem, chladit pivo ve studene vodě, kera měla asi 22°C, nebyl dobry napad. Tuž, chybama se člověk uči, Bohušu...

Hikkaduwa, Cejlon(Šri Lanka), březen 2012. Diky RH za super tip. Letenka 12 tis, hotel 200Kč/noc, oběd 60Kč, pivo 35Kč. Panove - kery z vas to ma?
Autor: Ladislav Větvička | čtvrtek 12.4.2012 11:11 | karma článku: 43.38 | přečteno: 10376x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Nechte nas byt!

Z dyskuzi u předchozich textu vyplyva, že mnozi maju zakladni nedostatky při chapani ruznych cizich slov. Sice je použivaju, ale obsah jim unika. Mluvi o fašizmu, ale nechapu, že to nema nic společneho s Adolfem.

3.3.2021 v 11:11 | Karma článku: 37.96 | Přečteno: 1440 | Diskuse

Ladislav Větvička

Okolo Češsko-Slovenska se rozšiřuje prostor svobody

Zatimco u nas v Češsko-Slovensku zločinci testuju, co všecko lid vydrži a zkušaju, jak daleko až možu zajit, okolo nas se rozšiřuje prostor svobody.

2.3.2021 v 11:11 | Karma článku: 42.23 | Přečteno: 2835 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nesu všecky vlady tak pitome jak ta naša...

Měsic a pul v teple. U mořa. V zemi, kde se mistni jazyk naučite za tyden, pokud nejste naprosti idyjoti. Krasne baby, dobre piti, poctive žradlo. Vstřicny imigračni system. Za šest tacu na měsic pronajaty apartman.

1.3.2021 v 18:18 | Karma článku: 45.81 | Přečteno: 10814 | Diskuse

Ladislav Větvička

Totalitni země s fašistycku vladu

Seděl sem v baru na břehu řeky, kera dala tomu městu jmeno. Pry podle užovek, kerych tu kdysik bylo mnoho. Upil sem z hrnku dobre, brazilske kavy, když mi zavrčel tydlifon. Saša. Dluho mi nevolal.

28.2.2021 v 18:18 | Karma článku: 45.41 | Přečteno: 5094 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Lucie Jančíková

Jím, jíš, jí...ŽEREME!

Když mi manžel jednoho večera, který jsme bezpochyby trávili v oboustranně dobrém rozpoložení, se skleničkou lahodného červeného moravského vína, tataráčkem na očesnekovaných topinkách...

2.3.2021 v 22:26 | Karma článku: 40.34 | Přečteno: 3902 | Diskuse

Tomáš Prachař

Lépe být v Brazílii

S velkým rozladěním jsem zaznamenal snahu vlády o omezení možnosti cestovat do některých zemí, včetně mého současného brazilského azylu.

1.3.2021 v 21:05 | Karma článku: 14.08 | Přečteno: 385 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nesu všecky vlady tak pitome jak ta naša...

Měsic a pul v teple. U mořa. V zemi, kde se mistni jazyk naučite za tyden, pokud nejste naprosti idyjoti. Krasne baby, dobre piti, poctive žradlo. Vstřicny imigračni system. Za šest tacu na měsic pronajaty apartman.

1.3.2021 v 18:18 | Karma článku: 45.81 | Přečteno: 10814 | Diskuse

Ladislav Větvička

Totalitni země s fašistycku vladu

Seděl sem v baru na břehu řeky, kera dala tomu městu jmeno. Pry podle užovek, kerych tu kdysik bylo mnoho. Upil sem z hrnku dobre, brazilske kavy, když mi zavrčel tydlifon. Saša. Dluho mi nevolal.

28.2.2021 v 18:18 | Karma článku: 45.41 | Přečteno: 5094 | Diskuse

Jan Snopek

Mimozemšťan hledá horolezkyni aneb výlet na Mars

Bedřišek Mimozemšťan hledá vhodnou horolezkyni, se kterou by mohl zdolat nejvyšší horu Sluneční soustavy

25.2.2021 v 18:46 | Karma článku: 4.78 | Přečteno: 157 | Diskuse
VIP
Počet článků 1076 Celková karma 43.84 Průměrná čtenost 10777

Osobni blog: www.ladikvetvicka.cz 

Ladislav Větvička, lašsky cyp, blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mu fajně... Pod autorským jménem Ladislav Větvička publikuje od podzimu 1991, kdy pracoval ve slezských rádiích Attack, Ekol-S a Orion.

Mail: ladislav.vetvicka@centrum.cz 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Knihy Ladislava Větvičky: Ostravaci sobě, Mamulovy děti, Tajemstvi bohatych Ostravaku, Osudove setkani 1913, Některe baby su všecky stejne, Šifry Ladika Větvičky (I, II & III), Helmut - přiběh opravdoveho člověka, Okolo Rakusko-Uherska, Koronovy humbuk aneb Okolo Česko-Slovenska

 

Najdete na iDNES.cz