Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je jaro. Přiroda se probouzí, vše čarokrasně oživa (+). A na co čekate vy?

11. 04. 2016 11:11:11
Každe jaro přiroda ožije. Zbavi se zimniho sajrajtu, sadlo nashromažděne na zimu už se rozpustilo a cela přiroda planuje dalši rok. Kdysik to tak robil aji člověk, když byl součast přirozenych procesu. Ale to bylo davno.

To byly doby, kdy bily, aryjsky, heterosexualni chlop musel nařezat dřevo na zimu, cely rok stavat před svitanim jak cyp, aby mohl robit dopoledně na svojim a odpoledne na panskem, starat se o urodu, o kury aji o bravka a roba se starala o domacnost, na šichtu mu nosila krajic chleba ze škvarkama, pyskovala děcka a večer, když chlop zmoženy dovalil dodom z hospody, ještě pul hodiny šlapala na stroju, aby vyrobila eletryku a chlop se svojima uspěchama mohl podělit s kamošama z jinych vesnic na fejsbučku.

Dnešni hovado, kere se hrdě považuje za člověka, nechape rozdil mezi zimou a jarem. Už davno si nerobi uzene a špek na zimu, aby přežil. Už davno nechysta dřevo, aby mu v zimě nezmrzla hospodarka. Dnešni hovado ani žadnu hospodarku nema. Na co tež, že? Cosik, co připomina uzene a špek ma denodenně vedle u masařa. Ze svojich peněz, kere mu každy měsic přiteču na virtualni konto v bance, si može kdykoliv kupit jakykoliv kus masa z tych ohyzdnych tun scypleho materialu, ležiciho v mražalkach nejbližšiho hytlermarketa.

Ale přiroda je sviňa. Chvilu se možete stavjat na zadni a bojovat proti přirozenemu řadu. Chvilu možete brat uspěšnym a davat to pazgřyvcum. Chvilu možete oblbovat lidi a tvrdit, že dotace a zakazy s přikazama su cesta vpřed. Možete tvrdit, že mišani afryckeho křovinořeza s česku selku je přirozene a uchrani to rust populace. Přiroda neni hlupa. Při prvni krizi se přihlasi s plnu silu a rozmeta všecky idyjotske dotace, granty, eet, daňove hlašeni a zvratky, a s nima smete všecky multykulturni zločince, keři chtěju branit přirozenemu řadu a buduju ruzne socializmy, od nacionalnich, internacijonalnich až po ten dnešni multykulturni.

Zatim to musite strpět, bo tu neni viditelna sila, kera by multykulturni zvrhlosti zabranila. Ale možete se jet poučit do země, kde mnoho přirodnich zakonu furt funguje. Škoda, že multykulturni panstvo jim rozprodalo zem pod nohama a zadlužilo je na tisic roku dopředu. Ale vztahy mezi lidmi, prací a prostředky, které z ní plynou, su na vesnicach furt přirozene...

Česky autobus je jak z jineho světa, co? Jak UFO mezi husitama. Vzadu bolševicky hnusny panelak, vepředu poctivy cygan s harmonyku...
Ale hned jak vystupite z teho UFA a nadechnete se nezkaženeho luftu, vite, že svět je v pořadku. Bo vrabci jebú.
A všimněte si, jebe vrabčak s vrabčicu. Nikdy holub s tetřevem, hrdlička s kachnu nebo vrabčak s krahujcem. Vrabčak s vrabčicu.
Tady je svět ještě v pořadku, Bo na všecko dohližaju ty, kere vam připali a popřeju dobru noc.
Ukrajinsky Kagor. Znalci už vědi. To neni žaden suchy patok, kery obdivuju zblbnute paničky ze středni Evropy. To je vino hutne jak cyp!
Připada vam to uměle a nevkusne? To je vaš problem.
Su mista, kde se z grantu a dotaci stavi nakladne vodni světy, kere při prvni ekonomicke krizi pudu do dupy. Třeba v Česko-Slovensku.
A su mista, kere vydrži. Bo tady prudi ze země voda tepla jak cyp už tisic roku. A dalšich tisic roku prudit bude. Ale to vy už tady nebudete...
...fajna teplota, no ni? A na tych lavkach vzadu se možete zrobit pyknyk, vyhulit vodni dymku, ugrilovat šašlik. Nic neni problem.
Když mate chuť na mrtvu rybu, zrobite si mrtvu rybu. V řece možete lovit jak chcete. Tady žadne rybařske listky nesu třeba. Řeka totiž patři všem. Enem sukrome jezirka su za penize.
Možete si dat aji mrtve prase. Je od suseda, fajně vykrmene a čojka tu nechodi. Hnali by ju sviňskym krokem. Nelibi se vam hospoda nebo žradlo? Tak tu kura nechoďte.
Kobzolove placky su robene z nastruhanych kobzoli, a ne z jakesik hnusne namišane předmražene sračky z metramakra.
Ježyš, ty česnekove kobzole mi voni ještě fčil z teho obrazku...
Aji tady plati jista pravidla, ale tyto su enem tak pro srandu. Na baby čumět možete, bo tu neni Saucka Arabia, a do misy se tež zvracat može. Proto zme si ju vymysleli. To by mě zajimalo, jak zvracejici muslim objima turecky zachod...
Tuž, vesnica. Jak ma byt... Pro hlupe, mlade čtenaře, nevyznajici se v azbuce překlad: "Vyšukana, domaci kuchyně"
Aktualni kurs hřivny a koruny je 1:1.
A to se vyplati, bo tento fajny hotel v centru Mukačeva vyjde na 250,- Kč na chlopa.
Když si vzpomenu na zglajšaltovanu nabidku uzenin u nas v šopu, tak bych brečel.
Mate chuť nazbirat hřiby, zavařit je a prodat? Tak to kurva zrobte! Co vam brani? Čojka, EET a spol, to je zvrhla cesta do bolševickeho pekla plneho zakazu a přikazu.
Flaky uzene kyty od suseda, červene vino z vlastniho sklepa a med od včelařa z lesa.
Mrtvoly su čerstve. A dokud se neprodaju, nezabije se dalši. To enem u nas jedu všecky jatka non stop. To je hovadizmus...
Všecko, co chlop potřebuje, na jednom mistě. Alkohol, tabak, pivo, voda.
Aji slovni humor se da najit. Možna vzpominka na VW nebo JH.

