Tajna zprava o otřesnem stavu kuřat v Česku

27. 12. 2011 11:11:11
Tuž to mate tak. Kupil sem chlazenu kuru. A když sem ju doma rozbalil, tak se mi nelibila. Tuž sem vyrobcovi napsal škaredy dopis. A tento česky vyrobce mě mile překvapil, bo mi za par dni u baraku zazvonil dyler v ružove kravatičce, usmival se jak bukvica na srazu Gay Pride a misto jedne kury mi dal kury dvě. Pry jako kompenzačku za zpusobenu ujmu. Tuž to je hezke. Fakt sem to nečekal. A kromě tych kur mi dal aji omluvny dopis. A ten dopis vam tady dole zveřejnim, bo je na něm vidět, jake zme my lidi prasata, a z nedělni pečinky zme zrobili zmechanyzovany byznys, kery nefunguje, když ma jedna kura jinu hlavu než ta druha. A tež ten dopis svědči o tym, jakym odpornym jazykem mluvime na počatku 21. stoleti.


Vážený pane Větvičko,

dne 14.11.2011 jsme obdrželi Vaši stížnost na výrobek "kuřata bez drobů", která byla dle vašeho popisu "uplně dojebana". Našimi slovy bychom je charakterizovali jako nevyhovujícím způsobem technologicky opracovaná. Dovolte, abychom vám vysvětlili technologický proces opracování drůbeže ve výrobních závodech naší společnosti.

Opracování kuřat se provádí na plně automatické lince s výkonem 9.000 kusů kuřat za hodinu. Po provedení porážkových činností - omráčení, vykrvení - následuje napařování kuřat ve vodní lázni při teplotě 53-54°C. Napařená kuřata procházejí čtyřmi diskovými škubači, ve kterých je peří odstraněno pomocí škubacích prstů. Po odříznutí hlavy a běháků je na kuchacím automatu automaticky vyjmut celý balík vnitřností. Následuje kontrola zdravotní nezávadnosti ze strany stálého veterinárního dozoru, a to každého kusu. (To by mě kurva zajimalo, jak ti veterinařšti Terminatoři kontroluju 9.000 kur za hodinu = 3 za sekundu. Poznamka LV)

Před vlastním oplachem a vstupem kuřat do chladícího tunelu je pracovníkem výrobního závodu prováděna kontrola vykuchanosti drůbeže. Jatečně opracovaná těla drůbeže dále prochází přes automatický oplach a vstupují do chladícího tunelu. Po vyhlazení kuřat v chladícím tunelu následuje balení. Před zabalením je prováděna vizuální kontrola našimi pracovníky. Pracovníci jsou školeni na kvalitativní požadavky, které musí splňovat kuřata zařazena do třídy jakosti A.

Zbytky peří na křídlech a stehnech byly způsobeny nevyhovujícím oškubáním kuřat. Zbytky střev v tělní dutině kuřete a zbytky krku byly způsobeny nevyhovujícím vykucháním kuřat. Špatné technologické opracování kuřat mohlo být způsobeno dodávkou hmotnostně nevyrovnaných kuřat. V případě hmotnostně nevyrovnané drůbeže nelze nastavit technologické zařízení tak, aby nevyrovnaná drůbež byla stejně kvalitně technologicky opracována. Krční kůže je přirozenou součástí jatečně opracovaného těla kuřete, která se během opracování neodstraňuje. Dále došlo ke špatné vizuální kontrole kuřat našimi pracovníky. Jedná se o vážné porušení pracovní a technologické kázně odpovědných pracovníků, za což se Vám velice omlouváme.

Na základě Vašeho dopisu byli upozorněni odpovědní pracovníci výroby a došlo k opakovanému poučení pracovníků. Pracovnice výstupní kontroly byly upozorněny na tento případ porušení pracovních povinností a z toho vyplývajících důsledků. Dále jsme překontrolovali nastavení technologického zařízení. Dále budeme provádět zvýšenou vizuální kontrolu kvalitativních parametrů u jatečně opracovaných těl.
Omlouváme za způsobené nepříjemnosti a věříme, že špatná zkušenost s tímto naším výrobkem byla ojedinělá a nebude se již opakovat.

S pozdravem

Ružena Chlupata

Hlavni hygienička


PS: Překladovy slovnik pro obyvatele Ostravska

Čeština (pseudojazyk použivany v českych televizach a radyjach, r. 2011) = versus překlad do Ostravštiny

Výrobní závody naší společnosti = Jatka

Napařování kuřat ve vodní lázni při teplotě 53-54°C = Oplachnuti horku vodu

Provedl jsi špatnou vizuální kontrolu = Pyču vidiš

Nevyhovujícím způsobem technologicky opracovaná = Uplně dojebana

Jatečně opracované tělo drůbeže dále projde přes automatický oplach = Oškubanu kuru oplachneme

