Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je jaro. Přiroda se probouzí, vše čarokrasně oživa (+). A na co čekate vy?

11. 04. 2016 11:11:11
Každe jaro přiroda ožije. Zbavi se zimniho sajrajtu, sadlo nashromažděne na zimu už se rozpustilo a cela přiroda planuje dalši rok. Kdysik to tak robil aji člověk, když byl součast přirozenych procesu. Ale to bylo davno.

To byly doby, kdy bily, aryjsky, heterosexualni chlop musel nařezat dřevo na zimu, cely rok stavat před svitanim jak cyp, aby mohl robit dopoledně na svojim a odpoledne na panskem, starat se o urodu, o kury aji o bravka a roba se starala o domacnost, na šichtu mu nosila krajic chleba ze škvarkama, pyskovala děcka a večer, když chlop zmoženy dovalil dodom z hospody, ještě pul hodiny šlapala na stroju, aby vyrobila eletryku a chlop se svojima uspěchama mohl podělit s kamošama z jinych vesnic na fejsbučku.

Dnešni hovado, kere se hrdě považuje za člověka, nechape rozdil mezi zimou a jarem. Už davno si nerobi uzene a špek na zimu, aby přežil. Už davno nechysta dřevo, aby mu v zimě nezmrzla hospodarka. Dnešni hovado ani žadnu hospodarku nema. Na co tež, že? Cosik, co připomina uzene a špek ma denodenně vedle u masařa. Ze svojich peněz, kere mu každy měsic přiteču na virtualni konto v bance, si može kdykoliv kupit jakykoliv kus masa z tych ohyzdnych tun scypleho materialu, ležiciho v mražalkach nejbližšiho hytlermarketa.

Ale přiroda je sviňa. Chvilu se možete stavjat na zadni a bojovat proti přirozenemu řadu. Chvilu možete brat uspěšnym a davat to pazgřyvcum. Chvilu možete oblbovat lidi a tvrdit, že dotace a zakazy s přikazama su cesta vpřed. Možete tvrdit, že mišani afryckeho křovinořeza s česku selku je přirozene a uchrani to rust populace. Přiroda neni hlupa. Při prvni krizi se přihlasi s plnu silu a rozmeta všecky idyjotske dotace, granty, eet, daňove hlašeni a zvratky, a s nima smete všecky multykulturni zločince, keři chtěju branit přirozenemu řadu a buduju ruzne socializmy, od nacionalnich, internacijonalnich až po ten dnešni multykulturni.

Zatim to musite strpět, bo tu neni viditelna sila, kera by multykulturni zvrhlosti zabranila. Ale možete se jet poučit do země, kde mnoho přirodnich zakonu furt funguje. Škoda, že multykulturni panstvo jim rozprodalo zem pod nohama a zadlužilo je na tisic roku dopředu. Ale vztahy mezi lidmi, prací a prostředky, které z ní plynou, su na vesnicach furt přirozene...