Ja sem si prostě po dvutydennim pobytu v Perzii musel spravit chuť :-)

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iFčil, Mukačevo

(+) PS: Puvodni tytulek byl pozměněn a zkracen, bo neodpovidal pravidlam slušnosti koncernu iFčil a mohl by některe zaostale čtenaře přivest do rozpaku, z kerych by se už nemuseli vzpamatovat. Puvodni tytulek v nezkracenem zněni zni takto: "Je jaro. Přiroda se probouzí, vše čarokrasně oživa, ptačci jebú. A na co čekate vy?"

Autor: Ladislav Větvička | pondělí 11.4.2016 11:11 | karma článku: 48.00 | přečteno: 14293x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Agenti Člověka v tisni, placeni z Norska hlasi: blogy na iDnesu su nenavistne

Sudružky a sudruzi. Obdrželi zme prachy z ciziny, tuž za to vytvořime jakysik nenavistny material. Konec koncu, přesně to se od nas, multykulturnich hejfriťaku očekava.

22.6.2017 v 11:11 | Karma článku: 48.35 | Přečteno: 10577 | Diskuse

Ladislav Větvička

Cenzura radyjova a neschvalene texty

Celu tu dobu po 17. listopadu sem trpěl. Z radyjovych stanic zmizely Kroky, Horňak, Prochazka, Muchova, Melen a dalši kulturni skvosty. Vznikly nove radyja. Ale misto aby hraly prověřene pop songy, pustily se do jakehosik rocku.

21.6.2017 v 11:11 | Karma článku: 47.59 | Přečteno: 13504 | Diskuse

Ladislav Větvička

Nejlepši pruvodce po Karabachu

Nejlepši pruvodci nebyvaju ty tluste knižky, kde popisuju všecko až do desateho stoleti před Muhammadem a popišu vam kdejaku cestičku do hotela. To si umi kupit kdejaky cyp.

20.6.2017 v 11:11 | Karma článku: 43.11 | Přečteno: 4065 | Diskuse

Ladislav Větvička

Koločava - vylet za železnu oponu

Vždycky, když vyjižďam za železnu oponu, přemyšlam, kdo je vlastně ten borak, proti keremu zme tu železnu hranicu postavili?

19.6.2017 v 11:11 | Karma článku: 46.52 | Přečteno: 7316 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Jan Tomášek

Brémy a Východní Frísko 1999

Cílem tohoto prodlouženého víkendu byla cesta na sever Německa až k hranicím s Holandskem, kde se nachází zemička zvaná Východní Frísko...

23.6.2017 v 17:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 | Diskuse

Lucie Plicová

Fagaraš, rumunské větrné hory

"Fagaraš, Větrné hory, na severu mlha, na jihu travnaté a skalnaté srázy, mezi nimi ostrá hranice... vlny, vichry a déšť na pustém, skalami vroubeném urlejském jezeru...Nekonečné dny pochodu nahoru a dolů."

23.6.2017 v 15:10 | Karma článku: 6.87 | Přečteno: 99 | Diskuse

Pavel Liprt

Obrázky z Kutné Hory - vznosná i architektonicky podmanivá „svatá Barbora“

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře – odvěký symbol města. Petr Parléř, Matyáš Rejsek, Benedikt Rejt, tři významní architekti a jedna z nejoriginálnějších pozdně gotických staveb katedrálního typu v Evropě.

23.6.2017 v 14:50 | Karma článku: 5.88 | Přečteno: 77 | Diskuse

Lucie Gavendová

Blíženci

Kde se vzala tu se vzala. Žena. Bytost. Stvoření, které se nedá popsat jinak, než čistá energie. Nemůžeš ji popsat, ani uchopit. Zotročit. Vlastnit. Protože je Blíženka.

22.6.2017 v 14:51 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 389 | Diskuse

Tomáš Flaška

Okolo Slovinska na kolech

Bláznovství? Byla první myšlenka. Neblbni, víš jak je Slovinsko malé? Děl Luděk a bylo rozhodnuto. Tak úplně malí zase nejsou, ale hlavně jsou kopcovití. O to to bylo hezčí.

21.6.2017 v 13:03 | Karma článku: 25.72 | Přečteno: 496 | Diskuse
VIP
Počet článků 759 Celková karma 47.75 Průměrná čtenost 10251

Lašsky cyp. Fotograf, spisovatel, cestovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...... 

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu.

 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.