Naše pracovnice provádí důkladnou vizuální kontrolu = Liba čumi na kury

Kuře oškubané nevyhovujícím způsobem se zbytky peří na křídlech a stehnech = Neoškubana kura

Kuře vykuchané nevyhovujícím způsobem se zbytky střev v tělní dutině = Zasrana kura

Špatně technologicky opracované = Blbě vykuchane

Překontrolovat nastavení technologického zařízení = Nabrusit nuž

Byla realizována dodávka hmotnostně nevyrovnaných kuřat = Dovezli velke a male kury

Došlo ke špatné vizuální kontrole kuřat našimi pracovníky = Liba usnula

Upozornil jsem odpovědné pracovníky výroby a došlo k opakovanému poučení pracovníků = Po fajrontu sem dva razy zjebal Frantu

Ladislav Větvička, 2011

Autor: Ladislav Větvička | úterý 27.12.2011 11:11 | karma článku: 46.85 | přečteno: 22674x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Ptaci

Všimnul sem si teho už když sem vystupil z maršrutky, ale nevěnoval sem temu pozornost. Kdo by si jich těž všimal, že? Vrabci. Obyčejni vrabci. Taci ti mali, poskakujuci fogli, keři nenapadně sbiraju drobky a jinak nic.

21.3.2019 v 11:11 | Karma článku: 27.43 | Přečteno: 590 | Diskuse

Ladislav Větvička

Teplo, tekutiny, transport a tak...

Tajak mura je přitahovana za světlem, tak aji člověk potřebuje teplo a tekutiny. V letě bohati Ostravaci vali k mořu do Chorvacka, ostatni aspoň na plaž chudych do Hlučina.

20.3.2019 v 11:11 | Karma článku: 39.16 | Přečteno: 2763 | Diskuse

Ladislav Větvička

Proč se mě furt ptají na teho Vaška?

Ja nevím čím to je. Na Husáka, na Háchu, na Novotného se nikdo neptá. Ale na teho Havla furt. Tak já vezmu úryvek z rozhovoru pro Parlamentní listy, protože tam to bylo dobře shrnuto. A jak se mě kdosi ještě zeptá, odkážu ho tady:

6.3.2019 v 11:11 | Karma článku: 45.09 | Přečteno: 5674 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nebezpečny pisničkařsky bacil... už zas se zakazuje zpivat z polityckych duvodu?

Kura, normalně na mě dychly stare dobre časy. Jak řika bolševik - pivo za dvě pade, hranice zavřene, Havel tež a Nohavicu vyprovazal mlady Šlouf z plzeňskeho festyvalu, aby mu nemohlo byt ubližene zavilym agentem z USA...

5.3.2019 v 11:11 | Karma článku: 48.11 | Přečteno: 13434 | Diskuse

Další články z rubriky Životní prostředí a ekologie

Alexandra Dítětová

Nesnáším plasty a pokrytce

O šestnáctileté švédské ekologické aktivistce Gretě Thunberg, která vášnivě bojuje proti globálnímu oteplování jste asi slyšeli. Kromě toho, že mi její aktivita přijde dost podezřelá, už také víme, že je ta holka pěkný pokrytec.

21.3.2019 v 11:17 | Karma článku: 25.78 | Přečteno: 585 | Diskuse

Aleš Erber

Mediální boj o české lesy s podtextem privatizace státních lesů

Díl III. Trilogie o směřování českého lesnicko-dřevařského sektoruV posledních dílech jsem přiblížil příčiny aktuální lesnicko-dřevařské (L-D) krize. V závěrečném díle zmiňuji důvody, které mohou stát za aktuálním vývojem v oboru.

21.3.2019 v 9:05 | Karma článku: 7.12 | Přečteno: 115 | Diskuse

Lukáš Burget

ITER: Skutečná naděje místo studentské klimatické hysterie

ITER: International Thermonuclear Experimental Reactor, neboli Mezinárodní termonukleární experimentální reaktor. Ne, není to božská technologie, která spasí svět. Ale je to technologie v mnoha ohledech revoluční.

18.3.2019 v 9:59 | Karma článku: 22.06 | Přečteno: 499 | Diskuse

Alexandra Dítětová

Trocha Asie by nám v Praze prospěla

Praha je prý všech Čechů ráj. Nevím, spíš je to ráj všech aut. Poloprázdných aut, šinoucích se v nekonečných pomalu jedoucích zástupech od někud někam. Já auto nemám, takže moje kritická slova berte s rezervou.

16.3.2019 v 6:44 | Karma článku: 11.78 | Přečteno: 282 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Stávkuješ za lepší klima?

Pomineme-li skutečnost, že změny klimatu na Zemi probíhají s člověkem i bez něj, pak vzniká otázka, co je to vlastně to lepší klima? Je to klima, které známe přibližně z doby 20. století?

15.3.2019 v 18:47 | Karma článku: 43.75 | Přečteno: 2422 | Diskuse
VIP
Počet článků 885 Celková karma 46.94 Průměrná čtenost 10938

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Najdete na iDNES.cz