Česky autobus je jak z jineho světa, co? Jak UFO mezi husitama. Vzadu bolševicky hnusny panelak, vepředu poctivy cygan s harmonyku...
Ale hned jak vystupite z teho UFA a nadechnete se nezkaženeho luftu, vite, že svět je v pořadku. Bo vrabci jebú.
A všimněte si, jebe vrabčak s vrabčicu. Nikdy holub s tetřevem, hrdlička s kachnu nebo vrabčak s krahujcem. Vrabčak s vrabčicu.
Tady je svět ještě v pořadku, Bo na všecko dohližaju ty, kere vam připali a popřeju dobru noc.
Ukrajinsky Kagor. Znalci už vědi. To neni žaden suchy patok, kery obdivuju zblbnute paničky ze středni Evropy. To je vino hutne jak cyp!
Připada vam to uměle a nevkusne? To je vaš problem.
Su mista, kde se z grantu a dotaci stavi nakladne vodni světy, kere při prvni ekonomicke krizi pudu do dupy. Třeba v Česko-Slovensku.
A su mista, kere vydrži. Bo tady prudi ze země voda tepla jak cyp už tisic roku. A dalšich tisic roku prudit bude. Ale to vy už tady nebudete...
...fajna teplota, no ni? A na tych lavkach vzadu se možete zrobit pyknyk, vyhulit vodni dymku, ugrilovat šašlik. Nic neni problem.
Když mate chuť na mrtvu rybu, zrobite si mrtvu rybu. V řece možete lovit jak chcete. Tady žadne rybařske listky nesu třeba. Řeka totiž patři všem. Enem sukrome jezirka su za penize.
Možete si dat aji mrtve prase. Je od suseda, fajně vykrmene a čojka tu nechodi. Hnali by ju sviňskym krokem. Nelibi se vam hospoda nebo žradlo? Tak tu kura nechoďte.
Kobzolove placky su robene z nastruhanych kobzoli, a ne z jakesik hnusne namišane předmražene sračky z metramakra.
Ježyš, ty česnekove kobzole mi voni ještě fčil z teho obrazku...
Aji tady plati jista pravidla, ale tyto su enem tak pro srandu. Na baby čumět možete, bo tu neni Saucka Arabia, a do misy se tež zvracat može. Proto zme si ju vymysleli. To by mě zajimalo, jak zvracejici muslim objima turecky zachod...
Tuž, vesnica. Jak ma byt... Pro hlupe, mlade čtenaře, nevyznajici se v azbuce překlad: "Vyšukana, domaci kuchyně"
Aktualni kurs hřivny a koruny je 1:1.
A to se vyplati, bo tento fajny hotel v centru Mukačeva vyjde na 250,- Kč na chlopa.
Když si vzpomenu na zglajšaltovanu nabidku uzenin u nas v šopu, tak bych brečel.
Mate chuť nazbirat hřiby, zavařit je a prodat? Tak to kurva zrobte! Co vam brani? Čojka, EET a spol, to je zvrhla cesta do bolševickeho pekla plneho zakazu a přikazu.
Flaky uzene kyty od suseda, červene vino z vlastniho sklepa a med od včelařa z lesa.
Mrtvoly su čerstve. A dokud se neprodaju, nezabije se dalši. To enem u nas jedu všecky jatka non stop. To je hovadizmus...
Všecko, co chlop potřebuje, na jednom mistě. Alkohol, tabak, pivo, voda.
Aji slovni humor se da najit. Možna vzpominka na VW nebo JH.

Ja sem si prostě po dvutydennim pobytu v Perzii musel spravit chuť :-)

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iFčil, Mukačevo

(+) PS: Puvodni tytulek byl pozměněn a zkracen, bo neodpovidal pravidlam slušnosti koncernu iFčil a mohl by některe zaostale čtenaře přivest do rozpaku, z kerych by se už nemuseli vzpamatovat. Puvodni tytulek v nezkracenem zněni zni takto: "Je jaro. Přiroda se probouzí, vše čarokrasně oživa, ptačci jebú. A na co čekate vy?"

Autor: Ladislav Větvička | pondělí 11.4.2016 11:11 | karma článku: 48.00 | přečteno: 14346x

Další články blogera

Ladislav Větvička

Jak se potkali Hitler ze Stalinem ve Vidni

Elektronycky exkluzivně enem pro blog iDnes: Bylo to v lednu 1913. Rok před světovu valku byli ve Vidni čtyři - tehdy nevyznamni chlopi. Jmenovali se Hitler, Uljanov, Džugašvili a Masaryk. To je fakt. Na tym nic nezměnite.

23.8.2017 v 11:11 | Karma článku: 17.45 | Přečteno: 362 | Diskuse

Ladislav Větvička

Pamatnik Vasila Bilaka zničila pravicova oportunystka

To su věci, co? To je jak pamatnik Rajnharda Hajdrycha. Nebo Hajnricha Himmlera. Že řikate, že to byli zločinci? Ja si to nemyslim, bo přece nebyli odsuzeni soudem!

22.8.2017 v 11:55 | Karma článku: 46.07 | Přečteno: 8419 | Diskuse

Ladislav Větvička

Jak se robi rozhovor pro štvavu vysilačku...

Když sem dostal tu medajlu zvanu Krameriova cena (neplest s Templtonovu cenu, to je pro opačnu stranu barikady), zesypaly se na mě všecky světove agentury, abysem jim cosik chytreho řekl - ČTK, Rojter, CNN, TASS, CIA, KGB, NSDAP..

17.8.2017 v 11:11 | Karma článku: 47.55 | Přečteno: 9933 | Diskuse

Ladislav Větvička

Mam v Bosně jeden tank...

To byla taka pisnička, na keru sem si hned vzpomněl, když sem zjistil, že letenky do bosenske Tuzly su za 9,9€. Tuž nekupte to za ty prachy...

10.8.2017 v 12:34 | Karma článku: 47.71 | Přečteno: 17364 | Diskuse

Další články z rubriky Cestování

Petr Kahanek

Land Ho! Island & Faerské ostrovy, 2.část

Probouzíme se do slibně vypadajícího rána. Studené slunce vykukuje zpoza nízkých mraků a kopce u zátoky v Sandaváguru se na chvíli rozzáří pronikavou zelení. Hodně jako ve Skotsku, má-te li tam z pekla štěstí na počasí.

23.8.2017 v 9:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 64 | Diskuse

Ervín Dostálek

Místo báječné k narození- 208:Nedobytný velšský hrad BEAUMARIS najdeme na ostrově Anglesey

Největší a nejambicióznější projekt stavitele Jamese of St. George ve Walesu, zapsán na Seznam kulturního dědictví UNESCO, nejhonosnější a poslední pro krále Edwarda, obklopen vodním příkopem s přístupem od moře - toť BEAUMARIS...

23.8.2017 v 7:32 | Karma článku: 4.57 | Přečteno: 108 | Diskuse

Dita Jarošová

Český ráj to na pohled...

A tak míjíme kolony, všichni zdá se, jedou z ráje, neděle, no. Přes Hořice se to zdálo být nejlepší. Chlapci jedou na tábor a aby rodiče byli "vtaženi" do hry, dopravují táborníky na místo, přesněji řečeno na Malou skálu. Fkt...

23.8.2017 v 0:17 | Karma článku: 9.98 | Přečteno: 320 | Diskuse

Milan Zajíc

Za svojí láskou ......

Dnes je úterý a to je den, kdy se snažím pravidelně navštěvovat svojí lásku. Kdo čeká nějaké romance typu žena + muž + růžový obláček + mačkání rukou do modra a podobné divoké akce, tak bude asi trochu zklamán.

22.8.2017 v 16:09 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 239 | Diskuse

Marek Síbrt

Teror nacismu, mlčení komunismu a pseudopouťová atrakce současnosti v Krušných horách

Bývalý cínový důl Rolava v odlehlé části Krušných hor se stal turistickou atrakcí. Ale způsobem, který dějiny místa bulvarizuje. Proč nedokážeme dát lokalitě důstojnější a bezpečnější podobu?

22.8.2017 v 13:30 | Karma článku: 20.77 | Přečteno: 791 | Diskuse
VIP
Počet článků 772 Celková karma 47.36 Průměrná čtenost 10352

Mail: ladik.vetva@gmail.com

Lašsky cyp. Blogař, cestař, fotograf, spisovatel. Chvilu na Moravě, chvilu na Slezske, chvilu na Cejloně nebo v Karabachu, prostě tam, kaj je mi fajně...

Motto: Nevěřte politykum, nevěřte dochtorum, nevěřte novinařum, nevěřte blogařum a hlavně nevěřte mně. Věřte sobě. Mate vlastni hlavu... 

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Co právě poslouchám

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.